[MOD] Kilka drobnych sugestii dot. nowego GUI

Miejsce na wnioski dotyczące błędów i sugestii zmian w DSG
Forum rules
W tym dziale umieszczamy jedynie wnioski dot. zmiany lub dodania funkcjonalności w DSG, a także zgłaszamy wykryte błędy.
Dla ułatwienia pracy NIA prosimy posługiwać się w tytułach oznaczeniami [BUG] w odniesieniu do błędów oraz [MOD] w odniesieniu do modyfikacji i dodawania funkcjonalności.
Leszke
Gadu-Gadu: 11062619

[MOD] Kilka drobnych sugestii dot. nowego GUI

Post by Leszke »

Wysoka Izbo,

W swej zuchwałości postanowiłem ponownie zasugerować kilka poprawek na sarmackiej stronie. Część powtarza się z poprzedniego rozpoczętego przeze mnie wątku, w nieco zaktualizowanej wersji. Wylistowane według mojej oceny tego co ważniejsze, a tego co bardziej kosmetyczne.

1. Nagłówki Forum i Prasy jako linki do ich podstron
Było na starym UI, znikło z obecnego, wydaje się przydatne.

2. Szukarka do menu głównego (w formie lupki)
Osobiście używam prawie za każdym razem, gdy wchodzę na KS, pewnie nie jestem jedyny.

3. Ukrywanie wszystkich powiadomień tak jak Sarmatnice lub przynajmniej zmniejszanie
Powiadomienia są przydatne, ale jednak sporo zapychają, czego przykład mieliśmy w ostatni weekend (powiadomienie o nowym GUI, wybory do Sejmu, elekcja baridajska).

4. Ćwirek
Nadal będę się upierał przy kopiowaniu żywcem mechanizmu z Twittera, tj. przycisk wysyłania pojawia się dopiero po postawieniu kursora w polu tekstowym.

Sam przycisk wysłania można też nieco okroić, np. przez obcięcie ikonki i skrócenie tekstu z "Opublikuj" do "Wyślij" (albo nawet "Ślij" czy "Ćwir") albo pozostawienie samej ikonki w stylu papierowego samolotu i kwoty w libertach, bez tekstu.

5. Ujednolicenie wyglądu nagłówków
Kosmetyka. Samorządy i Aplikacje odbiegają stylistycznie od pozostałych.

6. Przyspieszenie rotacji GAP lub dodanie przycisku (strzałki) "skip"
Wlecze się, a pojawiają się chronologicznie, więc trzeba trochę czekać, zanim zobaczy się nowe (osobiście olewam czekanie i klikam na link do GAP).

7. Zrównanie paska GAP wysokością do przycisku Discord

8. Zmniejszenie obszaru z linkami/herbami samorządów na mobilu
Bardziej widzimisię. Wydaje mi się, że zajmuje zbyt dużo miejsca. Zresztą na desktopie herby też mogłyby być mniejsze.

9. Dodanie przycisku "skip" w nagłówkach sekcji
Z myślą o mobilu, żeby "przeskakiwać całe sekcje" i ograniczyć scrollowanie na dół strony do kilku pstryków w ekran telefonu. Jednak to mało istotne, ale może ktoś uzna za przydatne. Może wyglądać tak:

Image
Leszek diuk de Ruth
Leszke

Re: [MOD] Kilka drobnych sugestii dot. nowego GUI

Post by Leszke »

Dodam jeszcze:

10. Linki z GAP odpalane w nowej karcie - obecnie odpalają się w tej samej, nowa chyba byłaby lepszym wyborem.
Leszek diuk de Ruth
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

Post by Orjon »

Podepnę się,
Napis Ćwirek powinien być klikalny (przeglądanie historii cwirkow) bo obecnie, przynajmniej na telefonie, nie jest i trochę ciężko wklepywac adres ręcznie. Ewentualnie jakiś przycisk "Historia cwirkow" czy coś.
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
piwniczak
Gadu-Gadu: 1872511

Post by piwniczak »

1. Nagłówki Forum i Prasy jako linki do ich podstron
Zrobione.

Jakoś tego nie widzę.

3. Ukrywanie wszystkich powiadomień tak jak Sarmatnice lub przynajmniej zmniejszanie
Nie widzę opcji, by ukrywać powiadomienia o wyborach czy możliwości odzyskania obywatelstwa. Reszta dostała możliwość ukrywania i została pomniejszona.

4. Ćwirek
No nie wiem. Pomyślimy.

5. Ujednolicenie wyglądu nagłówków
Zrobione.

6. Przyspieszenie rotacji GAP lub dodanie przycisku (strzałki) "skip"
Przyspieszone do 2 sekund.

7. Zrównanie paska GAP wysokością do przycisku Discord
Zrobione.

Jakby były mniejsze, to by wyglądały jak zęby u kogoś z diastemą. W mobilku jeden rząd mniej.

Nad tym muszę pomyśleć. Może lepiej przyklejone do krawędzi strzałeczki, które dowolnie pozwalają skakać góra-dół co sekcję?

10. Napis Ćwirek powinien być klikalny
Zrobione.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Image
Leszke

Post by Leszke »

piwniczak wrote:
Jakoś tego nie widzę.

Sugerowałbym tak (a na mobilu w ukryte w hamburgerze):
Image
Chyba, że chodzi o zasadność.

Nie widzę opcji, by ukrywać powiadomienia o wyborach czy możliwości odzyskania obywatelstwa. Reszta dostała możliwość ukrywania i została pomniejszona.

Dopytam dla pewności: "opcja" oznacza możliwość czy zasadność?
I drugie pytanie: czy dobrze rozumiem, że wszystkie elementy obszaru powiadomień dostały opcję zmniejszania, czy tylko te mniejszej wagi?

4. Ćwirek
No nie wiem. Pomyślimy.

Zdania nie zmienię, ale też wykłócał się nie będę.

Jakby były mniejsze, to by wyglądały jak zęby u kogoś z diastemą. W mobilku jeden rząd mniej.

Fakt, nie wziąłem pod rozwagę.

Nad tym muszę pomyśleć. Może lepiej przyklejone do krawędzi strzałeczki, które dowolnie pozwalają skakać góra-dół co sekcję?

Jest to jakieś rozwiązanie, zwłaszcza, że bardziej zależy mi na funkcji niż na formie. Można wypróbować i zapytać lud (ja wiem, wiem jak to jest z pytaniem ludu, no ale lud używa...) czy przyklejone strzałki nie zasłaniają mu strony.

-----

Jeszcze drobne obserwacje po wdrożeniu tych elementów, które NIA wdrożyło (numerki odpowiadające wcześniejszym):

1. Na mobilu nagłówkolinki Forum, Prasa i Ćwirek są niebieskie, na desktopie czarne. Możliwe, że coś u mnie (chociaż nie widzę żadnych opcji podświetlania linków w przeglądarce), ale zgłaszam. Mogę podesłać skriny w razie potrzeby.

7. Przycisk Discord i przycisk Statystyki - liczba znaków tekstowych na tych przyciskach to odpowiednio 12 i 10. Niby niewiele, ale Discord na mobilu "łamie się" wcześniej niż Statystyki (Statystyki dopiero przy mniejszych rozdzielczościach). Czy możnaby spróbować napisać "Discord" zamiast "DISCORD", żeby ujednolicić zachowanie przycisków? Wiem, detal i upierdliwość, niemniej to jest sam szczyt strony głównej i akurat o ten obszar warto dbać.

Dodatkowo, umknął w podsumowaniu chyba jeden punkt (linkowanie GAP w nowej karcie), ale widzę, że wdrożone :)
Leszek diuk de Ruth
FvS

Post by FvS »

A ja bym dodał podpis do PK
Filip von Sarm
ImageImageImageImageImage
piwniczak

Post by piwniczak »

Leszke wrote:1. Na mobilu nagłówkolinki Forum, Prasa i Ćwirek są niebieskie, na desktopie czarne. Możliwe, że coś u mnie (chociaż nie widzę żadnych opcji podświetlania linków w przeglądarce), ale zgłaszam. Mogę podesłać skriny w razie potrzeby.

Cache się na telefonie nie odświeżył.

Leszke wrote:7. Przycisk Discord i przycisk Statystyki - liczba znaków tekstowych na tych przyciskach to odpowiednio 12 i 10. Niby niewiele, ale Discord na mobilu "łamie się" wcześniej niż Statystyki (Statystyki dopiero przy mniejszych rozdzielczościach). Czy możnaby spróbować napisać "Discord" zamiast "DISCORD", żeby ujednolicić zachowanie przycisków? Wiem, detal i upierdliwość, niemniej to jest sam szczyt strony głównej i akurat o ten obszar warto dbać.

Zrobione.

Wyszukiwarkę, nawigację mobilną i ćwirka mam zapisane do przeróbki.
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Image
Leszke

Post by Leszke »

Pierwsze potwierdzam, problem znikł po jednym dniu używania serwisu.

Za drugie uprzejmie dziękuję.

Do Ćwirka dodam jeden szczegół: jeśli próbuje się kogoś oznaczyć, to dymek pokazujący pozostałą liczbę znaków zasłania listę autopodpowiedzi.

Pozostaję uniżenie,
Leszek diuk de Ruth
piwniczak

Post by piwniczak »

Przemieszczono wyszukiwarkę. W widoku mobilnym trafiła ona do menu bocznego. Dotychczasowe miejsce wyszukiwarki zajęło... coś innego.

Image
Leszke

Post by Leszke »

Piękna szukarka, piękny widget <3
Leszek diuk de Ruth
Locked

Return to “Referat ds. Systemu”