Jasiński vs Karakachanow

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Adi1992

Jasiński vs Karakachanow

Post autor: Adi1992 » 7 gru 2011, o 22:29

Zielnybor, 7 grudnia 2011r.

Sąd Koronny

Oskarżyciel: Adrian Jasiński (AB531)
Oskarżony: Ivo wicehrabia Karakachanow (A8032)

OSKARŻENIE

Dnia 7 grudnia 2011r. Oskarżony publicznie znieważył i pomówił moją osobę. Pomówił mnie o to że nie walczę z faszyzmem. Otóż ja walczę z ideologią faszystowską ponieważ ta ideologia to zagrożenie dla normalnego funkcjonowania państwa sarmackiego i wypowiedź Oskarżonego jest nieprawdziwa.
Oskarżony dopuścił się haniebnego znieważenia mojej osoby słowem "idiota". To jest określenie osoby głęboko upośledzonej umysłowo i nazwanie osoby idiotą jest absolutną zniewagą i naruszeniem mojej godności.

Wysoki Sądzie!

W związku z powyższym wnoszę o wymierzenie kary trzech miesięcy więzienia, zadośćuczynienia w wysokości 25.000 libertów oraz obowiązku publicznych przeprosin w jednej z sarmackich gazet.

Dowód

Wątek na Forum Centralnym - (viewtopic.php?f=115&t=4927&p=49699#p49699)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
imi

Re: Jasiński vs Karakachanow

Post autor: imi » 8 gru 2011, o 19:08

Wysoki Sądzie,
Rzeczywiście w swojej wypowiedzi użyłem słowa "idiota" czego żałuję i za co mogę przeprosić w dowolnym wskazanym przez Wysoki Sąd miejscu.
Na swoja obronę mam jedynie to, że działania pana Jasińskiego którego jedynym zajęciem jest poszukiwanie faszystów i ciągle ataki na Ministra Swarzewskiego (od którego poglądów osobiście się dystansuję) noszą znamiona trolingu. Jako obywatel mam prawo wyrazić sprzeciw przeciwko zaśmiecaniu forum i systemu prasowego nieudolnie napisanymi apelami o odejście ministra Swarzewskiego.

Jednocześnie nie uważam, aby w kontekście majątku jaki zbił pan Jasiński na swoich przesyconych mową nienawiści wypowiedziach (tantiemy) potrzebne było mu zadośćuczynienie finansowe. Również 3 miesiące więzienia uważam za zbędną sankcję.

Dobrowolnie poddam się decyzji Wysokiego Sądu.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 10 gru 2011, o 16:06

Na podstawie art. 6 ust. 1. nadaję sprawie bieg oraz wyznaczam skład:
1) Piotr Mikołaj (przewodniczący)
2) Michael von Lichtenstein (członek składu)
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl

Awatar użytkownika
Helwetyk

Post autor: Helwetyk » 10 gru 2011, o 22:49

Obrazek
WYROK
W IMIENIU KSIĘSTWA SARMACJI

Sąd Koronny w składzie:
● JKW Piotr Mikołaj — przewodniczący składu
● Michael diuk von Lichtenstein

po rozpoznaniu sprawy Iva v-hr. Karakachanowa (A8032) oskarżonego o to, że w dniu 7 grudnia 2011 r. pomówił Adriana Jasińskiego (AB531) słowami „nie walczysz z faszyzmem” oraz publicznie znieważył go słowami „jesteś [po prostu] idiotą”

1. oskarżonego Iva v-hr. Karakachanowa uznaje za niewinnego zarzutu pomówienia;
  2. oskarżonego Iva v-hr. Karakachanowa uznaje za winnego tego, że w dniu 7 grudnia 2011 r. nazwał Adriana Jasińskiego „idiotą”, czym wyczerpał dyspozycję art. 43 ust. 1 pkt 4 k.s. i za to na podstawie art. 32 ust. 3 pkt 2 k.s. w zw. z art. 43 ust. 1 k.s. wymierza mu karę pięciu tysięcy libertów kary dodatkowej grzywny, jednocześnie na podstawie art. 32 ust. 1 k.s. odstępując od wymierzenia kary więzienia;
  3. nakazuje Ivowi v-hr. Karakachanowi opublikowanie w „Tygodniku Wszetecznym” oraz w dziale „Polityka i społeczeństwo” Forum Centralnego przeprosin następującej treści „Ivo wicehrabia Karakachanow przeprasza Adriana Jasińskiego za to, że w dniu 7 grudnia 2011 r. znieważył go na Forum Centralnym Księstwa Sarmacji”.
Uzasadnienie

Nie ulega wątpliwości, iż oskarżony przekroczył granice dopuszczalnej krytyki, uciekając się do zniewagi pod adresem oskarżyciela. Równocześnie jest jasne, iż oskarżyciel swoim postępowaniem dał asumpt do zdecydowanie krytycznych wypowiedzi pod swoim adresem, a publiczny odbiór jego działań jest jednoznacznie negatywny — niezależnie od tego, jakimi pobudkami się kieruje. Wobec powyższych sąd uznał, że społeczna szkodliwość czynu, choć była większa od znikomej, jednocześnie nie była znaczna, wobec czego postanowił odstąpić od wymierzenia kary więzienia.

Ustalając wysokość grzywny sąd wziął pod uwagę zarówno znieważający charakter wypowiedzi oskarżonego, jak i całokształt postępowania oskarżyciela poprzedzający zniewagę. Sąd uznał, iż grzywna w wysokości 5 000 lt będzie wystarczająco jednoznacznym sygnałem dla Iva v-hr. Karakachanowa, iż jego postępowanie zasługiwało na naganę, jednocześnie uczulając Adriana Jasińskiego, iż powinien zdecydowanie powstrzymać się od dotychczasowych działań, jeżeli w zakresie ochrony swej godności oczekuje stanowczości ze strony Księstwa Sarmacji.

Wobec powyższych sąd nie przychylił się również w całości do powództwa. Jak zważył Sąd Najwyższy w wyroku w sprawie SN/KK/2/2010 z dnia 13 kwietnia 2010 r., „w określeniu wysokości odszkodowania za obniżenie wizerunku poszkodowanego w oczach osób trzecich Sąd musi wziąć pod uwagę także poziom, na jakim ta opinia pierwotnie się znajdowała”. Nie ulega wątpliwości, iż słowa te można w całej rozciągłości odnieść do osoby Adriana Jasińskiego, którego wizerunek znajduje się, z jego wyłącznej winy, na wyjątkowo niskim poziomie. Dlatego też sąd uznał, iż dla naprawienia szkody wyrządzonej zniewagą wystarczające będą przeprosiny w formie nakazanej przez sąd.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, chyba dyrektor Mennicy Eldorackiej,
były funkcjonariusz publiczny

Zablokowany

Wróć do „Sąd Koronny”