Korona vs Alojzy Pupka

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Awatar użytkownika
kielbasa-krakowski
Posty: 947
Rejestracja: 6 maja 2010, o 15:01
Gadu-Gadu: 1069134
Lokalizacja: Kalisz

Korona vs Alojzy Pupka

Post autor: kielbasa-krakowski » 21 gru 2013, o 22:28

Wysoki Sądzie!

W związku z art. 40 ust. 9 ustawy Kodeks Sprawiedliwości oskarżam ob. Alojzego Pupkę (A3525) o umożliwienie osobom odbywającym karę więzienia wypowiedzi.

Dnia 08.12.2013 roku i dnia 10.12.2013 roku w Wandei Ludu ukazały się artykuły ob. Akademika Tradycji Wileńskiego, który odbywał karę dwóch tygodni więzienia orzeczoną wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 08.12.2013 roku. Dodatkowo, w Wandei Ludu publikował ob. Ivo Karakachanow Śr. (08.12.2013, 09.12.2013, 10.12.2013, 11.12.2013, 15.12.2013), który odbywał karę dwóch tygodni więzienia orzeczoną wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 08.12.2013 roku. Dodatkowo, na Liście Dyskusyjnej Mandragoratu Wandystanu, swoje wypowiedził zamieszczał ob. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, który odbywał karę pięciu tygodni więzienia orzeczoną wyrokami Sądu Koronnego z dnia 11.10.2013, 21.10.2013 i 26.11.2013 roku. Zgodnie z przepisami Konstytucji Mandragoratu Wandystanu ob. Alojzy Pupka, jako Mandragor Socjogramu i Jutrzenki, pełni obowiązki Prezydenta (art. 3 Konsytucji Mandragoratu Wandystanu). Oskarżony w związku z tym posiadał techniczne możliwości i uprawnienia do uniemożliwienia wypowiedzi osobom odbywającym karę więzienia, co oskarżony potwierdził w komentarzu pod artykułem ob. Ivo Karakachanowa Śr. z dnia 15.12.2013 roku. Dodatkowo, oskarżony ob. Alojzy Pupka otrzymał dnia 03.12.2013 roku wezwanie do zaprzestania łamania prawa.

Prefektura wnosi o wymierzenie ob. Alozjemu Pupce kary miesiąca więzienia.

W załączniku materiał dowodowy.


Załącznik:
Wypowiedź osadzonego ob. Radzieckiego
Publikacje ob. Akademika Tradycji Wileńskiego
Publikacje ob. Ivo Karakachanowa Śr
Załączniki
komcio.png
komentarz ob. Alojzego Pupki
zwell 1.png
artykuł ob. Ivo Karakachanowa Śr
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Re: Korona vs Alojzy Pupka

Post autor: Hugo » 21 gru 2013, o 23:28

Wysoki Sądzie!
Szanowny Prefekcie!

Sprawa dyskutowana była. Artykuł jest zdjęty ze strony. Tow. Pupka nie jest w stanie siedzieć 24h/dobę i ręcznie musi usuwać - strona nie ma funkcji cenzorskich, nie mnie oceniać od strony technicznej.
O ile wypowiedzi samych skazanych zasługują na potępienie odkąd strona Wandejska zadeklarowała "honorowe przestrzeganie kar więzienia", o tyle nie wiem czy można oskarżać Towarzysza Mandragora o złą wolę, skoro kasuje na bieżąco.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz
Posty: 4608
Rejestracja: 22 gru 2009, o 12:04

Re: Korona vs Alojzy Pupka

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 22 gru 2013, o 10:11

Wysoki Sądzie,

Informuję, że decyzją Prefekta Generalnego, jako Podprefekt Generalny, będę zastępował go jako organ działający w imieniu Prefektury, w niektórych wypowiedziach przed Sądem Koronnym. Działając w w/w charakterze pragnę odnieść się do oświadczenia Jego Książęcej Mości.

Przede wszystkim nie rozumiem w jakim charakterze zostało złożone powyższe oświadczenie. Jeżeli w związku z pełnioną funkcją, to w ocenie prefektury, wpływa to w sposób niedopuszczalny na bezstronność w w/w procesie. Książę jest organem odwoławczym - i nie może wypowiadać się w toku toczącego się procesu - inaczej niż zaznaczając, iż podejmie stosowne działania aby swoją wypowiedź nie traktować w ten sposób, że wpłynie ona na proces. Jak rozumiem, wolą księcia nie jest wpływ pozaprawny na procedowanie, zatem przyjmuję, że powyższym oświadczeniem Jego Książęca Mość wyłączył się od orzekania w niniejszej sprawie w przyszłości, w tym jako intencja odwoławcza.

Odnosząc się do meritum - zgodnie z art. 29 ust. 1. ks odbywający karę więzienia nie może wypowiadać się poza więzieniem ani korzystać z systemu informatycznego Księstwa Sarmacji, z zastrzeżeniem ust. 2–4. W ocenie prefektury system informatyczny Mandragoratu Wandystanu jest częścią systemu informatycznego Księstwa Sarmacji. Ustępy 2-4 nie przewidują, iż skazany ma prawo wypowiadać się na terenie autonomicznych systemów prowincji, tudzież z takich systemów korzystać. Więzienie polega zatem na NIEKORZYSTANIU z systemów informatycznych. Mandragor Pupka ma zatem techniczną możliwość uniemożliwienia takiego korzystania, przy nakładzie pracy mniejszym niż doraźna cenzura. Może mianowicie zmienić - wobec braku innych rozwiązań - hasła w bazie danych, odbierając jednocześnie osobom skazanym dostęp do bazy i ftp, tak aby nie mogły one przywrócić sobie same hasła - i w ten sposób uniemożliwić wypowiadanie się skazanym. Oczywiście, w dalszym ciągu tok rozumowania zaprezentowany przez JKM będzie miał zastosowanie przy klonerskich kontach tworzonych ad hoc.

Gdyby natomiast przyjąć, że system informatyczny Wandystanu nie jest częścią systemu informatycznego KS, to i tak nic się nie zmienia. Żadne prawo centralne nie daje prawa podmiotowego do korzystania z systemu informatycznego prowincji. Ustawa jest prawem o randze wyższym od prawa a tym bardziej zwyczaju krajowego. Zabranie dostępu do konta, także w takim wypadku nie stanowiłoby także w tym ujęciu naruszeniem praw jednostki. Ale nawet gdyby przyjąć inaczej - mandragor miał możliwość po prostu zawieszenie działania całego systemu informatycznego do czasu wprowadzenia zmian w systemie informatycznym.

I w końcu - gdyby odrzucić wszelkie powyższe argumenty - i nawet przyznać w pełni rację toku rozumowania księcia - to mandragor nie dokonywał cenzury niezwłocznie. Tytułem egzemplifikacji: inkryminowany artykuł zdążył skomentować (vide: załącznik do a/o) a cenzurę zastosował po dobrej godzinie najpierw cenzurując tylko niektóre komentarze by dopiero bo dalszym czasie (tej okoliczności nie pamiętam kiedy, co najmniej po kolejnej godzinie) zdjął z głównej artykuł.

Gdyby oskarżony zaprzeczał powyższym okolicznościom, to wnoszę o przesłuchanie w charakterze świadka, świadków PT MAPa i Czuguł-chana.

Co więcej - obecnie zastosowano takie narządzie informatyczne, które polega na tym, że nie wiadomo, kto jest autorem artykułów w Wandei Ludu, co też dowodzi zamiaru oskarżonego.

Reasumując: Oskarżony ma prawny obowiązek działania, którego nie wykonuje. Nie wykonuje w sposób ZAMIERZONY. Ma szereg możliwości działania, bez konieczności przesiadywania 24/dobę - i z nich świadomie nie korzysta. Prawo zna szereg okoliczności wyłączających, ograniczających czy łagodzących odpowiedzialność karną - ale z pewnością do katalogu tychże okoliczności nie należy nieskuteczność podejmowanych kroków dyplomatycznych przez Jego Książęcą Mość.

W związku z powyższym prefektura podtrzymuje oskarżenie i wnosi o surową karę.


Jednocześnie prefektura zaznacza, iż celem jej działania w niniejszej sprawie nie jest represja co przede wszystkim przywrócenie porządku prawnego. Dlatego w jej imieniu oświadczam, iż gdyby mandragor - oskarżony podjął środki zaradcze, które można byłoby potraktować jako spóźniony, ale w pewnym sensie czynny żal, czyli na przykład odebrał dostęp do haseł wandejskim osobom skazanym - to prefektura taki akt skruchy potraktuje jako wystarczające zadośćuczynienie wyrządzonemu przez zaniechanie oskarżonego złu i - stosownie do decyzji Prefekta Generalnego (tak daleko moje upoważnienie nie sięga) albo od oskarżenia odstąpi albo będzie wnosiła o karę w najniższym możliwym wymiarze (czyli w praktyce o zerową dolegliwość tejże).
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz
Posty: 4608
Rejestracja: 22 gru 2009, o 12:04

Re: Korona vs Alojzy Pupka

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 16 lut 2014, o 23:26

Z uwagi na przewlekły charakter niniejszego postępowania prefektura uważa, że karania po takim czasie mija się z celem. Mandragor Pupka - przyznał, iż wyroków nie wykonywał, ale nie będzie ponosił on konsekwencji rażących uchybień w procedowaniu sądu.

Wobec powyższego wniosek wycofuję.
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
suchy
Posty: 1056
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 03:05
Lokalizacja: Fer

Re: Korona vs Alojzy Pupka

Post autor: suchy » 25 lut 2014, o 18:50

Postępowanie umarzam.
kmdr Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Asesor Trybunału Koronnego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Sąd Koronny”