Kim Ciąg Sut vs Magnum von Graudenz

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Awatar użytkownika
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508
Kontakt:

Re: Kim Ciąg Sut vs Magnum von Graudenz

Post autor: Hugo » 22 sie 2013, o 19:17

KCS pisze:
Hugo pisze:Sąd zwraca się do Stron o umożliwienie wglądu w korespondencje, która rzekomo nawoływała do wypowiedzenia wojny. (...)

Prosiłbym by ta wiadomość nie była do wglądu dla wszystkich, tylko została wysłana w wiadomości prywatnej.

Tak, dlatego napisałem o "umożliwienie wglądu", a nie o "opublikowanie" korespondencji. Proszę się niepokoić, Pełnomocnik Pozwanego też napisał, że jeśli przedstawi, to w drodze wiadomości prywatnej i mam nadzieję, że tej formy dopełni.
Sam Powód też może to uczynić.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 22 sie 2013, o 19:41

Przekazałem przewodniczącemu dowód. Proszę o przekazanie jej pokrzywdzonemu, bo zależy mi na uczciwym wygraniu niniejszego procesu.

Teraz skoro wiemy o czym mowa - widać dlaczego pokrzywdzonemu zależało na nieujawnianiu treści korespondencji i dlaczego również strona oskarżona nie chciała tego czynić i że było to w najlepszym interesie pokrzywdzonego. Warto żeby docenił pokrzywdzony taką postawę.

Że cytat jest prawdziwy widać po reakcji pokrzywdzonego, który nie wiedziałby przecież gdybyśmy rozmowę na gg sfałszowali - w jaki sposób byśmy to uczynili. A jego dwie poprzednie wypowiedzi doskonale wpisują się w to co przestawiliśmy sądowi.

Że nie jest wprost mowa o wojnie - owszem - ale o działaniu które mogło być ocenione przez wzorzec przeciętnego obywatela jako nawoływanie do wojny, do działań wojennych - wiadomo.

Reasumując, wszystkie kwestie zostały udowodnione przez oskarżonych. Wypowiedź inkriminowania była prawdziwa lub ocenna, a gdy ocenna nie miała charakteru wulgarnego, znieważającego itp. Była to normalna krytyka działań organów państwa - w tym przypadku ambasadora.

Dlatego wnoszę o uniewinnienie.
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 22 sie 2013, o 19:57

Dziękuję JE MSZ oraz Stronom za przekazanie materiałów. Sąd uważa, że materiał dowodowy jest wystarczający do wydania wyroku.
Zamykam rozprawę. Sąd uda się na naradę w celu wydania wyroku. Uprasza się w czasie narady Sądu o niewykazywanie się zdolnościami oratorskimi. Dziękuję
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508

Awatar użytkownika
KCS
Gadu-Gadu: 0

Post autor: KCS » 22 sie 2013, o 20:12

Ja jednak, chcę jeszcze dopowiedzieć coś do tej sprawy. Jak słowa "i od razu chce wojnę wypowiadać" pozostawiam do oceny Wysokiemu Sądowi, to szczególnie uraziły mnie słowa "strzela wielkiego focha", ponieważ ja wielokrotnie przepraszałem władze sarmackie i Al Rajnu. Proszę więc o sprawiedliwy wyrok.
AF310 | Krzysztof Kura | KCS

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 22 sie 2013, o 20:14

Sąd naradę odbędzie w Tworkach, więc będzie to trochę trwało.
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 3 wrz 2013, o 19:50

Srebrny Róg, 3 września 2013 r.

Obrazek

Wyrok
w imieniu Księstwa Sarmacji

Sąd Koronny w składzie:
    ASK Tomasz Hugo Pac – przewodniczący składu
    ASK Daniel Łukasz
po rozpoznaniu sprawy z oskarżenia prywatnego wniesionego przez Kim Ciąg Suta (AF310) przeciwko Magnumowi von Graudenzie (A1685), oskarżonemu o czyn z art. 43. ust. 1. pkt. 3. Kodeksu Sprawiedliwości, to jest o pomawianie innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu, postanawia uznać Oskarżonego - Magnuma von Graudenzę za niewinnego zarzucanego jemu czynu.

UZASADNIENIE

Oskarżony w dniu 12.08.2013 o godzinie 14:44, w komentarzu napisał o Oskarżycielu: "I później mamy kwiatuszki typu nasz dyplomata szarogęsi się w obcym kraju, a jak mu po łapkach dadzą to strzela wielkiego focha i od razu chce wojnę wypowiadać. Żenua."

Słowa te mogły obiektywnie narazić Oskarżyciela na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania stanowiska. Jednak w świetle wcześniejszych czynów Oskarżyciela (artykuł o sytuacji w Al-Rajn) oraz przede wszystkim w świetle dowodu - prywatnej wiadomości przesłanej Oskarżonemu przez Oskarżyciela, Sąd uznał, że Oskarżony miał prawo sądzić, że Oskarżyciel chciał wypowiedzenia wojny.

W związku z powyższym orzeczono, jak w sentencji.

Od wyroku przysługuje środek odwoławczy w postaci wniosku do Księcia o zarządzenie ponownego rozpatrzenia sprawy.
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
KCS

Post autor: KCS » 3 wrz 2013, o 21:37

Składam odwołanie od wyroku i wnioskuję, o jego ponowne rozpatrzenie.

Uzasadnienie: Pomówienie to niezgodne z prawdą określanie innej osoby. Nawet, jeżeli oskarżony myślał, że ja chciałem wypowiedzieć wojnę, nie ma to znaczenia. Ja nie chciałem wojny wypowiadać, a moje rady dotyczyły działań po ewentualnym wypowiedzeniu wojny, do czego ja nie namawiałem. Nawet jeśli tego wysoki sąd nie uzna za pomówienie, to pozostaje jeszcze druga część wypowiedzi: "jak mu po łapkach dadzą to strzela wielkiego focha" co już pomówieniem jest moim zdaniem bezdyskusyjnie. Ja przepraszałem wszystkich, wszędzie i zawsze. Wnoszę więc o sprawiedliwy wyrok.

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 3 wrz 2013, o 22:23

Wnoszę o oddalenie odwołania, jako oczywiście niezasadnego.

Odwołanie stanowi wyłącznie polemikę z ustaleniami sądu. Nie wskazano ani żadnych uchybień proceduralnych. Natomiast co do "fochów" - to już jest ewidentnie ocena, natomiast w pomówieniu chodzi o INFORMACJE a nie OCENY.
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl

Awatar użytkownika
KCS

Post autor: KCS » 3 wrz 2013, o 22:25

Oskarżony nie napisał "ambasador postąpił źle" tylko "ambasador strzelał fochy" to jest informacja, a nie ocena.

Awatar użytkownika
KCS

Post autor: KCS » 12 wrz 2013, o 17:48

Odświeżam. Nie chcę by ta sprawa po odwołaniu wyglądała jak sprawa PTRa za ciotę, gdzie czeka się już ponad miesiąc.

Zablokowany

Wróć do „Sąd Koronny”