Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Tak
30
67%
Nie
12
27%
Nie mam zdania
3
7%

Total votes: 45

Adi1992

Re: Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Post by Adi1992 »

Liliana Blanke wrote:
Adrian Jasiński wrote:Nie odechce mi się. Jestem przekonany że w 2015 lub w 2016 roku Polska spełni kryteria wejścia do strefy euro. Mam głęboką nadzieje że strefa euro nie rozpadnie się, bo rozpad strefy euro byłby bardzo szkodliwy.

To pensja nauczyciela musiałabym wynosi 8000 PLN, pensja sprzątaczki 4000 PLN, a pensja prawnika 20 000 PLN. Mówimy tutaj o rzeczach nierealnych, a tym bardziej o pana śmiesznych poglądach.
Jakie śmieszne poglądy? To Pani poglądy są jeszcze bardziej śmieszne. Uważam że mi się podoba wspólna europejska waluta.
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

Ale jest Pan pewien, że się Pan nie myli, że się Panu podoba?

Podobanie się jest zwodnicze.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Liliana Blanke wrote:Szanowny panie,

Jeżeli, chodzi o problemy Polski to ma to się bardzo do waluty Euro, ze względu na to że nasz polski rząd z naszym ukochanym nieskazitelnym i największym złodziejem premierem Donaldem Tuskiem ma kłopoty ze swoją samooceną i inteligencją, więc nie liczmy na jakieś przemyślane decyzje. A już tym bardziej na to, że pan Tusk da radę sobie ze strefą Euro. Jeżeli chodzi o 1000 Euro, hmm ale ja bym tyle nie chciała mieć. Na pewno nie pracowałabym cały etat po to, żeby zarobić tak małe pieniądze. Większa średnia krajowa jest w Austrii.

Przepraszam, jesli dobrze zrozumialem jest Pani nauczycielka. Z ciekawosci: w jakiej polskiej szkole placa wiecej niz 1000 euro?! (4500 złotych!). Zakladam ze mowimy o pensji netto, bo rozmowa o pensji brutto to jak o dlugosci penisa wraz z kregoslupem.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Ps. A co do pytania zawartego w wątku - bardzo jestem ciekaw, ile odpowiedzi "nie" padło ze strony osób, które - że przytoczę klasyka ;) - jedyny kontakt z rynkiem mają kupując na nim warzywa na prośbę mamy, a jedyny kontakt z pracą, kiedy pod wieczór wraca z niej tato.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Gauleiter Kakulski

Księciu-Seniorowi nie dorównam, ale obrazek podrzucę:

Image
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
imi

Post by imi »

Michal_Feliks wrote:Ps. A co do pytania zawartego w wątku - bardzo jestem ciekaw, ile odpowiedzi "nie" padło ze strony osób, które - że przytoczę klasyka ;) - jedyny kontakt z rynkiem mają kupując na nim warzywa na prośbę mamy, a jedyny kontakt z pracą, kiedy pod wieczór wraca z niej tato.

Tacy to eksperci najchętniej i najbardziej stanowczo mówią o gospodarce, "darmozjadach na zasiłkach" itp.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Gauleiter Kakulski

My sobie możemy, Pani Liliano, jedynie gdybać, co by było gdyby. Porównawczo proszę spojrzeć na Ukrainę. Moi znajomi z Ukrainy przyjeżdżają do Polski z podobnym uczuciem zachwytu nad dobrobytem jak Polacy przyjeżdżający do Niemiec czy Anglii.

Ale podrzucę kilka liczb i spostrzeżeń. Fundusze spójności itp. w latach 2007-2013 wpompowały i jeszcze wpompują w naszą gospodarkę 67 miliardów euro. To, lekko licząc, 300 miliardów złotych inwestycji. Możemy sobie gdybać jaki PKB powstał w ostatnich latach dzięki tym inwestycjom. 500 miliardów, 1500 miliardów? Mógł dać pracę może nawet milionowi osób.

Na mojej wsi kanalizację finansowała UE. W moim rodzinnym Szczecinie remont każdego z trzech połączeń dwóch brzegów Odry był w całości lub częściowo finansowany przez UE. Takiego skoku cywilizacyjnego w Polsce nie było od lat 60-tych. Tablice maturalne z matematyki (!!!) dostałem na czas przygotowań do matury za pieniądze europejskie. Mój ojciec operuje na sprzęcie od UE, moi znajomi jeżdżą na Erasmusa dzięki UE. Większość polskich studentów nie miałaby cienia szansy pojechać na pół roku na Zachód, gdyby nie UE. Moja piątkowa podróż do rodziny w Niemczech trwałaby godzinę-dwie przestane na granicy w Kołbaskowie dłużej. Wielu moich sąsiadów i znajomych nigdy nie zamieszkałoby w Polsce, kilku sąsiadów nie mogłoby wskakiwać o siódmej na rower i o ósmej być po niemieckiej stronie w pracy. Nie kończyłbym dwujęzycznego liceum, nie byłbym uczony przez rodowitych Niemców, nie miałbym okazji współpracować z świetnymi ludźmi z Niemiec. Za tym wszystkim stoi UE.

Pójdzie Pani do pracy, to się Pani przekona. Nam już nie grozi praca na pełen etat za 800 złotych, typowy absolwent studiów cieszy się dziś z trzech tysięcy złotych, nie z tysiąca pięciuset. Podejście do obywatela, userfriendly zmiany w przepisach, polityka środowiskowa - proszę to sobie porównać do realiów ukraińskich.

A teraz trochę makroekonomii. Polska fala emigracji na zachód przelewa rocznie ok 20 miliardów euro do swoich rodzin w Polsce. Razem z tymi 67 miliardami tworzy to masę ok 30 miliardów euro rocznie. Proszę sobie wyobrazić, że w polskim bilansie płatniczym nagle zabrakło 30 miliardów euro. Dyszka za litr benzyny gwarantowana.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Simon Liberi

Post by Simon Liberi »

imi wrote:
Michal_Feliks wrote:Ps. A co do pytania zawartego w wątku - bardzo jestem ciekaw, ile odpowiedzi "nie" padło ze strony osób, które - że przytoczę klasyka ;) - jedyny kontakt z rynkiem mają kupując na nim warzywa na prośbę mamy, a jedyny kontakt z pracą, kiedy pod wieczór wraca z niej tato.

Tacy to eksperci najchętniej i najbardziej stanowczo mówią o gospodarce, "darmozjadach na zasiłkach" itp.

Powiem więcej. Ch**a wiedzą także zwykli pracownicy. Co my możemy, skoro do tego, czy członkostwo Polski w UE jest właściwe sprzeczają się największe umysły ekonomiczne, politologiczne i socjologiczne tego kraju?
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Silent Man wrote:
imi wrote:

Powiem więcej. Ch**a wiedzą także zwykli pracownicy. Co my możemy, skoro do tego, czy członkostwo Polski w UE jest właściwe sprzeczają się największe umysły ekonomiczne, politologiczne i socjologiczne tego kraju?

Silent, o czym Ty mowisz? Dzis juz nawet Roman Giertych nie twierdzi, ze jest niewlasciwe, retoryke antyeuropejska nawet ojciec Rydzyk zastapil "silna Polska w Unii ktora ma w niej byc po to tylko by dzielnie wysysac dla nas pieniadze". Nie ma ZADNEGO wielkiego umyslu, ktory twierdzilby ze z Unii powinnismy wyjsc. Bo niby kto tak twierdzi? I jakie przedstawia argumenty? Skad wezmie wiecej, niz dostajemy z funduszy spojnosci? Jaki ma pomysl na latwiejszy obrot naszymi towarami i uslugami, ktorych MIAZDZACA wiekszosc skierowana jest do Europy?
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Gauleiter Kakulski

Cóż za defetyzm. Tacy z Was frankofile?!
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Locked

Return to “Realna polityka”