Oświadczenie Konsula Sclavinii

Dział archiwalny administracji lokalnej Sclavinii
Locked
User avatar
Roland
Posts: 4842
Joined: 1 Feb 2013, o 22:19
Location: Eldorat

Oświadczenie Konsula Sclavinii

Post by Roland »

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

Sclavinią jako Konsul rządzę od pół roku. De facto Sclavinią rządzę od stycznia 2017 roku, więc praktycznie rzecz biorąc od ośmiu miesięcy. W tym czasie udało mi się ustabilizować ustrój naszej Ojczyzny. Uregulowałem sprawy obywatelstwa, orderów, odznaczeń i symboli narodowych Konsulatu. Dbałem o obsadzenie kluczowych stanowisk. Przeprowadziłem inicjatywę Artykułu miesiąca by pobudzić aktywność Głosu Sclavinii. Przeprowadziłem powszechną mobilizację wojskową by pokazać, że Waffen-OK też może być miejscem do aktywności.

Stworzyłem instytucję Sclavińskiego Urzędu Architektury, która odpowiada za budowę Odolanisa - naszego systemu informatycznego. Sam Odolanis - ostatnio nieco zaniedbywany - to moje oczko w głowie i bez wątpienia jeden z największych sukcesów w całej mikronacyjnej karierze.

W miarę możliwości czasowych wspierałem prace Kolegium Nauk Przyrodniczych po przez opracowanie wstępnej mapy Konsulatu. Wspierałem działalność Sclavińskiego Instytutu Historycznego po przez publikację serii artykułów o historii państwowości sclavińskiej.

Wspólnie z panem Mustafą Owskim przywróciliśmy do działania SEG. Aplikacja ta nieustannie jest przeze mnie monitorowana. M. in. dodano kolejną stację metra. Jeśli ktoś wnikliwie śledził inne moje działania, wie, że udało mi się zawiązać przyjazne stosunki z Królestwem Baridasu. Że udało mi się określić ostateczne granice naszej prowincji. Odświeżyłem też profil Sclavinii w DSG. Opracowałem stronę w DSG dla SUA.

Każdej inicjatywie obywatelskiej starałem się dopomagać. Wspierałem konkurs literacki w klimacie postapo. Wspierałem turniej szachowy. Wspierałem reaktywację Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej. W zakresie w jakim mnie proszono lub w jakim oczekiwano. Podejmowałem też próby wydawania informatora prowincjonalnego "Życie Sclavinii" by informować szerokie grono mieszkańców Księstwa o wydarzeniach w Sclavinii.

Nastał jednak czas, że moja aktywność na urzędzie Konsula ograniczyła się do spraw czysto technicznych. Po części czuję się też opuszczony przez niektórych współpracowników, ale rozumiem, że real jest nieubłagany. Potrzebuję chwili wytchnienia. Oderwania się od zarządzania prowincją i skupienia na innych aktywnościach - pisaniu Odolanisa. Dziękuję wam zatem za te dwie kadencje, owocne kadencje. Część samodzielnie, część przy pomocy, ale wiele udało nam się w tym czasie zbudować. Dziękuję wam za zaufanie.

Oświadczam, że w tych wyborach nie będę startował na Konsula Sclavinii III Kadencji. Niemniej rekomenduję wam, byście zaufanie jakim mnie darzycie przelali na kandydatkę Yennefer von Witcher. To najlepsza kandydatura ze złożonych dotychczas.

Yennefer jest osobą, która nie narzeka na brak kreatywności i pomysłów. Cechuje ją emocjonalność, ale przez to też i zaangażowanie. Nie jest osobą konfliktową, co ważne jest na szczeblach dyplomacji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu, wszak była Kanclerzem Księstwa Sarmacji, a także stała na czele rządu teutońskiego. To gwarantuje nam, że ma świadomość, że poza kreowaniem rzeczywistości, budowaniem wydarzeń i realizacją programu stanie na czele prowincji to także papierkowa, żmudna robota, a niekiedy katorga. Ta świadomość daje nam rękojmię, że nie ugnie się pod ciężarem obowiązków, a tych Konsul Sclavinii ma wiele.

W swej sarmackiej karierze była również asesorem Trybunału Koronnego. Zna realia tej instytucji od podszewki, a co za tym idzie skutecznie będzie mogła reprezentować interesy Konsulatu przed sarmacką temidą. Należy to bowiem do obowiązków Konsula. Nie tylko jako strony postępowań, ale także jako pomocnika w ochronie praw obywateli sclavińskich.

Yennefer również, jako jedyna z kandydatów, posiada wiedzę o założeniach koncepcyjnych Odolanisa i bierze aktywny udział w pracach nad nimi od samego początku. Jako, że zamierzam w najbliższym czasie oddać się tworzeniu naszego systemu informatycznego chętnie widziałbym na urzędzie kogoś, kto rozumie realia mojej pracy i jest współtwórcą koncepcji projektu.

Yennefer ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności by stanąć na czele Konsulatu Sclavinii. Budowała z nami ten Konsulat. Rozumie kierunek jaki obraliśmy i w jakim powinniśmy podążać.

Ja oddam swój głos na YENNEFER VON WITCHER. Was również o to proszę.


Image
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
User avatar
Guedes de Lima
Posts: 4887
Joined: 1 Nov 2008, o 22:59
Gadu-Gadu: 6400192
Location: Eldorat

Re: Oświadczenie Konsula Sclavinii

Post by Guedes de Lima »

Konsulu, ubolewam. Jestem jednak świadom, że nic nie trwa wiecznie. Zapisał się Konsul złotymi zgłoskami w historii Sclavinii. Dziękuję.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
User avatar
Mustafa Owski
Posts: 692
Joined: 23 Nov 2008, o 17:04

Re: Oświadczenie Konsula Sclavinii

Post by Mustafa Owski »

Rozumiem, szkoda. Zycie jest bezwzględne, czasami trzeba KS ograniczać jak ja ostatnio. mam nadzieje ze jednak pozostaniesz z nami :)
v-hr. Mustafa Owski h.Roch
TRUP
- kmdr ppor. Książęcej Marynarki Wojennej
Locked

Return to “Archiwum samorządowe”