Sclavińska administracja — vacaty

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Regulamin forum
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie finansowe dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntów EldoraciePobierz pensję obywatelską
N I E C H T R W A O S T A T E C Z N A K R U C J A T A
Awatar użytkownika
RCA

Sclavińska administracja — vacaty

Post autor: RCA » 19 paź 2017, o 12:11

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż dokonałem weryfikacji stanowisk, których istnienie przewiduje sclaviński porządek prawny. Część z nich jest obsadzona, część niestety nie. Oto jak to się na chwilę obecną kształtuje:
  • Prokonsulowie — vacaty
  • Generalni Gubernatorzy — vacaty
  • Wysoki Emil Eldoratu — vacat
  • Prokurator Sclavinii — vacat
  • Przewodniczący Rady — vacat
  • Konsul Sclavinii — Robert von Thorn
  • Główny Architekt Konsulatu — Roland Heach-Romański
  • p.o. Rektor Akademii — Wincenty Wałachowski
  • Dyrektor SIH — Guedes de Lima
  • Prezes KNP — Robert von Thorn
Nie będę owijał w bawełnę. Na pewno wkrótce zmieni się Rektor Akademii, bowiem zgodnie z przepisami ustawy ją powołującej dokonam niezwłocznego urządzenia tejże i ogłoszę wybory Rektora. Istnienie Akademii świetnie wpisuje się w mój wyborczy plan i pomysł, wymaga to jednak rozmowy z kilkoma osobami, w tym z Dyrektorem SIH i akademikami KNP. To raz.

Dwa. Obecnie nie mamy Prokuratora, ale też nie mamy żadnej polityki fiskalnej. Nie mamy podatków, nie mamy opłat. Zastanawiam się czy wobec tego iść w kierunku dalszego raju podatkowego, czy też raczej w kierunku zapewnienia jakichkolwiek wpływów na rzecz Konsulatu. Temat jest otwarty i od przyjętego kierunku zależy co dalej będzie z Prokuratorem. Obecnie nie będę powoływał na tę funkcję żadnej osoby.

Trzy. Eldorat posiada dwa ciała administracyjne. Jedno to Zgromadzenie Mieszkańców, drugie to Wysoki Emil. Należy się zastanowić czy formuła dublująca strukturę Rada Sclavinii-Konsul jest potrzeba. Moim zdaniem nie. Należy to uprościć. Dlatego wkrótce zwrócę się do Rady Sclavinii z wnioskiem o uchylenie stosownej ustawy. Wobec tego również tu nie będę decyzji personalnych podejmował.

Cztery. Obradami Rady kieruje z automatu Konsul, choć istnieje możliwość powołania Przewodniczącego Rady, który by te kierowanie przejął. Chcę taką osobę powołać, chcę powołać ją szybko. Na kim mi zależy? Na osobie, która gotowa jest uczyć się procedur parlamentarnych, uczyć się sprawnego zarządzania głosowaniami, debatami, która jednocześnie dąży do samodzielności. Niezbędnym elementem jest dla mnie dyspozycyjność takiej osoby — Przewodniczący Rady musi być dostępny w dowolnym kanale komunikacji celem konsultacji, nie możemy sobie pozwalać na paraliż prac Rady, którego doświadczyliśmy za poprzedniej administracji pani von Witcher. Proszę przemyśleć sprawę. Osoby chętne proszę o zgłoszenia w tym wątku (ze wskazaniem funkcji o którą się ubiegają oczywiście).

Pięć. Prokonsulowie. Czy są, czy nie są potrzebni to zawsze kwestia dyskusyjna. Ogromu pracy w Konsulacie nie ma, ale są pewne aspekty, które mi przychodzą z trudnością. Jedną z nich jest Oświecona Legislacja. Dlatego zwróciłem się już do Rolanda Heach-Romańskiego z pytaniem czy nadal zechciałby tę funkcję pełnić, jak to czynił w przeszłości. Uważam, że obecnie to najlepsza osoba na to stanowisko. Chciałbym też powołać Prokonsula, który odpowiadać będzie za obsługę prasową Konsulatu, w tym rozruszanie Głosu Sclavinii i kreatywne wykorzystanie tego czasopisma do budowy zainteresowania i promowania naszego kraju. Zainteresowanych zapraszam do zgłoszeń.

I w końcu sześć. Generalni Gubernatorzy — czyli osoby, które pokierują Elektoratami, naszymi nowymi jednostkami administracyjnymi. W tej sprawie wniosek do mnie musi wyjść od Rady Sclavinii, jednak chciałbym Radzie przedstawić stosowny projekt uchwały wnoszącej o powołanie. Mamy cztery Elektoraty. Nie ukrywam, że sam chcę się zająć Elektoratem Valhalli, jak będzie z innymi? Osoby zainteresowane proszę o informację.

Kochani. Mamy unikalną sytuację i możliwość ukształtowania Konsulatu na naszą modłę. Wykorzystajcie to. Praca, możliwości, kasa... leżą na ulicy. Z mojej strony macie pełne wsparcie podejmowanych działań. Wystarczy chcieć. Chcecie? Czekam na Wasze głosy.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
OvS
Gadu-Gadu: 0

Re: Sclavińska administracja — vacaty

Post autor: OvS » 19 paź 2017, o 12:57

Po pierwsze, zaproponować chciałbym ograniczenie liczby urzędów, których jest więcej niż mieszkańców Sclavinii.
Po drugie, proponowanym zostawienie z eldorackich urzędów wszystkiego, prócz Wysokiego Emila, niech zostanie jako namiastka tradycji. Ale w zamian połączyłbym ten urząd z gubernatorem tych terenów, na tej zasadzie, co irl minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

A co do objęcia przeze mnie jakichś stanowisk, to już się dogadamy na spokojnie choćby dziś wieczorem.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 19 paź 2017, o 13:08

OvS pisze:Po pierwsze, zaproponować chciałbym ograniczenie liczby urzędów, których jest więcej niż mieszkańców Sclavinii.
To z całą pewnością. Chcę do tego dążyć, choćby przez powiązanie Akademii z SIH i KNP, itd. Otwarty jestem na każdą możliwą opcję!
OvS pisze:Po drugie, proponowanym zostawienie z eldorackich urzędów wszystkiego, prócz Wysokiego Emila, niech zostanie jako namiastka tradycji. Ale w zamian połączyłbym ten urząd z gubernatorem tych terenów, na tej zasadzie, co irl minister sprawiedliwości i prokurator generalny.
Bardzo mi się ta myśl podoba. I fajnie ta propozycja wpisuje się w moje przemyślenia, że chciałbym by Gubernatorzy cisnęli też miasta, które na swoim terenie mają, a jak mają więcej (tak będzie w Mirii na pewno), to już ich wewnętrzna sprawa jak to rozgryzą. Ale IMO temat do łatwego uporządkowania. Świetny pomysł!
OvS pisze:A co do objęcia przeze mnie jakichś stanowisk, to już się dogadamy na spokojnie choćby dziś wieczorem.
Odezwę się na luzie Sam-Wiesz-Gdzie, tradycyjnie pociśniemy łacha z Yoyo i obgadamy szczegóły. Dzięki!
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 23 paź 2017, o 07:45

Drodzy,

mam już jednego chętnego do objęcia Mirii. Sam zaś chętnie zajmę się Valhallą. Czy są chętni na Sangię i Nowicję?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

AG617

Post autor: AG617 » 23 paź 2017, o 14:40

Ja zajmę się Sargią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Sclavinii”