Marsz Niepodleglosci

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Paulus Buddus
Gadu-Gadu: 0

Re: Marsz Niepodleglosci

Post by Paulus Buddus »

Powiem krótko i na temat - żałuję, iż poruszyłem ten temat. Otóż nie znam tej społeczności a wychyliłem się z kontrowersyjnym pytaniem, ale nie w tym rzecz. Mianowicie widząc naszą - mimo, iż kulturalna na poziomie dyskusję - dochodzę do wniosku, że ani JKM, ani ja, ani inni uczestnicy tej rozmowy nie dojdą do wspólnego porozumienia. Jedni są prawi drudzy są lewi - nic tego nie zmieni. Nie piszę tego, aby twierdzić, że moje argumenty są extra a wasze mam w "życi", ani nie twierdzę, że komentarze moich przeciwników przekonały mnie i stanę się przeciwnikiem Marszu Niepodległości. Możemy ten temat kontynuować i kontynuować tylko do jakich wniosków dojdziemy? NIKT NIKOGO NIE PRZEKONA! Naprawdę żałuję, że poruszyłem temat. Proszę o jedno - zastanówmy się czy o taką POLSKĘ walczyli Polacy w czasie zaborów, w czasie I i II wojny światowej i w czasie PRL!! Dla wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny: Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
Image
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

No bo możemy sobie przyjąć - Wałęsa do pierdla, Michnik do Izraela. Ale co to zmieni?

Rozumiem hiperbolę. Nie chodzi o pierdel/Izrael, lecz o rozliczenie. I ma ono olbrzymi wymiar praktyczny. Bez oczyszczenia nie można budować przyszłości. Jeżeli ludzie widzą, że kto donosił i był sk*synem żyje dobrze a kto walczył o wolność ma źle, to może sobie pomyśleć (i myśli!) że bycie uczciwym nie popłaca. Zamiast budować społeczeństwo obywatelskie, nastawione dobrowolnie także na interesy wspólnoty, sąsiedztwa, buduje się społeczeństwo cwaniaków. Ludzie muszą wiedzieć, że opłaca się być uczciwym a nieuczciwość nie popłaca. Proste.

Przechodząc na świat wirtualny, mieliśmy swoją aferę Rywina i wybór Michała Feliksa. Tylko, że w Polsce z afery Rywina niewiele wynikło, to znaczy układ postkomunistyczny jest nadal konserwowany, natomiast mimo wszystko w Sarmacji to oznaczało znaczne oczyszczenie. Wyjaśnianie afer takoż. Wyrok na Bakoniego, koniec autorytetu moralnego doktora Kedara, potępienie przepadu, wprowadzenie nowych zasad - było oczyszczeniem.

Oprócz drastycznej eskalacji nietolerancji - zmieni to coś w mechanizmach naszego państwa?

Zmieni. Na przykładzie sarmackim - owszem, jesteśmy nietolerancyjni dla Yaraeha, dla czynów Bakonyiego. I bardzo dobrze, że jesteśmy nietolerancyjni. Przy czym nikt nie chce nikogo skazywać na wieczne potępienie. Mówimy Bakoniemu - popraw się, odpracuj winy, możesz liczyć na powrót do społeczeństwa. To samo wiele razy mówiliśmy Yaraehowi (choć to przypadek niepoprawny). W realu: znajdzie się i Yaraeh ale znajdzie się i nawrócony grzesznik, ale aby się nawrócić trzeba najpierw uznać swoje winy. Gruba kreska - to wybaczenie bez wyznania winy. I to jest szkodliwe.

I proponując oczyszczenie, rozliczenie, nie należy zapominać o tym, że kara służy socjalizacji. Nie można wylewać dziecka z kąpielą i wprowadzać oczyszczenie metodami, od których chcemy oczyszczać. Stąd tak krytyczna ocena rządów PiSu u wielu ludzi.

Jak to poprawi pański byt, polską sytuację gospodarcza?

Poprawi i to znacznie. Ludzie wiedząc, że uczciwość popłaca a nieuczciwość nie - będą (nie idealizuję) ale troszkę uczciwsi, a to troszkę na przełomie lat robi różnicę. Na przykładzie Sarmacji, mimo wszystko od czasu Michała Feliksa pewne tendencje monarchofaszystowskie zostały ukrócone; chociażby pokazanie, że tytuły dostaje się za aktywność a nie za wazeliniarstwo sprawiło, że nie zachodzi już ta negatywna selekcja, która zatrzymywała pokornych a niepokornych wystawiała poza nawias społeczeństwa w kolejnych czerwcach, majach i grudniach. A to ma wpływ na liczbę i jakość populacji, czyli na życie nas wszystkich.

Nowoczesny patriotyzm to nie sławienie wątpliwych postaw NSZ (chociaż to ujdzie), czy latanie po mieście z hasłem "boją się nas lewaki i pedały".

Tu nie chodzi o czyste latanie (bo zgadzam się, że nie chodzi o latanie) ale o konkretny postulat, który coś da, czyli pokazanie, że postawy uczciwe popłacają a nieuczciwe nie, a do tego się nie dojdzie bez złamania dyktatu okrągłostołowego.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Piotr_II_Grzegorz

Ps. jeśli ktokolwiek wątpi w istnienie "układu" okrągłostołowego, czy inaczej po prostu nie wierzy w dogadanie się części środowisk Solidarności z komunistami, jest zwyczajnie w świecie ignorantem, jeśli nie gorzej.

Takiego układu przecież nie kwestionują także sygnatariusze tegoż. Tyle, że nie oceniają go negatywnie. I używają innej terminologii, zamiast układ - porozumienie. Układ jest pejoratywny. Porozumienie pozytywne. Ot cała różnica.

Ja nie wierzę w układ na zasadzie teorii spiskowej, co po prostu o zwykłe podzielenie się władzą i wpływami, co ma przełożenie na całą politykę III RP, przede wszystkim w zakresie braku moralnego rozliczenia. Jestem bardzo daleki od wsadzania ludzi do kazamatów. Raczej chodzi o ujawnienie i odnowę moralną. Zauważmy, że żadna z ustaw lustracyjnych nie przewidywała, że TW nie mogą sprawować funkcji publicznych. Odpowiedzialność dotyczyła tylko tych którzy złożyli fałszywe oświadczenie lustracyjne. Chodziło o to, żeby powiedzieć: "tak współpracowałem", "tak donosiłem" i to ma kluczowe znaczenie.

Znów przenosząc na poziom sarmacki, bo łatwiej złapać analogię - Yaraeh jest poza Sarmacją, bo jest niepoprawnym klonem. Taki Iwo, który wpływał na proces wyborczy jest szanowanym obywatelem, bo przyznał się, przeprosił, naprawił szkodę. I o to chodzi.

Nikt poważny z ruchu patriotycznego nie chce szubienic i gilotyn. Chodzi o przejęcie władzy. Reformę ustroju. Czyli o zwykłe postulaty polityczne.
Piotr II Grzegorz
książę senior
Piotr_II_Grzegorz

Paulus Buddus wrote:NIKT NIKOGO NIE PRZEKONA! Naprawdę żałuję, że poruszyłem temat.

Przypominam, że zaczął Pan wypowiedź od stwierdzenia, że mało w dziale Realna Polityka wypowiedzi. Między innymi z powyższego powodu. Forów politycznych jest kwadrylion, u nas jednak skupiamy się na własnej niszy. Celowo próbowałem moje argumenty przenieść także na grunt sarmacki, bo mechanizmy społeczne są podobne. Jedyną różnicę którą widzę, to że społeczeństwo jest bardziej nastawione na dobro wspólne, przez co lewicowcy często w wirtualu wykazują prawice działania, a z kolei prawicowcy w wirtualu bardziej doceniają rolę państwa. Bliżej nam do siebie tutaj. Linie podziału przebiegają gdzie indziej. Na przykład zwolennicy silnej monarchii są i na realnej prawicy i lewicy tutaj. Przeciwnicy również.

Nie mniej, od czasu do czasu podyskutować warto.
Piotr II Grzegorz
książę senior
KR Lepki

Post by KR Lepki »

Piotr_II_Grzegorz wrote:
Ps. jeśli ktokolwiek wątpi w istnienie "układu" okrągłostołowego, czy inaczej po prostu nie wierzy w dogadanie się części środowisk Solidarności z komunistami, jest zwyczajnie w świecie ignorantem, jeśli nie gorzej.

Takiego układu przecież nie kwestionują także sygnatariusze tegoż. Tyle, że nie oceniają go negatywnie. I używają innej terminologii, zamiast układ - porozumienie. Układ jest pejoratywny. Porozumienie pozytywne. Ot cała różnica.

Ja nie wierzę w układ na zasadzie teorii spiskowej,

Po pierwsze, oczywiście że się kwestionuje.
Po drugie nie wiem co w tym kontekście znaczy spisek, ale jeśli nie jest nim ustalenie wbrew woli narodu, w sposób tajny, na jego szkodę, w jaki sposób podzielą się władzą w nowym państwie przedstawiciele aktualnego reżimu z częścią zaprzyjaźnioną opozycyjnych liderów to racja żadnego spisku nie było :-)
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Paulus Buddus wrote:
PTR wrote:Wałęsa,Michnik i ta cała reszta do dziś drwi z Polaków. Wprowadźcie czołgi i wojsko. Kibole to dziś jedyna grupa społeczna ,która jak Wałęsa w 80 roku ma w dupie władzę.

Zacytuję Roberta Winnickiego „Musimy obalić republikę okrągłego stołu, ale bez grubej kreski i kompromisów”!!

Pan Jezus jest Miłością Odwagą i Życiem. Niestety to co raz bardziej widać że demon wami zawładnął.... ma mało czasu i robi wszystko aby więcej dusz do piekła zaprowadzić a gdy będzie Sąd Boży nie ma już odwrotu bo szatan wygrał waszą dusze... Nie rozumiecie że Bóg jest w wojnie z lucyferem o dusze? Dusza jest nieśmiertelna i wszystko pamięta nawet jak teraz żyjecie na ziemi.
TAK WIERZĘ W SŁOWO BOŻE ZAPISANE W BIBLII I TO CO OBJAWIŁ JEZUS CHRYSTUS ! I powiem ci coś lepiej przesiedzieć dożywocie w tych twoich Tworkach niż wieczność w Piekle.Zacznij myśleć KTÓŻ JAK BÓG.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Paulus Buddus wrote:Powiem krótko i na temat - żałuję, iż poruszyłem ten temat. Otóż nie znam tej społeczności a wychyliłem się z kontrowersyjnym pytaniem, ale nie w tym rzecz. Mianowicie widząc naszą - mimo, iż kulturalna na poziomie dyskusję - dochodzę do wniosku, że ani JKM, ani ja, ani inni uczestnicy tej rozmowy nie dojdą do wspólnego porozumienia. Jedni są prawi drudzy są lewi - nic tego nie zmieni. Nie piszę tego, aby twierdzić, że moje argumenty są extra a wasze mam w "życi", ani nie twierdzę, że komentarze moich przeciwników przekonały mnie i stanę się przeciwnikiem Marszu Niepodległości. Możemy ten temat kontynuować i kontynuować tylko do jakich wniosków dojdziemy? NIKT NIKOGO NIE PRZEKONA! Naprawdę żałuję, że poruszyłem temat. Proszę o jedno - zastanówmy się czy o taką POLSKĘ walczyli Polacy w czasie zaborów, w czasie I i II wojny światowej i w czasie PRL!! Dla wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny: Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

DLA MĄDRYCH LUDZI PRAWICY

Szanowny Pan Jakub Woziński

Odnośnie Pańskiego artykułu w ,,Najwyższym Czasie ,, pt ,,Czy filozofia może być ,,polska,, ?'
Chciałem przypomnieć ,że światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
,dominikanin o.Jan Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
.Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest - mądrość .
Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.To Polacy
mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI "
Przekona się Pan ,że mesjanizm to jeszcze jedno wydumanie filozofów
. Nie Żydzi ,tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,bo prawda jest bardzo prosta.
Jeżeli Pana nie przekonałem ,to w najbliższych kilku latach
wyjdzie to w całej swej mądrości.

NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ! DR. Kwaśniewski .
Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
DR.KWAŚNIEWSKI
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
PTR

Post by PTR »

Nietypowo, ale jeśli zadałaś sobie trud, żeby wejść w ten anons - to już coś! Teraz kilka słów konkretów.
Jak w tytule - szukam wolnej, inteligentnej dziewczyny o poglądach konserwatywno-narodowych, która chce Polski biało-czerwonej, a nie tęczowej lub tylko czerwonej. Wychodzę z założenia, że mając uformowane poglądy i wierząc w autentyczne wartości łatwiej zbudować uczciwy związek - oparty na lojalności, szczerości i z czasem głębokim uczuciu.
Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo w środowisku narodowców o kobiety (faceci dominują zdecydowanie), ale byłem na Marszu Niepodległości i kilka dziewcząt widziałem (może też byłaś i szukasz kogoś o podobnych poglądach?).
Wiem, że to ogłoszenie jest bardzo, bardzo nietypowe jak na tutejsze standardy, ale każdy ma prawo szukać wedle takich kryteriów jakie uzna za stosowne. To nie prowokacja ani nic w tym stylu - jeśli przemawia to do Ciebie, pisz śmiało! Może razem zaśpiewamy "Raz sierpem, raz młotem w czerwoną...".
Rihanna

Post by Rihanna »

Rozruszę znów ten temat i takie pytanie do Paulusa ;)

Jak można się wzorować na człowieku który wypowiada się na tem "obalenia układu" takimi słowami

Ma dążyć do obalenia republiki”. I obali ją chociaż boją się tego "lewaki i pedały'

Winnicki - Błagam przecież ten człowiek nie panuje nad emocjami, obraża ludzi swoimi wypowiedziami i ogólnie jest mało reprezentatywny dla tego ruchu. Chcecie wspomagać kogoś takiego ?
Bo pracy nie ma ktoś ? Bo widzi spiski ? Bo twierdzicie, że bez znajomości nic nie można zdziałać ? Bo widzicie układ ?
To w takim bądź razie planujecie nocny przewrót i wejście na szczyty ? Prędzej wywołacie chyba coś na wzór wojny domowej niż zrobicie mega przewrót chociaż z tym będzie trudno
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Asesor Trybunału Koronnego
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
imi

Post by imi »

Paulus Buddus wrote:Powiem krótko i na temat - żałuję, iż poruszyłem ten temat. Otóż nie znam tej społeczności a wychyliłem się z kontrowersyjnym pytaniem, ale nie w tym rzecz. Mianowicie widząc naszą - mimo, iż kulturalna na poziomie dyskusję - dochodzę do wniosku, że ani JKM, ani ja, ani inni uczestnicy tej rozmowy nie dojdą do wspólnego porozumienia. Jedni są prawi drudzy są lewi - nic tego nie zmieni. Nie piszę tego, aby twierdzić, że moje argumenty są extra a wasze mam w "życi", ani nie twierdzę, że komentarze moich przeciwników przekonały mnie i stanę się przeciwnikiem Marszu Niepodległości. Możemy ten temat kontynuować i kontynuować tylko do jakich wniosków dojdziemy? NIKT NIKOGO NIE PRZEKONA! Naprawdę żałuję, że poruszyłem temat. Proszę o jedno - zastanówmy się czy o taką POLSKĘ walczyli Polacy w czasie zaborów, w czasie I i II wojny światowej i w czasie PRL!! Dla wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny: Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

LOL. Gdzieś was rozmnażają? Powiesisz mnie za lewactwo?:D
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Locked

Return to “Realna polityka”