Wynagrodzenia posłów Sejmu Wielkiego

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Regulamin forum
Spis papierów urzędowych
Awatar użytkownika
RCA

Wynagrodzenia posłów Sejmu Wielkiego

Post autor: RCA » 18 cze 2017, o 11:15

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Pod linkiem: http://bit.ly/PensjeSWKS znajduje się zestawienie z wyliczeniami dotyczącymi wypłaconych pensji za miesiąc MAJ 2017 roku.

Z uwagi na brak jakichkolwiek informacji od poprzedniego Marszałka, uzasadnionym domniemaniem, iż żadne zestawienie nie zostało przygotowane, dużym opóźnieniem w wypłacie pensji dla posłów, którzy swe urzędy pełnili w maju 2017 roku, zająłem się dziś wyliczeniem zaległych pensji.

Bazuje ono na następujących założeniach:
  • łączna pula na wynagrodzenia (zgodnie z ustawą i środkami przekazanymi przez RM) wyniosła 160 000,00 lt
  • przyjąłem, iż Marszałkowi Sejmu i Wicemarszałkom Sejmu należą się premie w wysokości, odpowiednio, 5 000 lt i 2 000 lt, oczywiście odpowiednio modyfikowane przez okres sprawowania funkcji
  • wynagrodzenie podzieliłem na dwie równe części: tj. 50% puli na część związane z obecnością w Sejmie w ogóle, oraz 50% puli na część związaną z aktywnością poselską w Sejmie
  • pula na aktywność składa się z dwóch elementów: udział w głosowaniach i udział w debatach, przy czym wagę poszczególnych elementów, odpowiednio, ustaliłem na 40%/60%.
Tak skonstruowane zasady wynagrodzenia poselskiego spowodowały rozwarstwienie płacowe, które premiuje nie tylko obecność w Sejmie, ale i pełną sejmową aktywność i tak, poseł, który tylko jest dostaje tylko ok. 25% tego co dostanie w sumie poseł, który jest w 100% aktywny. Uważam, że jest to sprawiedliwe podejście, i dziś jedyne narzędzie pozytywnego wpływania na aktywność posłów. Liczę, że w drugiej połowie czerwca aktywność posłów przez to wzrośnie.
W razie uwag proszę o stosowne kontakt drogą Poczty Konnej.

(—) Robert von Thorn
Marszałek Sejmu Wielkiego
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Laska Marszałkowska”