Palikot

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz Janusza Palikota?

Tak
16
38%
Nie
22
52%
Nie wiem
4
10%

Total votes: 42

Michal_Feliks

Re: Palikot

Post by Michal_Feliks »

Szymon Przeworski wrote:Ja osobiście jestem konserwatystą dlatego nie podobają mi się poglądy Pana Palikota. Myślę że On chce zniszczyć tradycę i wartości moralne za które kocham Polskę.

A jakie to wartości moralne, za które warto kochać Polskę, wyróżniają nas od reszty świata? Bo ja mam wrażenie że żyję w kraju kompletnie zdemoralizowanym (patrz: poziom pospolitej przestępczości, kradzieże, rozboje, agresja), ale może wyprowadzi mnie Pan z błędu?
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Przemysław Marek
Gadu-Gadu: 0

Post by Przemysław Marek »

Nie chcę tym mówić że jestem wiernym katolikiem ale jeśli już chodzi o np. sam krzyż w sejmie to ja byłbym za tym żeby jednak nie odrzucać wiary dla polityki gdyż wiara nie raz uratowała Polaków przed tym czego się obawiali. Bez niej nie wiadomo czy byśmy teraz istnieli, my rodowici Polacy.

Co do reszty związanej z teraźniejszością to jednak Palikot potrafi znaleźć sensowne rozwiązania, ale jednak ani on ani jego partia mnie nie przekonują do poparcia ich.
Przemysław Marek
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Przemysław Marek wrote:Nie chcę tym mówić że jestem wiernym katolikiem ale jeśli już chodzi o np. sam krzyż w sejmie to ja byłbym za tym żeby jednak nie odrzucać wiary dla polityki gdyż wiara nie raz uratowała Polaków przed tym czego się obawiali. Bez niej nie wiadomo czy byśmy teraz istnieli, my rodowici Polacy.

Ależ oczywiście, że byśmy istnieli, bo globalnie wiara jest teatrzykiem, który na funkcjonowanie społeczeństwa nie ma żadnego realnego wpływu. Gdyby było inaczej, jako kraj katolicki bylibyśmy miejscem bezpiecznym, wolnym od ulicznej przemocy, powszechnego złodziejstwa, korupcji, agresji i wszechpanującego skurwysyństwa. A nie jesteśmy. Więc spokojnie, moralności tego kraju Palikot może co najwyżej pomóc. Obnażając i obalając hipokryzję.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Alschner

Post by Alschner »

Niestety nie mogę do końca zgodzić się z stwierdzeniem mojego przedmówcy. Każdy człowiek posiada swoją własną hierarchię wartości i to tylko od niego zależy co tak naprawdę jest dla niego ważne nie można przyjąć że jeśli każdy z nas byłby "prawdziwym" katolikiem świat byłby idealny. Do innych Krzyż "przemawia" dyscyplinując ich moralnie a innych nie. Skoro żyjemy w kraju demokratycznym to krzyż powinien zostać bo takie jest zdanie większości społeczeństwa. A co do działalności pana Palikota wszyscy bardzo dobrze wiemy że słynie ze swoich radykalnych wypowiedzi które w mniejszym lub większym stopniu zapewniają mu elektorat.

Pozdrawiam

Starszy Marynarz w Książęcej Marynarce Wojennej
(-)Thies von Alschner
Locked

Return to “Realna polityka”