Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked

Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Tak
30
67%
Nie
12
27%
Nie mam zdania
3
7%

Total votes: 45

Piotr_II_Grzegorz

Re: Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Post by Piotr_II_Grzegorz »

Michal_Feliks wrote:Nie ma ZADNEGO wielkiego umyslu, ktory twierdzilby ze z Unii powinnismy wyjsc.

Zawsze myślałem Wasza Wysokość, że jednak wysoko mnie cenicie. Ale dobrze... ;( ;( ;(

... a tak serio - przy obecnej klasie politycznej Polski (opowiadając się za luźnym związkiem państw, np. bez jednej waluty) wątpię, żeby klasa ta zgotowała coś lepszego niż standardy europejskie, a mogłaby szkodzić więcej. Natomiast, gdyby pojawił się Mąż Stanu z wizją, którą to wizję bym popierał - to spierdalać z tego grajdoła jak najszybciej, jak tylko euroregulacje będą tamowały reformy wewnętrzne. Dopóki nie - nie ma po co. Dopóki ktoś w Polsce nie chciałby się wziąć za deregulację rolnictwa i rynku pracy i likwidowanie ZUS, to w zasadzie - plusy otwartych granic są - a koszta można przeżyć.

Argument, że kasę wydoić - nie pojawi się bo mam na ten temat swoje zdanie i wymagałoby dłuższej wypowiedzi.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Przemysław Marek
Gadu-Gadu: 0

Post by Przemysław Marek »

Polska w UE ma stałe i dobre miejsce lecz ja widzę że jesteśmy na boku i jesteśmy wykorzystywani prze nią. Do wielu różnych zadań m.i. finansowych.
Przemysław Marek
Tomasz Sokołowicz
Gadu-Gadu: 10950604

Post by Tomasz Sokołowicz »

Wykorzystywani? Ja szczerze przepraszam, ale nawet ja, jako osoba z zasady popierająca ideę pewnej odrębności RP, nie wyobrażam Polski bez UE. Narzekacie, że macie u siebie źle, a nie patrzycie, o ile gorzej jest w moim kraju. Ba, można nawet wziąć przykład z najnowszych wydarzeń - bez tej samej UE, która i przeze mnie nie jest zbyt lubiana, za trzy lata jako jedyni nie mielibyście roamingu, którego cena niemal identyczna, jak w swoim kraju. Fakt, Unia ma mnóstwo minusów i nieprawidłowych idei, jednak plusów jest równie sporo. Łatwiej jest walczyć z tymi minusami, niż przetrwać bez Unii. Ba, władze w Warszawie są o wiele gorsze, niż w Brukseli.
Tomasz bar. Sokołowicz
Wirtualny telewizor
Przemysław Marek

To ostatnie bardzo popieram :D . Rząd w Brukseli jest naprawdę porąbany ale nie tak jak u nas. Ja jestem jednak zdania że Unia powinna pozostać EWWiS albo EWG, pomagalibyśmy sobie gospodarczo beż plątania wspólnej polityki, wspólny rynek całkowicie wystarczy.
Przemysław Marek
Tomasz Sokołowicz

Oczywiście, UE najlepiej by się sprawdziła gospodarczo, przy czym przy Euro jako walucie wymiany międzynarodowej, pozostawiając waluty narodowe.
Tomasz bar. Sokołowicz
Wirtualny telewizor
Przemysław Marek

Gdyby nie kryzys to zapewne wszystkie kraje UE miałyby wprowadzone Euro.
Przemysław Marek
Tomasz Sokołowicz

Mnie zawsze śmieszyła "logika" Brukseli - skoro Euro upada dzięki temu, że jest zbyt mocno zintegrowane (przecież Grecja i parę innych ciągną w dół), to aby uratować go, trzeba jeszcze bardziej zintegrować.
To jak aby zapobiec łamaniu się telefonu, trzeba rzucić nim o podłogę.
Tomasz bar. Sokołowicz
Wirtualny telewizor
Przemysław Marek

Co do Grecji to miałem kiedyś pomysł żeby podzielić ją na część przemysłową (tereny na kontynencie,bez miejsc turystycznych) i część turystyczną ( wszelkie wyspy i miejsca turystyczne). Jedna połowa dałaby rady z turystyki i tej gospodarki co prowadzą na wyspach a druga z przemysłu, mają tam przecież węgiel,nikiel a nawet boksyty(z małym dofinansowaniem na początku). Po kryzysie by się z powrotem złączyły.
Przemysław Marek
Gauleiter Kakulski

Post by Gauleiter Kakulski »

TSI wrote:Oczywiście, UE najlepiej by się sprawdziła gospodarczo, przy czym przy Euro jako walucie wymiany międzynarodowej, pozostawiając waluty narodowe.

Tym zajmował się Bank Rozrachunkow Międzynarodowych, z znanym efektem.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Locked

Return to “Realna polityka”