Czy to cień?

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Regulamin forum
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie finansowe dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntów EldoraciePobierz pensję obywatelską
N I E C H T R W A O S T A T E C Z N A K R U C J A T A
Awatar użytkownika
Julian FER

Czy to cień?

Post autor: Julian FER » 2 sie 2017, o 17:35

Prześwietny Konsulu!

Czytając tą wypowiedź mimo, że nie posiadam obywatelstwa sclavińskiego poczułem się jakoś nieswojo. Nie wiem czy to działanie przysłuży się przyjaźni baridajsko-sclawińskiej, czy nie bo wyraża je osoba, która krąży po KS jak cień i oprócz zgryźliwych uwag nie poczyniła się do stworzenia czegoś pozytywnego. Nie spodziewam się argumentów do poniżej zamieszczonego cytatu, ale z ciekawości bym coś konkretnego w rozwinięciu tych słów przeczytał, bo pisząca osoba wydaje mi się być znajoma (w jej poprzednim wcieleniu).
Rozumiem, iż niektórzy totalitaryzmu w Baridasie panującego nie dostrzegają.
Być może warto się zastanowić.

Z poważaniem
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
OvS
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy to cień?

Post autor: OvS » 2 sie 2017, o 19:16

Mam pytanie, jedno, ale wieloetapowe.

Czego właściwie oczekujecie?

Mam na myśli kolejny już wątek w tym stylu. Linczu?
Czy pod moją nieobecność umożliwiono decyzją administracyjną wsadzić kogoś do więzienia za nielubienie kogoś lub czegoś?
Może konsul ma usadowić delikwenta na karnym jeżyku?

Z tego co się orientuję, zarówno w realu, jak i w kaesach, można być irytującym, można być skurwielem, atencjuszem, ateistą, onanistą, rudym, można nawet być idiotą (i nie jest trudno znaleźć kogoś korzystającego z takiej możliwości). Dopóki żyje się w zgodzie z prawem.

Jeśli ktoś uważa, że krewniak holenderskiego bramkarza nie żyje w zgodzie z prawem KS, polecam udanie się do TK. Jeśli nie robi niczego niezgodnego z kodeksem, to nikt mu nic nie może zrobić, ani konsul (nie wiem czemu właściwie miałby coś robić w jakimkolwiek przypadku), ani żaden inny urzędnik w Sclavinii. Bo mu po prostu wolno.

Na zakończenie dam protipa: zawsze można w KS kogoś najzwyczajniej w świecie ignorować. Ja to robię w stosunku do ludzi, którzy mi działają na nerwy i czuję się z tym świetnie, mało tego, nie tracę czasu na żalenie się urzędnikom.

Huh, rozpisałem się. :P
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
Salvadore

Post autor: Salvadore » 3 sie 2017, o 11:21

Prześwietny Panie Julianie Ferze at Atera!

Jako do wielce oświeconego buddysty i pitagorejczyka w jednym zwraca się jam uniżenie do waści z wnioskiem o wskazanie, kimże jam był we wcieleniu swym poprzednim? Niechajże waść pozwoli odkryć tą wiedzę tajemną, nie dotyczącą mojej osoby jeno, lecz i waści, albowiem wiedzieć takoż waść powinien, kimże był we wcieleniu poprzednim waść. Ukrywanie tejże wiedzy nie służy z pewnością pokoleń wszech oświeceniu, dlatego też cały Pollin i planety przyległe świadome być powinny, kimże osobniki wszelkie we wcieleniach poprzednich były, a w szczególności osobnik Prześwietnym Panem Julianem Ferem at Atera się mieniący, albowiem to w nim spoczywa mądrość wszelka we wcieleniach jego wszech uzyskana.
Z wyrazami najwyższej estymy,
(—) Salvadore van der Saar

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 3 sie 2017, o 15:03

Aha, granie przyjaźnią jest w tym przypadku słabe. Chyba że to tak naprawdę friendzona, wtedy jestem w stanie takie coś zrozumieć.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 3 sie 2017, o 15:11

OvS pisze:Z tego co się orientuję, zarówno w realu, jak i w kaesach, można być irytującym, można być skurwielem, atencjuszem, ateistą, onanistą, rudym, można nawet być idiotą (i nie jest trudno znaleźć kogoś korzystającego z takiej możliwości).
Brak świadomości o umaszczeniu najwyższych urzędników państwowych nie jest powodem do tego, by nas stawiać w kanonie słabych i sflaczałych. Władza wam nie zapomni tego ordynarnego braku szacunku. Liczyliśmy w głębi serca, że rudych stawiacie na równi z wybitnie najgorszymi rezydentami najniższego poziomu piekła.
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 3 sie 2017, o 16:36

Babcia w dzieciństwie mi odpowiadała, że rudzi nie mają duszy i kradną dzieci, dlatego ich tak sklasyfikowałem – gdyby byli mocniejsi, kradliby dorosłych.

Aha, miałem i mam świadomość. :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Sclavinii”