Kładź odchody na socjalizmie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked
nospheratu
Gadu-Gadu: 879787

Kładź odchody na socjalizmie

Post by nospheratu »

Polecam bardzo ciekawą lekturę: http://moraine.salon24.pl/318419,europa-kladzie-sie-do-trumny.
Spójrz na Gurgaon, a teraz na naszą Warszawę i ponownie na Gurgaon... ;)
Emanuel mar. Śmigło
Helwetyk

Re: Kładź odchody na socjalizmie

Post by Helwetyk »

Salon24 dał mi asumpt do pogooglowania.

http://www.nytimes.com/slideshow/2011/0 ... l?ref=asia

While Gurgaon is home to shopping malls and golf courses, it has no functioning citywide sewer or drainage system and garbage is still regularly tossed into empty lots. At left, a pig eating garbage in a Gurgaon street.

The impoverished edges of Gurgaon illustrate the widening divide between the wealthy and the poor. Gurgaon relies on a "floating population" of an estimated 200,000 migrant workers, who live with their families in slums and undeveloped villages like Nathapur, shown at left.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gurgaon

The close proximity of Delhi International Airport also attracted private firms. The recent completion of the privatized Delhi-Gurgaon expressway provides Gurgaon with world-class connectivity to Delhi International Airport, which has in turn attracted even more firms to locate their offices in Gurgaon.

(Port lotniczy to partnerstwo publiczno-prywatne, zarządzany przez prywatną spółkę, ale zbudowany za publiczne pieniądze. W prywatny zarząd oddany w 2006 r. Źli lewacy mówią o prywatyzacji zysków oraz uspołecznieniu kosztów.)

Although the local government has claimed to provide electricity to almost all residents, the city people are frustrated by high costs, frequent cuts & low voltage problems which has resulted in some people fleeing to neighboring Delhi for a better standard of Living.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gurgaon_kidney_scandal

The multi-billion rupee Gurgaon kidney scandal came to light in January 2008 when police arrested several people for running a kidney transplant racket in Gurgaon, an industrial township near New Delhi, India. Kidneys from most of the victims, who were the poor hailing from the nearby western Uttar Pradesh, were transplanted into clients from United States, United Kingdom, Canada, Saudi Arabia and Greece. […] According to the Gurgaon police, the scandal at a local clinic was going on for six to seven years.

(Socjalizm przeszkadza w sprzedawaniu przez bogacących się ludzi własnych nerek.)

http://www.nytimes.com/2011/06/09/world ... wanted=all

Gurgaon, located about 15 miles south of the national capital, New Delhi, would seem to have everything, except consider what it does not have: a functioning citywide sewer or drainage system; reliable electricity or water; and public sidewalks, adequate parking, decent roads or any citywide system of public transportation. Garbage is still regularly tossed in empty lots by the side of the road.

Not all of the city’s islands are affluent, either. Gurgaon has an estimated 200,000 migrant workers, the so-called floating population, who work on construction sites or as domestic help. Sheikh Hafizuddin, 38, lives in a slum with a few hundred other migrants less than two miles from Cyber City. No more than half the children in the slum attend school, with the rest spending their days playing on the hard-packed dirt of the settlement, where pigs wallow in an open pit of sewage and garbage. Mr. Hafizuddin pays $30 a month for a tiny room. His landlord runs a power line into the slum for electricity and draws water from a borehole on the property.

A teraz spójrzmy na Gurgaon i spójrzmy na Warszawę oraz zastanówmy się, w którym mieście wolelibyśmy mieszkać (a za naszą stolicą nie przepadam).

Korwinistyczny cytat „Nie ma problemu z mieszkaniami gdyż apartamentowce wyrastają jak grzyby po deszczu” jako żywo przypomina apokryf przypisywany Marii Antoninie, ten o ciastkach. Zresztą, nie znam żadnego kraju, w którym istniałby problem z mieszkaniami. Problem jakoś zawsze, kurna, dotyczy, pieniędzy na mieszkanie.

PS. Co jest „ciekawego” w jednostronnej agitce, pomijającej absolutnie wszystkie negatywne aspekty braku normalnie funkcjonującego państwa? Autor musiał chyba, dokonując researchu, trafić na wzmianki o braku kanalizacji czy kilkusettysięcznych slumsach, w których dzieci bawią się w błocie ze świniami zamiast chodzić do szkół? A kanalizacja i szkoły — jak wszystko — kosztują…
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
nospheratu

Post by nospheratu »

Jak na Indie gdzie problem braku kanalizacji, chodników, parkingów, nieregularnych dostaw prądu i wszechobecnych slumsów dotyka praktycznie wszystkich większych miast to Gurgaon lśni jak tłusty diament w kupie. ;)
Emanuel mar. Śmigło
Helwetyk

Post by Helwetyk »

nospheratu wrote:Jak na Indie gdzie problem braku kanalizacji, chodników, parkingów, nieregularnych dostaw prądu i wszechobecnych slumsów dotyka praktycznie wszystkich większych miast to Gurgaon lśni jak tłusty diament w kupie. ;)

To nie ja sugerowałem jedynie słuszną odpowiedź na alternatywę Gurgaon czy Warszawa. ;-)
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
imi

Post by imi »

Zły socjalizm w akcji: http://en.wikipedia.org/wiki/Porto_Aleg ... _budgeting

Bycie lewicowcem wbrew temu co radośnie głoszą prawiczkowcy i korwiniści nie zasadza się na wyborze na linii kapitaliizm-GUŁAG w stylu sowieckim, a raczej na poszukiwaniu rozwiązań mających zmienić system z nastawionego na zyski na taki, który nastawiony jest na człowieka. Bardzo proste - kwestia priorytetów. Dla mnie wybór nie przebiega na linii albo Warszawa albo Gurgaon. Widzę inną opcję: albo Warszawa albo Porto Alegre. Fani Miltona F. powtarzają bez końca taniec TINA (There Is No Alternative), usprawiedliwiając w ten sposób świat w którym slamsy i bieda są "koniecznym skutkiem ubocznym ogólnego postępu". Tymczasem ja wolę zatańczyć TATA ("There are thousands of alternatives!).

Pozdrawiam!

EDIT: Poza tym nawoływanie "do kładzenia odchodów" na czymś w co wierzę od dziecka i co jest dla mnie naprawdę ważne, równie ważne jak dla niektórych krzyż czy Ojczyzna nie świadczy najlepiej o szanownym przedpiszcy. Ale cóż, jak ktoś zna "jedyną słuszną drogę" może z poziomu swojej wyższości obrażać "lewaka", prawda? :)
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
nospheratu

Post by nospheratu »

Naprawdę ciekawe. Niestety, w momencie zapewnienia podstawowych potrzeb ludności przestaje ona partycypować w łańcuchu decyzyjnym. Zauważ, że teraz ludzie bardziej bulwersują się wyższym wiekiem emerytalnym, niż tym jak będzie przedstawiał się kraj za 15-20 lat (a zapowiada się fajny horror).
Bycie lewicowcem wbrew temu co radośnie głoszą prawiczkowcy i korwiniści nie zasadza się na wyborze na linii kapitaliizm-GUŁAG w stylu sowieckim, a raczej na poszukiwaniu rozwiązań mających zmienić system z nastawionego na zyski na taki, który nastawiony jest na człowieka. Bardzo proste - kwestia priorytetów.

Wiadomo, że nie ma wyraźnej granicy czarne-białe. Wspomniane poszukiwanie jest najstraszniejsze. Od wielu lat kolejne wizje starają się grzecznie dokręcić śrubę ludziom z inicjatywą na rzecz przeciętnego zjadacza chleba. Bo ludzie, bo więcej ludzi niż Ty czy ja.
EDIT: Poza tym nawoływanie "do kładzenia odchodów" na czymś w co wierzę od dziecka i co jest dla mnie naprawdę ważne, równie ważne jak dla niektórych krzyż czy Ojczyzna nie świadczy najlepiej o szanownym przedpiszcy. Ale cóż, jak ktoś zna "jedyną słuszną drogę" może z poziomu swojej wyższości obrażać "lewaka", prawda? :)

Wybacz, nie miałem zamiaru ranić "lewaka" tytułem, tylko linkiem. Mam nadzieję, że nie obrazisz się za Janusza. Jest uroczy, czasem coś dobrze powie. I tyle. ;)
Emanuel mar. Śmigło
Grigorij

Post by Grigorij »

Tylko nie Ku*win!
Grigorij
imi

Post by imi »

Osobnik który uważa, że kobieta przejmuje poglądy polityczne wraz ze spermą partnera seksualnego i jeszcze tym poglądem chwali się publicznie jest u mnie skreślony jako ekspert w jakiejkolwiek dziedzinie. Chwalenie się sympatią do tego człowieka nie jest powodem do chluby.

I za obsrywanie drogich mi rzeczy wypadałoby przeprosić.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

W kwestii korwinizmu - korwinizm opiera się na jednym założeniu: rynek dąży do optimum Pareta, a państwo nie. Obalenie korwinizmu jest więc bardzo proste. Dowód obalający:

Zatrudnić się w korporacji.

Koniec dowodu.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Andrzej Swarzewski

Post by Andrzej Swarzewski »

Dla mnie ideałem państwa socjalistycznego jest, a właściwie była Libia. Niestety wraz z obaleniem pułkownika i wkroczeniem "demokracji" wkroczył kapitalizm, czyli wyprzedanie majątku Libijczyków do USA.
Szkoda. :(
Andrzej Swarzewski
Locked

Return to “Realna polityka”