Wolna Grecja!

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Troy

Re: Wolna Grecja!

Post by Troy »

Gauleiter Kakulski wrote:Nie weszłaby do strefy Euro, gdyby miała problemy finansowe. Fakt, że trochę pooszukiwała, ale była w pełni wypłacalna.

Nieprawda. Wszyscy zainteresowani, lacznie z Komisja, dokladnie wiedzieli o tym, ze Grecja od samego poczatku nie spelniala warunkow wejscia do strefy. Wiedzieli o tym przed przystapieniem Grecji do wspolnej waluty. Przeciez o tym nawet zainteresowani swobodnie sie wypowiadaja w tej chwili i nie jest to zadne odkrycie. Przyjecie Grecji bylo decyzja stricte polityczna.

Khartoum wrote:Grecja nie była w tak złej kondycji jak teraz, ale dobrze przed wejściem do SE też nie było.

Grecja byla w katastrofalnej kondycji za czasow drachmy i jedynie wejscie do strefy euro i obnizenie oprocentowania zarowno na dlugu publicznym jak i prywatnym dalo temu krajowi szanse na restart ekonomii i ogarniecie finansow. Szanse, ktora zostala w znacznej mierze stracona. Panstwo wprawdzie nawet nienajgorzej poinwestowalo w infrastrukture, ale kompletnie nie zajelo sie problemami wydolnosci biurokracji i skutecznosci swoich srodkow przymusu. Ludzie tez grupowo zachowali sie jak debile zaciagajac tanie kredyty na konsumpcje, ktora na dodatek w znakomitej wiekszosci musiala zostac importowana, bo w Grecji sie nic nie produkuje, a czlowiek moze zjesc ograniczona ilosc fety.

Patrzac na to co sie dzieje trudno sie oprzec wrazeniu, ze jedyny "plan" dla Grecji to zarzucenie jej pieniedzmi, co oczywiscie w zaden sposob nie poprawi sytuacji, a jedynie bedzie utrzymywac kraj na kroplowce tak dlugo jak dlugo Niemcy beda chcieli podpisywac czeki. IMHO gora 6 miesiecy.
diuk de Miria
Khartoum

Post by Khartoum »

Hmmm... no Diuku, jest Diuk pierwszą osobą w tej dyskusji, z którą się w 100% zgadzam :).
Karol bar. Khartoum
igor
Gadu-Gadu: 10504722

Post by igor »

Także się z tym zgadzam. Nigdy nie zagłębiałem się w tajniki polityki i gospodarki, ale na moje: jak można wiecznie świętując, nie płacąc za nic (trochę przesadzam, ale ulg podatkowych było dużo) i nic nie robiąć pokonać kryzys? Nawet teraz Grecy protestują tylko przeciwko komu? Całemu światu? Nie dostrzegają swojej winy, zaniedbaniom? Rozbawiła mnie (złe słowo) pewna pani z Grecji, która powiedziała, w wypowiedzi dla telewizji, coś w stylu: "Grecja dała Europie kulturę i cywilizację, więc teraz niech Europa da Grecji pieniądze i wyciągnie ją z kryzyus". No po prostu ręce opadają.
Igor Żdanow
imi

Post by imi »

mrozigor wrote:Nie dostrzegają swojej winy, zaniedbaniom?

Grecy nie są winni i nie powinni odpowiadać za decyzje polityków. Do cna ch*jowo jest karać ludzi za błędy polityków. Za błędy niejakiego Tusku czy innego Kaczyńsku obwiniasz siebie?
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Khartoum

Post by Khartoum »

Ivo, a kto ich wybrał? To bardzo wygodne, brać pełnymi garściami jak jest dobrze i "umyć rączki" jak się dzieje źle. Jeszcze bym rozumiał, gdyby jakiś czas wcześniej wychodzili na ulice protestować przeciwko nadmiernym wydatkom rządu, ale nie, oni, dopóki kranik z pieniędzmi był odkręcony to siedzieli cicho, a jak został przykręcony od razu wylegli na ulice w protestach przeciwko zmianom.
Karol bar. Khartoum
imi

Post by imi »

Khartoum wrote:Ivo, a kto ich wybrał? To bardzo wygodne, brać pełnymi garściami jak jest dobrze i "umyć rączki" jak się dzieje źle. Jeszcze bym rozumiał, gdyby jakiś czas wcześniej wychodzili na ulice protestować przeciwko nadmiernym wydatkom rządu, ale nie, oni, dopóki kranik z pieniędzmi był odkręcony to siedzieli cicho, a jak został przykręcony od razu wylegli na ulice w protestach przeciwko zmianom.

Wychodzili, wychodzili. Poza tym ja nikogo nie wybierałem, więc nigdy, przenigdy za żadną polityczną świnię czy korpola odpowiadał nie będę.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

Grecy nie są winni i nie powinni odpowiadać za decyzje polityków. Do cna ch*jowo jest karać ludzi za błędy polityków. Za błędy niejakiego Tusku czy innego Kaczyńsku obwiniasz siebie?

"Błędem polityków" nazywasz masowe oszustwa podatkowe? "Błędem polityków" nazywasz masowe korumpowanie lekarzy w celu uzyskania bezpodstawnych zaświadczeń o niezdolności do pracy?
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Khartoum

Post by Khartoum »

imi wrote:Wychodzili, wychodzili.

Taa..., chyba po piwo do spożywczaka...

Poza tym ja nikogo nie wybierałem, więc nigdy, przenigdy za żadną polityczną świnię czy korpola odpowiadał nie będę.

To co próbujesz tu forsować można brutalnie zobrazować przykładem gościa, całego w g*wnie, który krzyczy, że nie będzie się mył, bo to nie on sam się g*wnem oblał...
Karol bar. Khartoum
igor
Gadu-Gadu: 10504722

Post by igor »

Nie wiedziałem, że wywował zażartą wymianę zdań ;) Oczywiście, że nie skazuję ludzi na banicję, nie wysyłam do więzienia. Uważam tylko, podobnie jak kolega powyżej, że dopóki pieniądze były, to nikt nic nie mówił. Pełno ulg, kredyty etc. Słyszałem, że ludzie nie kończyli np. jednej elewacji aby nie płacić podatku. Rozumiem, że ciężko teraz tego wszystkiego się pozbyć, oszczędzać, no ale co mają zrobić? Non stop protestować, pieniądze tam wysyłać czy jak?
Igor Żdanow
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

Słyszałem, że ludzie nie kończyli np. jednej elewacji aby nie płacić podatku.

Wystarczyło zdjąć dachówkę i zakryć dziurę folią. Wówczas dach był nieukończony, a więc - dom również.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Locked

Return to “Realna polityka”