Przemowa inauguracyjna Konsula Sclavinii

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Regulamin forum
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie finansowe dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntów EldoraciePobierz pensję obywatelską
N I E C H T R W A O S T A T E C Z N A K R U C J A T A
Awatar użytkownika
RCA

Przemowa inauguracyjna Konsula Sclavinii

Post autor: RCA » 17 paź 2017, o 10:02

CWSW!

Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo ważny. Oto rozpoczynam nową przygodę. Przez najbliższe trzy miesiące, do połowy stycznia 2018 r., pełnił będę funkcję Konsula Sclavinii. To dzięki Waszym głosom wybór ten stał się faktem. Bardzo za wszystkie głosy dziękuję, dziękuję także moim adwersarzom. I w końcu dziękuję Rolandowi Heach-Romańskiemu za sprawne przeprowadzenie wyborów. Przed nami sporo pracy!

Wydawać by się mogło, że trzy miesiące to dużo. Ale życie to weryfikuje a czas płynie nieubłaganie i szybko. Te trzy miesiące miną tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy. Czego zatem możecie się z mojej strony spodziewać? Na pewno dużej aktywności, wsparcia Waszych działań, pomocy w miarę moich skromnych możliwości. Nie jestem bowiem ani grafikiem, ani programistą. Nie umiem tworzyć map, ani wyrafinowanych aktów prawnych. Lecz potrafię stawiać różne cele, umiem do nich dążyć, uparcie. Mam też wizję.

Jaką wizję mam wobec Sclavinii? Jaką bym chciał Sclavinię widzieć za trzy miesiące w przededniu kolejnych wyborów Konsula? Rzucę frazesem — chcę widzieć Sclavinię aktywną, najaktywniejszą spośród wszystkich sarmackich samorządów. Chcę widzieć Sclavinię, która poprzez swoją różnorodność, stała się domem wielu nowych mieszkańców Księstwa. I to właśnie o celebrację tej różnorodności chcę opierać nasz dalszy rozwój.

Dzisiejszy dzień, pierwszy dzień na urzędzie, rozpocząłem od wysłania listu do Jego Książęcej Mości. JKM Tomasza Ivo Hugona zaprosiłem do odbycia roboczej wizyty w Eldoracie. Mam nadzieję, że taka wizyta będzie możliwa i odbędzie się wkrótce. Szczegóły będę przekazywał sukcesywnie. Prefekt Heach-Romański sprawnie przekazał uprawnienia konsularne, którymi dysponował, o pozostałe poprosiłem już Kanclerza.

Czego jeszcze możecie się spodziewać? Jak tylko uzyskam niezbędne uprawnienia uporządkuję kwestie administracyjne. Zwrócę się do Rady Ministrów o wprowadzenie na naszym forum zmian związanych z przyjętym modelem podziału administracyjnego, a podział ten mam nadzieję wkrótce formalnie skonsumujemy. Z prawnego punktu widzenia on już funkcjonuje, czas wdrożyć go w naszą narrację. Równolegle do tego Kolegium Nauk Przyrodniczych dokończy dokumentowanie kwestii geograficznych naszego Konsulatu. Zadanie to jest niemalże zakończone, pozostała kwestia ostatecznych uzgodnień i formalnego przyjęcia proponowanego nazewnictwa. Zwieńczeniem tego dzieła będzie wniosek do Rolanda o przygotowanie nowych, stosownych, map Konsulatu. W dalszej kolejności rozpocznę rozmowy na styku Kolegium Nauk Przyrodniczych i Sclavińskiego Instytutu Historycznego, których celem będzie przeniesienie obu instytutów na poziom uczelni wyższej, którą kadry obecne uruchomią. Chciałbym by to się odbyło, ale też nic na siłę. Jeśli nie będzie woli projekt odłożę na inny czas. Niemniej jestem przekonany, że dysponuję ciekawymi argumentami dlaczego warto to zrobić. W nowej jednostce będzie miejsce na inne dziedziny nauki, także te związane ze zdrowiem — już teraz do rozmów zapraszam ich pomysłodawcę, naszego nowego mieszkańca pana Marcelego de Bordeaux-Ossolińskiego.

Sclavinia nie będzie się rozwijała jeśli nie będzie się rozwijała sclavińska infrastruktura. Podejmę się dzieła rozpoczęcia inwestycji infrastrukturalnych. Nasze miasta połączy sieć krajowych dróg betonowych, a jedną z istotnych inwestycji będzie budowa Hyperloopa między Eldoratem, przez Kotwicz, do Grodziska. Niezależnie od tego inwestować będziemy także w fabryki i wytwórnie smogu. Drzewa zamkniemy w rezerwatach!

Z mojej strony dążyć będę do szybkiego wyznaczenia aktywnego i gwarantującego ciągłość władzy prokonsula. Daję sobie tydzień na rozważenie możliwości i rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Równolegle będę prowadził rozmowy z UAP celem uzyskania informacji w jaki sposób mogę pomóc w budowie Odolanisa. System ten jest nam potrzebny jak woda do produkcji pary wodnej niosącej do atmosfery pyły z naszych fabryk! Wspólnymi siłami winniśmy wspierać UAP w dziele jego produkcji. O ile czas i siły pozwolą.

I w końcu ostatnia sprawa. Aktywność. Nie da się ukryć, że obecnie cała Sarmacja przeżywa aktywnościową zapaść. Chciałbym by zmiany u nas zachodzące były iskrą, która rozpali sclavińską aktywność a pożar nią wywołany poniesie na inne regiony. Będę chciał wykorzystać nasze położenie i dobre doświadczenia w celu zbliżenia ze Starosarmacją. Sclavinia i Starosarmacja leżą na tej samej wyspie, wchodzą w skład historycznej Sarmacji, nie możemy ignorować swego istnienia. Chciałbym też doprowadzić do tego by nasze obywatelstwo było czymś o co warto walczyć, o co warto się starać. Nie tylko ładnym kwiatkiem do kożuszka.

Więc nie mogę nie zapytać... POMOŻECIE?
Obrazek
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przemowa inauguracyjna Konsula Sclavinii

Post autor: Marceli de B.O. » 17 paź 2017, o 10:23

Wielce Szanowny Hrabio,
Konsulu Sclavinii

Składam szczere gratulacje i dziękuję za zaproszenie do współpracy. Kadencja zapowiada się niezwykle obiecująco.
Obrazek
Dziekan Instytutu Zdrowia Powszechnego
Radca Naukowy w Książęcej Akademii Nauk ♦ Akademik w Kolegium Nauk Przyrodniczych

Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 17 paź 2017, o 11:12

A co z Jastrzębcem?
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 17 paź 2017, o 11:18

OvS pisze:A co z Jastrzębcem?
Jastrzębiec jest wskazany jako miasto narracyjne jednego z nowych administracyjnych regionów. Jako taki ma moje pełne wsparcie.

Natomiast nie przewiduję obecnie zmiany statusu na miasto systemowe.

A poza tym uważam, że Jastrzębiec powinien być centrum kulturowym Trizondalu.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 17 paź 2017, o 11:25

Dobra, a tak na serio, można na mnie liczyć, zakładając że będzie mi się chciałoby.

Aha, jeszcze jedno.
Będę chciał wykorzystać nasze położenie i dobre doświadczenia w celu zbliżenia ze Starosarmacją.
Mam nadzieję, że nie chodzi tu o to, co myślę. :p
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 17 paź 2017, o 11:57

OvS pisze:
Będę chciał wykorzystać nasze położenie i dobre doświadczenia w celu zbliżenia ze Starosarmacją.
Mam nadzieję, że nie chodzi tu o to, co myślę. :p
Nie ma obaw. Jak to mówią do 2 razy sztuka. Dwie próby łączenia się nie powiodły, ode mnie trzecia nie wyjdzie :) Spokojna głowa. Obiecuję.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 17 paź 2017, o 13:10

Oczekuje i liczę na współpracę między regionami i miastami. Szczególnie z Grodziskiem. :)
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 17 paź 2017, o 18:36

Mój czas wolny, jaki mogę poświęcić na wirtual jest dość ubogi ostatnimi czasy. Niemniej tak jak było mówione na privach - na ile będę mógł, na tyle pomogę. O wirtualnej Ojczyźnie pamiętam. Robertowi zaś gratuluję zwycięstwa. Oby najbliższe 3 miesiące były udane i owocne. NTOK!
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
von Vihren

Post autor: von Vihren » 18 paź 2017, o 11:42

Ja taż (choć trochę spóźniony) gratuluje.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Sclavinii”