Monarchia

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Re: Monarchia

Post by Gauleiter Kakulski »

Krzysztof Bojar wrote:Mnie bardziej ciekawi, kto miałby być tą nową szlachtą. :]

No dobra, zgłaszam się. A teraz wypierdalać! (na mój folwark)
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Szymon
Gadu-Gadu: 0

Post by Szymon »

Monarchia wlasnie jest dobra tylko dla garstki. W tych czasach Krolowie i Krolowe nie maja realnej wladzy, tylko podatki sie na nich placi!
Szymon Chojnacki de Ruth
Obywatel Sarmacki
Członek Rady Naukowej TIH
Redaktor Gazety Teutońskiej
Ziemianin
Filatelista
Jurand Swarzewski

Post by Jurand Swarzewski »

Szymon wrote:Monarchia wlasnie jest dobra tylko dla garstki. W tych czasach Krolowie i Krolowe nie maja realnej wladzy, tylko podatki sie na nich placi!

Czytam i czytam, i czytam, i doszedłem do następujących wniosków:

Moi mili Państwo. Monarchia oczywiście konstytucyjna.
Król nie byłby utrzymywany z podatków, lecz datków od obywateli, które byłyby ograniczone w celu powstrzymania korupcji monarchy np. Aby nie kumał się z bogatymi, bo oni mu dadzą na życie. Myślę, że dla zadowolonego polaka zapłacić raz do roku (o ile uzna, że warto) 50 złotych na królewski dwór to nie dużo. A załóżmy, że zwolenników będzie 25% to i tak będzie opływał w dostatek.

Zamiast sejmu senat, im mniej ludzi dywagujących nad ustawami, tym łatwiej się dogadać. Król miałby prawo ich odwołać w każdej chwili, więc pracowali by pod presją i zależałoby im na jakości a nie pojemności kieszeni jak teraz.

Król powinien mieć ogromne prawa, aby każdy musiał się z nim liczyć. A bardziej szczegółowe prawa i obowiązki niech znawcy wymyślają.

Tak widzę to ja.
Baronet Jurand Swarzewski
Image
Locked

Return to “Realna polityka”