Odwołanie od decyzji PG

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Locked
KCS
Gadu-Gadu: 0

Odwołanie od decyzji PG

Post by KCS »

Odwołuję się od decyzji PG o ukaranie mnie, dnia 08.12.2012 karą trzech dni więzienia, za używanie wulgaryzmów.

Przed wejściem w życie ustawy o zakazaniu wulgaryzmów, napisałem w swoim profilu słowa "Komuch! Czerwony Skurwysyn! Lewacka Kurwa!". Napisałem to jednak PRZED wejściem w życie ustawy, o całkowitym zakazie używania wulgaryzmów. Prawo nie działa wstecz. To tak, jakby ukarać również wszystkich innych, którzy używali wulgaryzmów np. w artykułach. Prefekt mógł przynajmniej upomnieć.
AF310 | Krzysztof Kura | KCS
KCS

Re: Odwołanie od decyzji PG

Post by KCS »

Czas się wreszcie odezwać... Dziękuję za JAKĄKOLWIEK odpowiedź. Po czterech miesiącach.
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

Na podstawie art. 5 ust. 4 pkt 3 ustawy Sejmu nr 145 o Sądzie Koronnym, zwracam wniosek bez rozpoznania.

UZASADNIENIE

Po pierwsze - zgodnie z art. 5 ust. 4 osoba ukarana przez prefekta może odwołać się do sądu w czasie odbywania kary.
Po drugie - ustawa Sejmu nr 115 — Kodeks Sprawiedliwości, w zakresie używania wulgaryzmów została zmieniona ustawą Sejmu nr 186 o zmianie Ustawy o prefektach, która weszła w życie (w tym zakresie) w dniu 2 października 2013 r., czyli ponad 2 miesiące przed rzeczonym ukaraniem.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
KCS

Post by KCS »

Jeżeli mam taką możliwość to składam odwołanie od decyzji PASK.

UZASADNIENIE

To jest bezczelność. Przetrzymać wniosek tyle czasu, by następnie go odrzucić. Kiedy go składałem, byłem jeszcze w trakcie odbywania kary, więc myślę że nie zrobiłem nic sprzecznego z art. 5 ust. 4 Ustawy Sejmu o prefektach. Jeżeli chce (chciało) się mnie ukarać za użycie wulgaryzmów, których użyłem PRZED wejściem ustawy, to ja wnoszę o ukaranie WSZYSTKICH, którzy tak zrobili, czyli wszystkich autorów artykułów, komentarzy, postów itp..
Nie chodzi mi tu również o jakieś odszkodowania, czy coś. Chodzi mi tu o stwierdzenie tego, że odsiadywałem karę NIESŁUSZNIE.
Hugo

Post by Hugo »

Co innego artykuły, komentarze, których nawet nie można edytować, co innego profil, którym "posługujemy" się na co dzień. I należało to usunąć z profilu po wejściu w życie ustawy.
Z tego, co widzę - post został napisany 7 stycznia, a kara nałożona 8 grudnia (pomijam błąd w roku), więc różnica miesiąca, a kara wynosiła 3 dni.
To, że wniosek został przetrzymany, nie powoduje, że kiedy ktoś go w końcu podejmie, to musi go przyjąć.
Tomasz Ivo Hugo
KCS

Post by KCS »

Oprócz tej kary miałem jeszcze karę miesiąca pozbawienia wolności. Kara porządkowa.
O profilu zupełnie zapomniałem. Zresztą zabronione jest UŻYWANIE wyrazów wulgarnych. Tych wyrazów użyłem przed wejściem ustawy. Taka mała luka w prawie.
Hugo

Post by Hugo »

Odwołanie jest od 3-dniowej kary, więc do niej się odnoszę.
Jak napisałem - profil to coś, czym "posługujemy" się na co dzień. Więc nie luka, a kwestia interpretacji prędzej.
Tomasz Ivo Hugo
KCS

Post by KCS »

Najpierw dostałem karę porządkową. Ona więc była pierwszą odbywaną karą.
Moim zdaniem niczego niezgodnego z prawem nie zrobiłem. Poinformuję raz jeszcze, że o profilu zapomniałem. Wystarczyło upomnieć.
Locked

Return to “Sąd Koronny”