Akademik Tradycja Wileńska vs Adam Gabriel Grzelązka

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Locked
Roland

Akademik Tradycja Wileńska vs Adam Gabriel Grzelązka

Post by Roland »

Grodzisk, 24 grudnia 2013 roku

Oskarżyciel prywatny:
Akademik Tradycja Wileńska
Paszport: AF181
zam. Genosse-Wanda-Stadt

Sąd Koronny Księstwa Sarmacji

AKT OSKARŻENIA
oskarżyciela prywatnego

Na podstawie Art. 4. Ust. 1. Ustawy Sejmu nr 145 o Sądzie Koronnym (Dz. P. poz. 4976) oskarżam Adama Gabriela Grzelązkę (paszport: A5852, zam. Czarnolas) o to, że: pomawiał mnie o takie właściwości, które mogą mnie poniżyć w oczach opinii publicznej, tj. o czyn określony w art. 43. ust. 1. pkt. 3. k.s., oraz, że: publiczne mnie znieważył, tj. o czyn określony w art. 43. ust. 1. pkt. 4. k.s. i wnoszę o ukaranie oskarżonego karą trzech miesięcy więzienia.

UZASADNIENIE

Oskarżony w co najmniej dwóch miejscach nazwał m. in. i mnie "jednostką zdegenerowaną językowo" co w obliczu mojego dorobku literackiego i poetyckiego w Księstwie Sarmacji stanowi pomówienie i ma na celu poniżenie mnie i innych tak określanych w oczach opinii publicznej. Linkuję do listy moich publikacji: LINK. Udowadniam tym samym, że jednostką zdegenerowaną językowo nie jestem, więc użyte przez oskarżonego określenie nadaje mi niewłaściwe i poniżające właściwości.

Odnośnie znieważenia, oskarżony kilkukrotnie w tych samych publikacjach, o których wspominałem wcześniej określił m. in. mnie mianem "elementu rynsztokowego". Określenie to godzi w moje dobra osobiste i stanowi nieprawdę. Miało ono na celu publiczne znieważenie osób odmiennych kulturowo, w tym mnie.

Czując się pokrzywdzonym niniejszy akt oskarżenia składam na ręce Sądu. Materiał dowodowy przekazuję w załączeniu.

(-) Akademik Tradycja Wileńska

Załączniki:
1. http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5891/#49226
2. http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5945/23
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Simon Liberi
Gadu-Gadu: 0

Re: Akademik Tradycja Wileńska vs Adam Gabriel Grzelązka

Post by Simon Liberi »

Wyznaczam do składu Diuka Mateusza Chojnackiego, jako przewodniczącego, oraz siebie samego. Ponadto wyznaczam barona Li Xianfeng jako ławnika przy sprawie.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic
Roland

Post by Roland »

W związku z wnioskiem o usunięcie konta (link: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=12700#p127979) pozew wycofuję. Niechaj jednak w pamięci potomnych zostanie, że osoba oskarżana tu, nie jest osobą godną zaufania, a czyny jej plamią honor NARODU! ChWwDinI!
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
suchy

Post by suchy »

W związku z wycofaniem pozwu, umarzam postępowanie.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Locked

Return to “Sąd Koronny”