Palikot

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz Janusza Palikota?

Tak
16
38%
Nie
22
52%
Nie wiem
4
10%

Total votes: 42

Simon Liberi
Gadu-Gadu: 0

Re: Palikot

Post by Simon Liberi »

Brakuje opcji "lata mi to stęchłym kalafiorem".
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic
Krzysztof Ponatowsky

Post by Krzysztof Ponatowsky »

Wielu ludzi mówiło o tym że kiedy Janusz Palikot dojdzie do władzy wejdzie w życie ustawa o legalizacji. Osobiście jestem z jednej strony przeciwnikiem takiej decyzji, ale każdy medal ma 2 strony w krajach w których jest legalizacja jest dużo mniejsze spożywanie. Chociaż moim zdaniem Pan Janusz po prostu chce zyskać poparcie.
Dziennikarz : Życia Sarmatów
Michael S. apo Zep

Post by Michael S. apo Zep »

Związki partnerskie mi nie wadzą(choć przez to każdy rozumie co innego), chodzi o to by narzędzia typu wspólne rozliczanie promowały dzietność. Na pewno Państwo mogłoby na tym zarobić.

Z pewnością związki partnerskie zwiększą dzietność wśród par HOMOseksualnych :D

Co do programu Palikota.
W wielu kwestiach (zwłaszcza obyczajowych) Pan Palikot ma bardzo lewicowe poglądy. Jeśli chodzi o gospodarkę także. Nie ukrywam że kłóci się to z moimi poglądami. Jestem raczej konserwą niż lewakiem :D
Jeśli chodzi o samego Palikota,
Jak dla mnie to jednosezonowa gwiazda. Choć jest on w Sejmie od lat, to wydaje mi się że jego show, szybko się skończy. Z pewnością nie osiągnie on realnej władzy w Polsce. Więcej Pan Palikot robi dla rozgłosu niż dla kraju. Zamieszanie wokół krzyża, czy rozdawanie prezerwatyw na Dzień Kobiet, bądź palenie tych kadzidełek czy czegoś...
Afiszowanie się z punktami kontrowersyjnymi dla wielu, jak właśnie związki partnerskie, legalizacja marihuany, itp. ma na celu, moim zdaniem, jedynie zwiększenie uwagi. Cóż, może się mylę :D

Niemniej, Pan Palikot to nie jest osoba na którą oddałbym głos. Nie chciałbym by rządził mną taki "goguś" :D
(-) Michael Sforza apo Zep
Książę Modeny, hrabia Reggio Emilia
Kardynał Kościoła Rotryjskiego
dyplomata i podróżnik
Hochenhauser

Post by Hochenhauser »

Osobiście nie jestem przeciwny związkom partnerskim homoseksualistów, ale uważam, że przy obecnej polskiej mentalności ich legalizacja jest awykonalna. Co do krzyża w Sejmie, jest on za daleko, żeby mógł mnie w jakikolwiek sposób ( swoją obecnością lub jej brakiem) razić, zaś marihuana ( jak już wspominałem) jest o wiele mniej szkodliwa od np. tytoniu. Mimo wszystko uważam, że pan Palikot jest typowym populistą, i że nawet gdyby zbudował kiedyś koalicję większościową ( co jest mało realne, gdyż podobnie jak mój przedmówca uważam go za "gwiazdę jednego sezonu"), o większości jego reform zapewne nie wspomniano by nawet na obradach Sejmu ( zresztą niektóre z nich i tak nie przeżyłyby zapewne konfrontacji z Trybunałem Konstytucyjnym).
Pozdrawiam,
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny
imi

Post by imi »

AE815 wrote:Osobiście nie jestem przeciwny związkom partnerskim homoseksualistów, ale uważam, że przy obecnej polskiej mentalności ich legalizacja jest awykonalna. Co do krzyża w Sejmie, jest on za daleko, żeby mógł mnie w jakikolwiek sposób ( swoją obecnością lub jej brakiem) razić, zaś marihuana ( jak już wspominałem) jest o wiele mniej szkodliwa od np. tytoniu. Mimo wszystko uważam, że pan Palikot jest typowym populistą, i że nawet gdyby zbudował kiedyś koalicję większościową ( co jest mało realne, gdyż podobnie jak mój przedmówca uważam go za "gwiazdę jednego sezonu"), o większości jego reform zapewne nie wspomniano by nawet na obradach Sejmu ( zresztą niektóre z nich i tak nie przeżyłyby zapewne konfrontacji z Trybunałem Konstytucyjnym).
Pozdrawiam,

LE ZIEW. Zwłaszcza "narzucanie ateizmu" w kraju gdzie prezydent zaprasza biskupów na PAŃSTWOWE uroczystości mnie rozczula wręcz. Neutralność nie równa się narzucanie ateizmu. Neutralność nie równa się biskup wizytujący szkołę. A Palikot jest tak lewicowy jak ja faszystowski.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
IUdR

Post by IUdR »

imi wrote:Neutralność nie równa się narzucanie ateizmu. Neutralność nie równa się biskup wizytujący szkołę.

Jest lepiej :P
http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/zesp?OpenAgent&150
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Artur Czartoryski wrote:
Związki partnerskie mi nie wadzą(choć przez to każdy rozumie co innego), chodzi o to by narzędzia typu wspólne rozliczanie promowały dzietność. Na pewno Państwo mogłoby na tym zarobić.

Z pewnością związki partnerskie zwiększą dzietność wśród par HOMOseksualnych :D

Z pewnością zwiększą. Przyczyniając się do stabilności relacji, choćby przez zwiększenie poziomu tolerancji, czy wprowadzenie urzędowego ułatwienia codziennego funkcjonowania. A zwłaszcza to pierwsze. Dzisiaj w Polsce niewiele jest dzieci w parach jednoplciowych, chociaz - zwlaszcza w duzych miastach - zaczyna sie to zmieniac.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
imi

Post by imi »

I bardzo dobrze. Katolikom nie podoba się wychowywanie dzieci przez osoby po rozwodach. W twarz potrafią nazwać cię patologicznym ojcem bo śmiesz nie mieszkać z dzieckiem. Im więcej dzieci będzie mieć normalnych psychicznie rodziców, a do takich zaliczam pary gejowskie, tym lepiej. Bo normalnym psychicznie nie jest kutas nazywający mnie patologicznym ojcem. Choćby i sutannę nosił.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Szymon

Post by Szymon »

Ja osobiście jestem konserwatystą dlatego nie podobają mi się poglądy Pana Palikota. Myślę że On chce zniszczyć tradycę i wartości moralne za które kocham Polskę.
Szymon Chojnacki de Ruth
Obywatel Sarmacki
Członek Rady Naukowej TIH
Redaktor Gazety Teutońskiej
Ziemianin
Filatelista
Przemysław Marek

Post by Przemysław Marek »

Osobiście nie wiem co mam sądzić o Palikocie. Oglądam tą komedię polityczną ale nic nie można z tego wywnioskować. Wg mnie Palikot ma dobre pomysły (i wcale nie chodzi mi o legalizację marihuany) ale tylko czy byłby w stanie je zorganizować? Nie wiem też co by robił gdyby go wybrali na wyższe stanowisko.
Przemysław Marek
Locked

Return to “Realna polityka”