Krótka historia z kolejnego marszu patriotów

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Michal_Feliks

Re: Krótka historia z kolejnego marszu patriotów

Post by Michal_Feliks »

PTR wrote:Najwyraźniej.

Prowokacja - prowokacją, ale miała coś udowodnić. I udowodniła. Istnieje instytucja prowokacji policyjnej tudzież dziennikarskiej. Mają konkretne zastosowanie - ujawnienie tego, co ktoś próbuje ukryć - w tym przypadku za retoryką "to są spokojni patrioci, za awanturami stoją policyjni prowokatorzy" . Powiedzieć "prowokacja" i uznać, że to tłumaczy wszystko, to bzdura a nie argumentacja.

A Narutowicz może i nie był postacią lewicy, ale był prezydentem z ramienia lewicowego PSL-Wyzwolenie. Jest niewątpliwie symbolem tego, jak nagonka polityczna prowadzi do tragedii. To, że Niewiadomski nie był członkiem Związku Ludowo-Narodowego (ówczesna partia endecji), nie znaczy, że agresywna retoryka endecji wobec Narutowicza, a następnie gorąca obrona i wyniesienie Niewiadomskiego nieomal na ołtarze nie czyni endecji współwinną tej zbrodni.

Przede wszystkim Niewiadomski był wieloletnim działaczem podziemnych organizacji endeckich, był z nią politycznie i towarzysko związany przez całe życie, a brutalna przemoc polityczna z użyciem rozmaitej broni włącznie, skierowana przeciw opponentom politycznym, była przez nich wtedy stosowana nagminnie. Nie mówimy więc o WSPÓŁWINIE, a o WINIE ( a reakcja na morderstwo i tłumy na pogrzebie zbrodniarza? )

Co do tematu, tłumaczenie pobicia tym, że facet przyniół tabliczkę o Narutowiczu, jest tak żenujące, że dziwię się, jak to mogło komukolwiek przejść przez palce. Jeśli ktoś tłucze kogoś za tabliczkę o Narutowiczu, jest ćwierćludziem, którego powinno się izolować w dole na tyle głębokim, żeby nawet Bane z Batmanem się stamtąd nie wyczołgali.

Po prostu po raz kolejny wyszło, kto przychodzi na zgromadzenia patriotyczne, i ile są ci patrioci warci.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Andrzej Swarzewski

Post by Andrzej Swarzewski »

Michal_Feliks wrote:Nie mówimy więc o WSPÓŁWINIE, a o WINIE

A zabójstwa Marka Rosiaka winna jest Platforma Obywatelska, dlatego, że Ryszard Cyba był przez rok członkiem PO?
Prezentujecie dokładnie taki sam stopień paranoi, nienawiści politycznej i zespołu Macierewicza, jak Prezes.
Andrzej Swarzewski
PTR

Post by PTR »

Choć od kochania Platformy mi bardzo daleko, to jakoś nie przypominam sobie polityków i mediów "platformerskich" które nazywałby Kaczyńskiego "sługusem narzuconym przez żydów i obcokrajowców" i twierdziły, że powinien wisieć, zginąć, zostać wyeliminowany. Chociaż, coś takiego słyszałem... oh wait.
Andrzej Swarzewski

Post by Andrzej Swarzewski »

No dziwne byłoby, żeby partia populistyczna po '45 mówiła coś przeciwko Żydom. A odnośnie chęci fizycznego wyeliminowania Kaczyńskiego to wśród zwolenników PO często można usłyszeć takie hasła.
Andrzej Swarzewski
IUdR
Gadu-Gadu: 0

Post by IUdR »

Andrzej Swarzewski wrote:No dziwne byłoby, żeby partia populistyczna po '45 mówiła coś przeciwko Żydom.

Za to po '68 mogłaby już spokojnie. Nawet wyszłoby jej in plus.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
M. Kawowy
Gadu-Gadu: 9449139

Post by M. Kawowy »

Michal_Feliks wrote:Po prostu po raz kolejny wyszło, kto przychodzi na zgromadzenia patriotyczne, i ile są ci patrioci warci.

O, WKW, wypraszam sobie. W ciągu ostatniego roku-dwóch byłem na paru zgromadzeniach, które nazwałbym patriotycznymi (3 maja, 1 sierpnia, 11 listopada etc.): nikogo nie pobiłem, nie zostałem pobity i nie widziałem, żeby ktokolwiek odniósł krzywdę (choć przypuszczam, że kilka osób umarło z nudów). Mój stosunek do kraju, w którym żyję i narodu, którego jestem częścią, jest dość skomplikowany i nie chcę tego wyłuszczać. Jednak na potrzeby tego posta, możemy przyjąć, że, owszem, jestem patriotą. Prawdopodobnie, jeśli się nad tym dobrze zastanowię, nawet nacjonalistą. Proszę nie szufladkować mnie razem z ludźmi z manifestacji Ruchu Narodowego, bo dzieli nas wszystko prócz narodowości - fryzura, poglądy, IQ.
Innymi słowy: kto chodzi na polskie zgromadzenia patriotyczne? Ja: maturzysta, obywatel sarmacki, eskwiliński i polski, niekarany, bez nałogów.
markiz Młynek Kawowy

Image
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Czym dzisiaj w ogóle jest patriotyzm?
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
M. Kawowy
Gadu-Gadu: 9449139

Post by M. Kawowy »

O, nie, nie dam się w to wkręcić. Prawidłową odpowiedzią jest: czym w ogóle jest dzisiaj?
markiz Młynek Kawowy

Image
PTR

Post by PTR »

Guedes de Lima wrote:Czym dzisiaj w ogóle jest patriotyzm?

Postawą niewątpliwie przestarzałą i bezsensowną w świetle współczesnej wiedzy.
Paulus Buddus
Gadu-Gadu: 0

Post by Paulus Buddus »

PTR wrote:Postawą niewątpliwie przestarzałą i bezsensowną w świetle współczesnej wiedzy.

Pana odpowiedź brzmi, jakby wyjęta z Gazety Wyborczej, albo z TVN. Ciekaw jestem co to za wiedza, która mówi w taki sposób o patriotyźmie - wiedza lewicowa? a może to wiedza unijna?
Image
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Locked

Return to “Realna polityka”