Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
User avatar
Gauleiter Kakulski
Posts: 3887
Joined: 31 Jul 2011, o 02:02
Gadu-Gadu: 0
Location: Wielkie Oczy
Contact:

Re: Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Post by Gauleiter Kakulski »

Wysoki Sądzie,

Nie można uniknąć wrażenia, że Oskarżyciel swym wnioskiem o ukaranie Posłanki Arped-Aureliusz karą dwóch tygodni więzienia przesunął granice kuriozów, które gościły już w Gmachu Sądu Koronnego. Oskarżenie Posłanki o popełnienie przestępstwa z art. 43 ust. 1 pkt 3 i 4 jest w oczywisty sposób bezpodstawne, czego zaraz dowiedziemy.

SJP nie uznaje słów "brutalny" i "perwersyjny" za wyrażenia obraźliwe, negatywnie nacechowane, znieważające. W wypowiedzi Posłanki Arped-Aureliusz nie można dopatrywać się intencji znieważenia ani narażenia Piotra II Grzegorza na pozbawienie zaufania publicznego. Jednoznacznie stwierdzamy, że Oskarżona działała z intencją rzetelnego opisania rzeczywistości. W zdaniu "Otóż słynny Prefekt Generalny Piotr II Grzegorz znany ze swoich brutalnych metod i perwersyjnych upodobań zrezygnował z w/w funkcji." każda informacja jest prawdziwa. Prefekt Piotr II Grzegorz jest - jako Książę-Senior - "słynny", faktycznie zrezygnował z funkcji i faktycznie jest znany z brutalnych metod i perwersyjnych upodobań. Nadto Obrona pragnie zauważyć, że wypowiedź Posłanki Arped-Aureliusz nie mogła narazić Piotra II Grzegorza na utratę zaufania publicznego, gdyż Piotr II Grzegorz nie jest ani w chwili opublikowania artykułu nie był depozytariuszem zaufania publicznego, co pokazują chociażby najświeższe wyniki wyborów powszechnych.

W tym punkcie moglibyśmy zakończyć mowę obronną i pokładać nadzieję i zaufanie w Mądrości Wysokiego Sądu. Mimo to Obrona zdecydowała się zaprezentować wyciąg z zebranego materiału dowodowego. Łącznie zgromadziliśmy kilkaset brutalnych lub perwersyjnych wypowiedzi Piotra II Grzegorza, uznajemy jednakże, że pełna ich prezentacja wraz z omówieniem mija się z celem. Nie uważamy, by było sensowne produkowanie dokumentacji długości kilkudziesięciu stron znormalizowanego tekstu, gdy oskarżenie jest w tak oczywisty sposób bezpodstawne.

Nim przejdziemy do tekstów, pragnę przytoczyć dwie informacje na potrzeby tej sprawy. Są to omówienia przymiotników, którymi Posłanka Arped-Aureliusz rzekomo znieważyła Piotra II Grzegorza:

http://pl.wiktionary.org/wiki/brutalny wrote:Brutalny:

znaczenia:
przymiotnik
(1.1) działający za pomocą siły, agresywny
(1.2) bezwzględny, nie liczący się z odczuciami innych
(1.3) pokazujący brutalność


http://sjp.pl/perwersyjny wrote:► perwersyjny
1. związany z perwersją (odchyleniem reakcji psychicznych w zakresie popędów, najczęściej w odniesieniu do sfery seksualnej);
2. szokujący, wynaturzony, taki, którego cechuje przewrotność, odchylenie od ogólnie przyjętych norm, wzorców{/quote]

Do definicji tych będę się odwoływał w komentarzach do tekstów. A teraz przejdźmy do wypowiedzi Piotra II Grzegorza:

Piotr II Grzegorz wrote:http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=246&t=11906&p=120847
KCS napisał(a):Czyli mam rozumieć, że ma Towarzysz Sarmację i Sarmatów w dupie?

Jak najbardziej.


Perwersyjność i brutalność wypowiedzi jest oczywista.

Piotr II Grzegorz wrote:https://groups.google.com/forum/#!searc ... Ezd5EgzR8J

Niech na przyszłość każdy kurwi syn, który ośmieli
się podnieść rękę na majestat monarszy na mapie
sarmackiej będzie pewny, że mu władza monarsza tę rękę
odrąbie. Wzywa się wszystkich gwardzistów wielkoockich do
opuszczenia miasta albo każdoczesnej lokacji na której
znajduje się bandyta Kakulski. Ten zostanie do zera
zniszczony.


Wypowiedź jest brutalna w wszystkich trzech podanych znaczeniach oraz perwersyjna w znaczeniu drugim: jest szokująca, wynaturzona, odchylona od ogólnie przyjętych norm i wzorców.

Piotr II Grzegorz wrote:Co to kurwa jest ze stroną główną.
Z tego co wiem - JKW otrzymał ode mnie umocowania do dokonania czynności w jasno określonym celu. Wykracza JKW poza ten cel niszcząc układ strony głównej. Proszę o natychmiastowe przywrócenie normalnego układu graficznego.
To już nie pierwszy taki "wyskok".
Już was dupa parzy, że możecie sobie wreszcie pomarzyć o stołku, którego nie potraficie się pozbyć od 7 lat?


Wypowiedź jest w oczywisty sposób brutalna.


Piotr II Grzegorz wrote:W „Dobra wola?” (Park Stołeczny), 14.12.2013 r. o 18:24:29
Zagadka. Jak nazwać organizm który czerpie korzyści z drugiego organizmu nie dając nic w zamian, co więcej - niszcząc swojego żywiciela? Ten organizm to PASOŻYT. Jesteście PASOŻYTEM, który śmieje się nam w twarz. Jak czytam twoje, Leszku, komentarze w tym wątku, to poczucie, że jesteś taki k*rwa za*bisty, bo sobie wrzucisz fotkę ludzi w kapeluszach i możesz robić z innych idiotów, a oni się nawet nie zorientują o co chodzi, to mam ochotę powiedzieć Wam WANDUSY (bo nie Wandejczycy - do dziedzictwa, które współtworzyłem obecnej samowolce daleko) - zróbcie użytek z waszego pozdrowienia i WYPIE**DALAJCIE!

WY P*ER DA LAĆ! Zrozumiano?


Wypowiedź jest w oczywisty sposób brutalna.

Piotr II Grzegorz wrote:W „Na ujawnianie wyników” (Gazeta Wyborcza), 25.09.2013 r. o 21:45:17

I uwierz chłopcze, że posiadam umiejętność dosrywania w twoim stylu. Oczyma wyobraźni widzę co najmniej kilka a'la iwowych tekstów, którymi bym ci tak dosrał, żebyś się zagotował. Z tym, że nie muszę.


Wypowiedź jest brutalna i perwersyjna. Autor ewidentie czerpie perwersyjną satysfakcję typową dla tzw. trolla, wynikającą z możliwości doprowadzenia adresata wypowiedzi do szału.

Piotr II Grzegorz wrote:W „News Wyborczy” (Puls Sarmatów), 18.11.2013 r. o 16:12:08
@PCR: I co, stoi ci jeszcze, czy już szczytowałeś?


Wypowiedź jest w oczywisty sposób perwersyjna.

Piotr II Grzegorz wrote:W „Co tam w polityce panie” (Park Stołeczny), 31.10.2011 r. o 12:54:12

Te osoby, które głosowały za tą debilną poprawką to ja już sobie dobrze zapamiętałem. Aż dziw mnie bierze, że nie dość, że jeszcze mają ciało od szyi wzwyż, to jeszcze im nadaję (to już w ogóle paranoja) wsie lenne. Cóż, Piotr II Miłosierny.


Wypowiedź jest w oczywisty sposób brutalna.

Piotr II Grzegorz wrote:W „Wygraj nawet 10 000 libertów” (Park Stołeczny), 04.09.2011 r. o 21:12:46

Pokaż dupę!


Wypowiedź jest w oczywisty sposób perwersyjna.

Piotr II Grzegorz wrote:W „Nocne rozmyślania nad” (Sarmackie Horyzonty), 22.09.2011 r. o 07:56:09

W ramach polepszania klimatu warto nowym mieszkańcom nakazać, iż jako śmieci mają wypierdalać, bo to przecież jasne, że śmieciem jest, kto kupował za komuny mięso na kartki, w ten sposób kolaborując z reżimem komunistycznym, tylko po to, żeby nakarmić swoje bachory, które był począł, zamiast się uczyć, by móc jeździć BMW, a nie namiastkami samochodów w rodzaju Skody Octavii.


Wypowiedź jest w oczywisty sposób brutalna i perwersyjna.

Piotr II Grzegorz wrote:
Alojzy Pupka napisał(a):Fetyszystyczne podejście do prawa jako czegoś co trzeba zawsze realizować z całą surowością, wbrew zdrowemu rozsądkowi, na niekorzyść dla społeczeństwa i bez taryfy ulgowej


Tak, tak.


Wypowiedź jest brutalna w drugim tego słowa znaczeniu. Piotr II Grzegorz zgadza się w niej z postawą opisaną przez Alojzego Pupkę, czyli fetyszyzacją prawa, co jest w oczywisty sposób perwersyjne.

***

Wysoki Sądzie,

Przedstawiliśmy kroplę z morza wypowiedzi, których Piotr II Grzegorz udzielił na przestrzeni trzech lat. Łącznie zebraliśmy kilkaset podobnych wystąpień, a - co jest faktem powszechnie znanym - Piotr II Grzegorz skwapliwie ukrywał wiele kompromitujących go brutalnych, perwersyjnych i wulgarnych wypowiedzi. Naliczyliśmy takich przypadków co najmniej kilkadziesiąt. Mimo to siła materiału dowodowego jest dla Oskarżenia miażdżąca.

Wobec absurdalności oskarżenia i niezbitej siły materiału dowodwego Obrona wnosi o uniewinnienie Oskarżonej.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
M. Kawowy
Posts: 1902
Joined: 2 Oct 2011, o 10:04
Gadu-Gadu: 9449139

Re: Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Post by M. Kawowy »

Zamykam rozprawę. Wyrok zostanie ogłoszony po naradzie.
markiz Młynek Kawowy

Image
M. Kawowy
Posts: 1902
Joined: 2 Oct 2011, o 10:04
Gadu-Gadu: 9449139

Re: Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Post by M. Kawowy »

Przepraszam za zwłokę, ale czekam na odzew od wszystkich członków składu orzekającego.
markiz Młynek Kawowy

Image
M. Kawowy
Posts: 1902
Joined: 2 Oct 2011, o 10:04
Gadu-Gadu: 9449139

Re: Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Post by M. Kawowy »

Image
Wyrok w imieniu Księstwa Sarmacji.


Sąd Koronny w składzie:

  1. Młynek Kawowy, ASK - przewodniczący
  2. Mateusz Chojnacki, ASK
  3. Tomasz Liberi, ławnik
po rozpoznaniu sprawy Rihanny Patty Arped-Aureliusz, oskarżonej o to, że znieważyła Piotra II Grzegorza, twierdząc, że jest on "znany ze swoich brutalnych metod i perwersyjnych upodobań", co stanowi przestępstwo z artykułu 43., ustęp 1., punkt 3. i 4. Kodeksu Sprawiedliwości, orzeka o uniewinnieniu Oskarżonej.


UZASADNIENIE

Sąd musiał uznać, że określenia "brutalne metody" i "perwersyjne upodobania" nie wykraczają poza ogólnie przyjęte normy swobodnego wyrażania opinii (czyli prawa gwarantowanego przez artykuł 47. Konstytucji Księstwa Sarmacji). W opinii Sądu jest jasne, że Oskarżona nie naruszyła dóbr osobistych Piotra II Grzegorza, ponieważ opinia (choćby - nomen omen - brutalna) nie może narazić na utratę zaufania publicznego urzędnika, którego działalność bezustannie podlega ocenie obywateli. Słowa Oskarżonej nie niosły w swym znaczeniu treści mogących stanowić przestępstwo z artykułu 43., ustęp 1., punkt 3. i 4. Kodeksu Sprawiedliwości.

Wobec powyższego Sąd nie rozstrzygał o słuszności opinii Oskarżonej; nie rozpatrywał również pozostałych kwestii podniesionych przez strony.

Na wyrok przysługuje zażalenie do Jego Książęcej Mości.
User avatar
Gauleiter Kakulski
Posts: 3887
Joined: 31 Jul 2011, o 02:02
Gadu-Gadu: 0
Location: Wielkie Oczy
Contact:

Re: Piotr II Grzegorz v. Rihanna Arped-Aureliusz

Post by Gauleiter Kakulski »

Obrona nie będzie się odwoływać.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Locked

Return to “Sąd Koronny”