Jastrzębiec do reaktywacji?

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii
Locked
Cudzoziemiec 1

Re: Jastrzębiec do reaktywacji?

Post by Cudzoziemiec 1 »

To inaczej... żeby nie było, że jestem przeciw miastu. Dlaczego Jastrzębiec nie może być po prostu zwykłym sclavińskim miastem, który będzie rozwijal Sclavinię teraz?
зхао
Gadu-Gadu: 0

Post by зхао »

Krzysztof Hans wrote:Nie zgadzam się z tą tezą, bo RSiT ma dość spory wkład w mój mikroświatowy rozwój.

Trochę egoistyczne podejście.

Krzysztof Hans wrote: Jastrzębiec ograniczyć do pielęgnowania tradycji RSiT.

Z tego co widzę, to nikt inny nie chce powracać do tradycji RSiT . Widzisz, że zaczynasz tym ludzi denerwować? Ja historii nie znam i mnie Trizondal w niczym nie przeszkadza, ale nie wiem czemu tak agresywnie próbujesz forsować swoje projekt. Jesteś strasznie zdesperowany, a to psuje twoje relacje z resztą.

Jak chcesz przypominać stare dobre czasy, to czemu nie piszesz na łamach SIH? Myślę, że to będzie mniej inwazyjne i nie będziesz psuł sobie przy tym z nikim relacji.
RDH

Post by RDH »

Szanowni Państwo, ubolewam nad kompletnym niezaznajomieniem się z tematem Sclavinianu. Miasto powstało w wyniku mojej przeprowadzki do Trizondalu pod koniec 2011 roku, kiedy to II Królestwo Sclavinii przestało istnieć. Jest to do dzisiaj jedyny ośrodek gromadzący mniejszość sclavińską, który na dodatek nie jest efektem żadnych działań rządu Trizondalu - to po prostu moja inicjatywa, kultywująca tradycje "secesyjnej" Sclavinii, oraz Sclavinii z czasów przedsecesyjnych.

Po raz kolejny widzę kłamstwa Krzyśka, tym razem w sprawie mojej osobistej inicjatywy oraz nieścisłości tutejszych obywateli, którzy zdaje się kompletnie zapomnieli o pewnej sclavińskiej cząstce, która do dziś (mniej lub bardziej aktywnie) działa w v-świecie. Przykre.
/-/ Robert Dąbski-Hans

Były prezydent Trizondalu;
Zarządca Sclavinianu;
Redaktor Naczelny The Politique;

http://thepolitiquepage.wordpress.com
Roland

Post by Roland »

To niezbyt sprawiedliwe, czynić nam zarzut o nieświadomości co do pana miasta, w sytuacji gdy osób mogących pamiętać tamte wydarzenia obecnie mamy 2 (słownie: dwie). Nie chcę czynić w tym miejscu uszczypliwości, ale jeśli mogę zasugerować to radziłbym po prostu przybliżyć nam genezę Sclavinian.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Post by Krzysztof Hans »

Jakby co mój pomysł z pielęgnowaniem tradycji RSiT przez Jastrzębiec był tylko moim wstępnym pomysłem, więc widząc wasze niezadowolenie po prostu wycofuje się z niego.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
RDH

Post by RDH »

Roland wrote:To niezbyt sprawiedliwe, czynić nam zarzut o nieświadomości co do pana miasta, w sytuacji gdy osób mogących pamiętać tamte wydarzenia obecnie mamy 2 (słownie: dwie). Nie chcę czynić w tym miejscu uszczypliwości, ale jeśli mogę zasugerować to radziłbym po prostu przybliżyć nam genezę Sclavinian.

Oj, coś mi się wydaje, że tych osób jest jednak trochę więcej - a przynajmniej powinno. Zresztą kwestia Sclavinianu przez lata w tutejszej Sclavinii była na tyle olewana, iż dopiero po kilku latach jedynie dzięki Guedesowi w pewnym momencie mogło dojść do szerszej współpracy między Sclavinią a jej skupiskiem w Sclavinianie. Kwestia chęci. ;)

Geneza Sclavinianu nie jest zresztą tak wcale skomplikowana - po jesiennych wydarzeniach w październiku 2011 roku przeprowadzam się do Trizondalu i planuję tam, na swoją rękę, budować pewne skupisko mniejszości sclavińskiej, które po czasie wydaje się zbędne przy Konstytuancie. Ta jednak ledwo zipie w tamtym okresie (mimo, że np. jeden z Borgiów, który aktywnie działał w strukturach państwa emilowskiego, działał tutaj). Pod koniec 2011 pojawiają się pierwsze zarysy miasta, a sama miejscowość formalnie powstaje, o ile dobrze pamiętam, w lutym 2012 roku. Sytuacja po pewnym czasie tutaj się stabilizuje, ale chęć chociażby zapoznania się z tym miejscem pojawia się dopiero cztery lata temu za sprawą Guedesa właśnie. Samo miasto od momentu powstania mniej lub bardziej aktywnie działa jako swego rodzaju miejsce pamięci dla "secesyjnej" Sclavinii.

Ba, w swoim czasie przy współpracy z Marcelem wyszła krótka seria artykułów, które bliżej przytaczały losy "secesyjnej" Sclavinii i losy jej mieszkańców po zamknięciu forum.
/-/ Robert Dąbski-Hans

Były prezydent Trizondalu;
Zarządca Sclavinianu;
Redaktor Naczelny The Politique;

http://thepolitiquepage.wordpress.com
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Post by Krzysztof Hans »

Wobec tego że moja pierwotna koncepcja Jastrzębca upadła proponuje inną, bardziej neutralną. Widzę Jastrzębiec jako miasto aktywne między innymi wobec incjatyw kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i społeczną. Mam juź nawet slogan dla miasta: Jastrzębiec - Bądź aktywny!
Miasto w założeniu będzie stawiać na aktywny tryb życia.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Niegosław___Sarewicz

Post by Niegosław___Sarewicz »

A ja proszę o wytłumaczenie, czemuż to w tak wspaniałej, wielkiej i rozległej krainie Sclavinią się mieniącej zachodzi egzystencja tylko jednego miasta, którego i tak nikt nie jest pewien istnienia, albowiem mogłoby to być tożsame z realnym Eldorado, które jak wiadomo istnieje tylko teoretycznie, a w zasadzie tylko mitycznie?
/—/ dr net. Niegosław ob. Sarewicz
Roland

Post by Roland »

W Sclavinii egzystuje wiele miast. Systemowo posiadamy tylko jedno, bo tak jest korzystniej w rachunku ekonomicznym.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Niegosław___Sarewicz

Post by Niegosław___Sarewicz »

A jakież to więc są miasta i czy możliwe jest również w nich zamieszkanie, czy tylko w Eldorado? A może cała Sclavinia to jedno wielkie Eldorado, tak samo złociste i tak samo nieistniejące?
/—/ dr net. Niegosław ob. Sarewicz
Locked

Return to “Archiwum samorządowe”