Kakulski vs. Korona

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Awatar użytkownika
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Kakulski vs. Korona

Post autor: Gauleiter Kakulski » 4 gru 2013, o 23:33

Wysoki Sądzie,

Oskarżam Prefekturę Generalną o bezprawną i nieautoryzowaną edycję mojej wypowiedzi. Stanowi to rażące nadużycie kompetencji, które w bolesny sposób uderzyło w moje dobra osobiste.

Obrazek

Jak widzimy na załączonym materiale dowodowym, w treści opisu dokonano szeregu zmian. Prefektura dodała dwie grafiki, usunęła dwa fragmenty wypowiedzi oraz dodała fragment własnego autorstwa, który w istotny sposób zmienia sens wypowiedzi. Cenzor nie pozostawił informacji o zakresie dokonanych zmian, nie podpisał się ani nie podał podstawy prawnej zmian. Mamy do czynienia z ewidentnym i nielegalnym wandalizmem. Ewidentne jest nadużycie uprawnień (brak podstawy prawnej) oraz niedopełnienie obowiązków (Art 7, paragraf 2 Ustawy o Prefektach: Usunięcie przez prefekta istotnych elementów unikalnej wypowiedzi może nastąpić w przypadku wymierzenia kary za popełnienie wykroczenia lub wniesienia aktu oskarżenia. Jeżeli jest to możliwe, oznacza się miejsce interwencji prefekta w treść wypowiedzi.).

Co jednak szczególnie bolesne, prefektura dokonała aktu wandalizmu na dziele sztuki. Treść opisu była konsultowana z najwybitniejszymi przedstawicielami krytyki v-sztuki (których - niestety - nie jest mi dane cytować ze względu na fakt ich osadzenia). Tymczasem prefektura postanowiła zafundować mi opis informujący, iż jestem "złym człowiekiem". Mnie to, Wysoki Sądzie, dogłębnie dotyka i rani. To, Wysoki Sądzie, moja sarmacka wizytówka. Wszyscy wiemy jak koszmarnie bolesne potrafi być usłyszenie "ty zły człowieku!" na ulicy.

W związku z powyższym domagam się od Prefektury przywrócenia poprzedniego, niezniszczonego jej ingerencją opisu, wypłaty pięćdziesięciu tysięcy libertów odszkodowania tytułem strat moralnych oraz opublikowanie przeprosin w Parku Stołecznym.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Bob Dywan Band
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Simon Liberi
Gadu-Gadu: 0

Re: Kakulski vs. Korona

Post autor: Simon Liberi » 4 gru 2013, o 23:51

Wyznaczam do składu Diuka Krzysztofa Czuguł-Chan, jako przewodniczącego, oraz siebie samego jako asesora. Ponadto wyznaczam Diuczessę Karolinę von Lichtenstein jako ławnika przy sprawie.
Markiz Simon Peter Liberi h. Omerta

Awatar użytkownika
christosza
Gadu-Gadu: 1872511

Post autor: christosza » 5 gru 2013, o 19:13

Otwieram rozprawę.

Sąd prosi Prefekturę do zajęcia stanowiska w terminie do 12.12.2013 r. do godz. 18:00.

Sąd poucza chcących się wypowiedzieć, a nie będących stronami w sprawie, że z całą stanowczością będzie wykorzystywany art. 8 ust. 1 Ustawy Sejmu o Sądzie Koronnym.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek

Awatar użytkownika
kielbasa-krakowski
Gadu-Gadu: 1069134

Post autor: kielbasa-krakowski » 8 gru 2013, o 17:51

Wysoki Sądzie!

W ocenie prefektury nie doszło do złamania obowiązujących przepisów. Co więcej, w tym konkretnym przypadku powód złamał prawo (art. 44 ust. 2 Kodeksu Sprawiedliwości), dlatego interwencja prefektury była potrzebna i przebiegała w sposób analogiczny do innych tego typu spraw. Nie bardzo rozumiem zatem, dlaczego ktoś oskarża prefekturę o wykonywanie jej ustawowych obowiązków.
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski

Awatar użytkownika
christosza

Post autor: christosza » 8 gru 2013, o 17:59

Zamykam rozprawę. Wyrok zostanie wydany w przeciągu 7 dni.
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Obrazek

Awatar użytkownika
christosza

Post autor: christosza » 8 gru 2013, o 18:44

Srebrny Róg, 8 grudnia 2013 r.

Obrazek

Wyrok
w imieniu Księstwa Sarmacji

Sąd Koronny w składzie:

• Krzysztof Czuguł-Chan, ASK – przewodniczący
  • Simon Peter Liberi, ASK
  • Karolina von Lichtenstein, Ławnik

po rozpoznaniu sprawy postanawia oddalić oskarżenie.

UZASADNIENIE

Prefekt edytując tekst w profilu mieszkańca o charakterze wulgarnym pełnił obowiązki zgodnie z ustawą i z uwzględnieniem przepisu o oznaczeniu miejsca edycji. Poza tym przedmiot oskarżenia nie jest objęty przepisami Kodeksu Sprawiedliwości, co oznacza, że na urzędnikach niedopełniających obowiązków lub przekraczających uprawnienia bez naruszania przepisów Kodeksu Sprawiedliwości ciąży jedynie odpowiedzialność honorowa i polityczna, nie karna.

Wobec powyższego Sąd postanawia orzec jak w sentencji.

Sąd poucza Strony, że zgodnie z art. 7b ust. 3 Ustawy o Sądzie Koronnym w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku strona może złożyć do Jego Książęcej Mości wniosek o uchylenie niniejszego wyroku.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Sąd Koronny”