Palikot

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz Janusza Palikota?

Tak
16
38%
Nie
22
52%
Nie wiem
4
10%

Total votes: 42

Akrypa Ali Shariati
Gadu-Gadu: 0

Re: Palikot

Post by Akrypa Ali Shariati »

Andrzej Swarzewski wrote:Ogólnie to nie popieram Pana Janusza Palikota, jednakże w niektórych sprawach wydaje się mówić rozsądnie. Na przykład w sprawie legalizacji miękkich narkotyków. Ja na przykład nie mam zamiaru ich zażywać, ale jak ktoś chce to nie widzę przeszkód. Na tej samej zasadzie można zdelegalizować papierosy i alkohol...

Myślę podobnie.
~Akrypa Ali Shariati
Teutonka, a w czanie wolnym Prezydent Republiki Bialeńskiej

Image
A0014
Gadu-Gadu: 1829224

Post by A0014 »

Zgadzam się całkowicie z filozofią w karaniu i resocjalizacji wyznawaną przez RP, zresztą tożsamą m.in. do W.Cimoszewicza.
Uruchamianie całego wymiaru sprawiedliwości(koszty), czy odsiadka dla ludzi zażywających narkotyki(posiadających) nie dość, że im nie pomaga to wychodzą skażeni z więzienia i to na płaszczyźnie papierka w aktach, ale też styku ze środowiskiem. Jako środek odstraszający skuteczność wątpliwa. Na pewno powinna być dekryminalizacja, nie wiem czy legalizacja(to inny temat).

Związki partnerskie mi nie wadzą(choć przez to każdy rozumie co innego), chodzi o to by narzędzia typu wspólne rozliczanie promowały dzietność. Na pewno Państwo mogłoby na tym zarobić.

Co do adopcji dzieci(to tak by dodać pikanterii dyskusji) - prawda taka, że są to przypadki indywidualne. One już teraz występują, że takie pary wspólnie wychowują dzieci, którejś osoby z nich. Śmiem zaryzykować, że w przeważającej liczbie przypadków jest to korzystniejsze niż dom dziecka.

Co do gospodarki, zgadzam się w zasadzie całkowicie z tą filozofią.

Co do świeckości Państwa, jak najbardziej. Choć tu winne są raczej działania z przeszłości, które dopuściły do sytuacji "nie damy zdjąć krzyża". W tym mam też na uwadze rozporządzenie ministra oświaty z początku lat `90.
Last edited by A0014 on 20 Jan 2012, o 20:03, edited 1 time in total.
(—) Misza Korab-Kaku
зхао

Post by зхао »

Lubie jego pokazy w stylu "Jestem z SLD, jestem gejem", a tak w ogóle, to bardzo inteligenta persona, która coś w życiu osiągnęła, której życie się nie znudziło i nie będzie roztrząsać katastrofy pod Smoleńskiem.
David J.

Post by David J. »

Cóż, gdybym Ja wyraził swoją opinię o tym Panu, najprawdopodobniej uraziłbym część z Państwa, dlatego zachowam ją na razie dla siebie.
(-) David Janowski
A0014
Gadu-Gadu: 1829224

Post by A0014 »

A w czym się nie zgadzam zasadniczo - w jak najszybszym wejściu do strefy EURO.
(—) Misza Korab-Kaku
зхао

Post by зхао »

Ja akurat preferuję natychmiastowe wystąpienie :).
Michaelus
Gadu-Gadu: 1534800

Post by Michaelus »

Ciężko powiedzieć, czy się zgadzam czy nie z jego poglądami. Generalnie pasuje mi prawie wszystko oprócz sprzeciwu jego ruchu przeciw pozyskiwaniu gazu łupkowego. Ekolodzy gotowi są wpędzić nas z powrotem do jaskiń... Ale przecież to może zaszkodzić populacjom nietoperzy. No to ja już nie wiem czego chce ruch zielonych...
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Image
Hochenhauser

Post by Hochenhauser »

Program Janusza Palikota jest o tyle niepoważny, że nie ma szans na realizację, aczkolwiek dowiedziono, że marihuana jest o wiele mniej szkodliwa niż np. papierosy czy alkohol. Co do zdjęcia krzyża z Sejmu, dostrzegam zabawny paradoks w przepisach III RP:
z jednej strony jesteśmy państwem bez oficjalnej religii, z drugiej zaś mamy podpisany konkordat. I bądź tu, panie, mądry...
Pozdrawiam,
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

AE815 wrote:Program Janusza Palikota jest o tyle niepoważny, że nie ma szans na realizację, aczkolwiek dowiedziono, że marihuana jest o wiele mniej szkodliwa niż np. papierosy czy alkohol. Co do zdjęcia krzyża z Sejmu, dostrzegam zabawny paradoks w przepisach III RP:
z jednej strony jesteśmy państwem bez oficjalnej religii, z drugiej zaś mamy podpisany konkordat. I bądź tu, panie, mądry...
Pozdrawiam,

A to dlaczego niepoważny? Już bez przesady z rozciąganiem wizerunku polityka na program. Który jest jak najbardziej poważny. I realizowalny, zwłaszcza za 4-8 lat.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

AE815 wrote:Co do zdjęcia krzyża z Sejmu, dostrzegam zabawny paradoks w przepisach III RP:
Pozdrawiam,

Nie wiem co jest tu takiego paradoksalnego. Konkordat to umowa międzynarodowa. Watykan jest powszechnie uznawanym państwem. Wszystko, co dotyczy kwestii statusu kościoła katolickiego znajduje odzwierciedlenie w ustawach o stosunku państw do kolejnych (kolejne ustawy) wyznań. Neutralność państwa jest tu w stu procentach zagwarantowana. No bo trudno, żeby kościół prawosławny miał nuncjusza - ambasador to domena państw niepodległych, ale już zakon maltański przedstawicielstwo ma (fakt, że też katolicki; ale gdyby Tybet był wolny i rządzony przez mnichów, to byłaby identyczna sytuacja).

Neutralność nie polega na narzucaniu społeczeństwom ateizmu.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Locked

Return to “Realna polityka”