[Pomysł] Sclaviński Fundusz Pożyczkowy

Główny ośrodek sclavińskiego życia publicznego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Regulamin forum
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie finansowe dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntów EldoraciePobierz pensję obywatelską
N I E C H T R W A O S T A T E C Z N A K R U C J A T A
Awatar użytkownika
RCA

[Pomysł] Sclaviński Fundusz Pożyczkowy

Post autor: RCA » 20 paź 2017, o 09:26

Jak już niestety wiemy, pojawiły się, ze strony tzw. bratniego Baridasu, głosy, iż naszych braci sclavińskich, którzy mają fajne pomysły nie ma co wspierać, bo to, bo tamto. Trudno się mówi, tak to już bywa. Natomiast zawsze jest tak, że natura nie znosi próżni i wpadłem na pewien pomysł. Do przedyskutowania, do uzgodnienia, jak sądzicie, itd.

Powołanie do życia Sclavińskiego Funduszu Pożyczkowego. Organizacji non-profit, która udzielałaby, na wniosek mieszkańca Sclavinii, nieoprocentowanych pożyczek np. na start instytucji. Oczywiście aby móc uzyskać taką pożyczkę należałoby spełnić kilka warunków:
- zamieszkiwać w Sclavinii,
- chcieć w Sclavinii i wokół Sclavinii działać,
- podpisać stosowną umowę,
- zgodzić się na wprowadzenie do instytucji pełnomocnika finansowego (w praktyce osoby, która od strony Konsulatu miałaby uprawnienia do konta danej instytucji, by np. odzyskać pożyczkę w razie "czego").

Okres pożyczkowy nie przekraczałby 3 m-cy, przy czym jeśli w tym okresie dana instytucja działałaby bez większych przerw, była aktywna, robiła fajne rzeczy, to na wniosek zainteresowanego możliwe by było zwolnienie pożyczkobiorcy ze zwrotu kwoty pożyczki, lub ustalenie jakiejś mniejszej części do oddania. Po okresie pożyczkowym pełnomocnik oczywiście by z instytucji odfruwał.

Co Wy na to?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
OvS
Gadu-Gadu: 0

Re: [Pomysł] Sclaviński Fundusz Pożyczkowy

Post autor: OvS » 20 paź 2017, o 09:40

Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 paź 2017, o 10:39

No tak, baza jest ;) Ale może troszkę zmian w niej wprowadzimy. Tych, o których piszę wyżej, jak zwolnienie. Natomiast ograniczyłbym wysokość pożyczki do kwoty maksymalnie 100 000 lt, i dookreślił czas na jaki mogą być udzielane.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 20 paź 2017, o 15:29

A mi się niedookreślenie tego wszystkiego podoba.

Z jednej strony, dosyć liberalne podejście miało być pomocą w bezproblemowym zyskaniem funduszy na rozpoczęcie swojej działalności przez Sclavińczyków, ewentualnie skłonić do zamieszkania tutaj tych, którzy chcieliby zyskać taki przywilej. Zwłaszcza, że Konsulat na brak hajsu nigdy nie narzekał.

Z drugiej strony, opierało się to na założeniu, że Prokuratorem, czyli osobą odpowiedzialną za rozdawanie tych pożyczek, będzie osoba w miarę ogarnięta, która będzie wiedziałam, że pożyczanie ćwierć miliona na 10 lat to słaby pomysł.

Ogólnie, elastyczność tych pożyczek jest chyba ich największym plusem, a na pewno lepszym niż poprzednie rozwiązanie, gdzie uzależniano procent jak i wysokość pożyczki od tytułu szlacheckiego/arystokratycznego.

A co do jeszcze większych ułatwień dla nowych mieszkańców, to tu akurat się zgadzamy.

Aha, jeszcze jedno: wiem, że my wszyscy żyjemy w 2017 roku, podczas gdy sclavińska szkoła legislacyjna jest już w 3017, ale czasem warto zostawić pewne rzeczy praktyce.

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 paź 2017, o 15:40

Dobrze, przekonałeś mnie :) Tak też uczynimy i niech to działa!

Co prawda środków nam ubyło, w tej chwili KScl dysponuje środkami w wysokości około 1,1 mln. Nie ma dramatu, ale też trzeba patrzeć co będzie za pół roku np.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 20 paź 2017, o 15:53

Milion to nadal dużo, sam byłeś pomysłodawcą systemu zakładającego dużo mniejsze sumy na kontach samorządów, jeśli dobrze nie pamiętam?

A co za pół roku? Après nous, le déluge. :P

A tak na serio, trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś źródłem dochodu, skoro chcemy wydawać.

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 paź 2017, o 15:57

Jasne, że to nadal dużo, i jasne, trzeba z tego schodzić. Ale docelowo potrzebny jest balans na poziomie ok. 500 tys lt -> co by łapać się na zastrzyk z centrali, oraz by być bezpiecznym.

Myślę, że w tej kadencji zastanowimy się. Jeszcze dziś powołam Prokuratora.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Sclavinii”