Konsultacje Senatorskie

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii
Locked
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Konsultacje Senatorskie

Post by AJ Piastowski »

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo!

Pozwoliłem sobie wydzielić osobny wątek, żeby spróbować wprowadzić element pomocniczy, który być może pozwoli lepiej zrozumieć potrzeby z jakimi na co dzień spotykamy się w Senacie. Swoją wypowiedź kierują głównie do Senatorów KT, których w tej chwili mamy aż 10, ale nie pogardzę spostrzeżeniami osób, które tylko zechcą się nimi podzielić w tym temacie. Zostawiam otwarte drzwi dla wszystkich.

Podstawowe pytanie, które chciałbym zadać to: Dlaczego podczas głosowań jest tak mała frekwencja?

Oczywiście mogę sobie odpowiedzieć na to pytanie w dowolny sposób i podstawić poprawne odpowiedzi, ale mam nadzieję, że wywołam was do tablicy i być może dyskusja doprowadzi do jakiś konstruktywnych wniosków. Być może jest coś co można zmienić? Ulepszyć? Może macie na to jakieś pomysły? Albo przynajmniej zechcecie przedstawić swój punkt widzenia, który pomoże w odpowiedni sposób dostosować się lepiej do obecnych czasów.

Jeżeli czegoś wam brakuje, chcecie o czymś porozmawiać na temat związany z pełnieniem funkcji Senatora, macie jakieś pomysły, żale, lub inne cenne informacje to jest to odpowiedni dział, żeby się swoimi wątpliwościami podzielić.

Gorąco zachęcam do dyskusji.

(—) Adam Jerzy Piastowski,
Marszałek Senatu
Image
VAT

Re: Konsultacje Senatorskie

Post by VAT »

Obecna sytuacja stanowi rodzaj bojkotu/strajku senatorów przeciwko władzom, które lekkomyślnie odrzuciły świetny projekt Yennefer Heach przyłączenia Teutonii do Starosarmacji. Mogę zagwarantować, że tak długo, jak nie zaczniemy procedować nad powyższym, w Senacie będzie cisza.

Nie spoczniemy.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Post by AJ Piastowski »

Proponuję jednak Starosarmację do Teutonii przyłączać jak już ;)

A może by tak wprowadzić jakieś wytyczne dla senatorów, nie żeby od razu ich wyrzucać, skoro już są senatorami to niech pełnią tą funkcję. Ale dajmy na to jakiś motywator w postaci wynagrodzenia finansowego np:
1. Złożenie projektu - 1000 lt
2. Poprawka - 250 lt
3. Głosowanie - 100 lt
4. Aktywność w senacie powyżej 5 wypowiedzi w miesiącu - 500 lt

Albo z innej strony, jeśli ktoś nie będzie aktywnie głosować w 3 ostatnich projektach to automatyczne zwolnienie z funkcji senatora. Słupów nam nie trzeba.
Image
Juarez

Post by Juarez »

AJ Piastowski wrote:Proponuję jednak Starosarmację do Teutonii przyłączać jak już ;)

A może by tak wprowadzić jakieś wytyczne dla senatorów, nie żeby od razu ich wyrzucać, skoro już są senatorami to niech pełnią tą funkcję. Ale dajmy na to jakiś motywator w postaci wynagrodzenia finansowego np:
1. Złożenie projektu - 1000 lt
2. Poprawka - 250 lt
3. Głosowanie - 100 lt
4. Aktywność w senacie powyżej 5 wypowiedzi w miesiącu - 500 lt

Po pierwsze, Prześwietny Marszałku, samo bycie Senatorem i możliwość kształtowania Królestwa jest zaszczytem i nagrodą, o której zwykłe pospólstwo może jedynie pomarzyć. Naszą motywacją nie powinna być garść libertów, a silna i stabilna Teutonia. Prędzej bym się rzucił w bagienne odmęty lub skoczył z Wielkiego Muru niźli turlał srebrniki za coś, co powinienem robić z radością ku chwale cesarskiego dziedzictwa.

Po drugie, takie kupowanie zaangażowania może doprowadzić do skundlenia Senatu tj.: sztucznego nabijania poprawek, projektów itp. byleby zapełnić sobie kiesę. Problem z aktywnością to rzecz starsza niż sam czas. W naszych warunkach duży wpływ ma na to realioza, którą wyplenić mogą jedynie Ci, których ona dotknęła.

AJ Piastowski wrote:[...]
Albo z innej strony, jeśli ktoś nie będzie aktywnie głosować w 3 ostatnich projektach to automatyczne zwolnienie z funkcji senatora. Słupów nam nie trzeba.

Ten problem został już częściowo rozwiązany dzięki zdolnościom Miłościwie Panującego Nam Andrzeja Fryderyka, który na świat wydał to cudeńko. ;) Mi tam nic więcej nie potrzeba.
Image
ImageImage
Locked

Return to “Archiwum [Úr Aahiv]”