Ustawa Sejmu o zmianie Konstytucji Księstwa Sarmacji

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Regulamin forum
Spis papierów urzędowych
Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Ustawa Sejmu o zmianie Konstytucji Księstwa Sarmacji

Post autor: Hugo » 20 paź 2017, o 20:18

Panie Marszałku.
Wysoka Izbo.

Zgodnie (w pewnym sensie) z zapowiedzią złożoną przed Trybunałem Koronnym, przedstawiam Wysokiej Izbie projekt zmieniający zapis dotyczący Trybunału Koronnego. Projekt ten w niczym nie różni się od złożonego przez JO Paviela Gustolúpulo w imieniu koła poselskiego CZEKAN. Zacytuję więc także uzasadnienie:
Paviel Gustolúpulo pisze:Obecny stan prawny to gwałt na rozsądku - nie może być tak, że Sejm jest wyjęty spod wszelkiej kontroli Trybunału Koronnego. To wielkie szczęście, że obecne przepisy nie były przyczynkiem do paraliżu aparatu państwowego - nie tak dawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której zdenerwowany Marszałek Sejmu zaczął podejmować irracjonalne czynności i nie trzeba wcale wielkiej wyobraźni aby dostrzec w oddali zagrożenie jakie płynie z obecnego stanu prawnego. Zachęcam gorąco Wysoką Izbę do głosowania za niniejszym projektem.
Ustawa Sejmu nr ...
o zmianie Konstytucji Księstwa Sarmacji

Art. 1. [Przepisy nowelizujące]
Art. 32b pkt. 3 Konstytucji Księstwa Sarmacji z dnia 24 stycznia 2011 roku ("kontroluje działalność innych organów władzy publicznej, z wyjątkiem Sejmu") otrzymuje brzmienie: kontroluje działalność innych organów władzy publicznej.
Art. 2. [Przepisy końcowe]
Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Z wyrazami szacunku,

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Laska Marszałkowska”