Nowicki vs Azoramath-Arped

Sąd Koronny rozpoznawał pozostałe sprawy
Awatar użytkownika
Simon Liberi
Gadu-Gadu: 0

Nowicki vs Azoramath-Arped

Post autor: Simon Liberi » 14 sty 2012, o 20:14

Wielkie Oczy, 14 stycznia 2012 r.

Wnioskodawca: ppor. Szymon v-hr Nowicki h. Omerta (A5787)
Oskarżony: Teodozjusz Azoramath-Arped (A7970)

Wysoki Sądzie,

Oskarżony 14 stycznia o godzinie 19:06 na Forum Centralnym w wątku o nazwie Informacja pod Polityka i Społeczeństwo raczył nazwać mnie "pedałem i chamem", co rażąco godzi w moje dobre poniekąd imię. Link do wątku znajduje się tutaj: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=5314&p=52957#p52957.

W związku z tym proszę Wysokiego Sądu o rozpatrzenie sprawy i wymierzenie kary oskarżonemu w wymiarze, jaki przewiduje ustawodawca.
Markiz Simon Peter Liberi h. Omerta
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz

Re: Nowicki vs Azoramath-Arped

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 17 sty 2012, o 13:08

Skład:
Przewodniczący: Piotr Mikołaj
Członek: Mikołaj Wiśnicki
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl

Awatar użytkownika
Helwetyk

Post autor: Helwetyk » 17 sty 2012, o 13:26

Sąd wzywa oskarżonego do złożenia wyjaśnień w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2012 roku, godziny 12.00. Oskarżony może również zrezygnować z prawa do złożenia wyjaśnień, składając stosowne oświadczenie.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, chyba dyrektor Mennicy Eldorackiej,
były funkcjonariusz publiczny

Awatar użytkownika
meval

Post autor: meval » 19 sty 2012, o 22:28

Wysoki sądzie.

Zostałem sprowokowany przez Silenta. Celowo dał mi różowy nick, nawet zażądałem zmian koloru czy celowe wychodzenie z pokoju i wrócenie po co by powrócić do normalnego (pomarańczowego) koloru. To i to natarczywie i (cenzura bo Silent się obrazi) dalej dawał mi różowy nick. Po tym zdenerwowałem strasznie (nerwowy dzień) pisałem "pedał" ileś tam razy. To silent bladolił "raz, dwa, trzy" po czym zbanował mnie.

I stad moje zachowanie i oczywiście zdaję z tego sprawy z niewłaściwego zachowania. I żałuję że tak wyszło, i jestem po prostu człowiekiem. Stało i nieostanie, i nie będę przepraszać Silenta, bo celowo mnie prowokował. Ba sam prosił, nawet celowo dla "doświadczenia/badań" dla realnych badań socjologicznych bądź dla zabawy w nadużycia władzy.

Świadków mam. Jest nim Kasia, Xi i ktoś tam.

Chciałbym napisać dokładnie, nie byle jak ale niestety nie mam czasu na KS. I mam nadzieję że sąd wybaczy.

I nie wiem kiedy będę miał czas, owszem czasem mam malutki czas ale to przeznaczam na odpoczynek czy czytanie ciekawych rzeczy w KS.

PS. I mam nadzieję iż sąd wojskowy też to uzna za oświadczenie.
Teodozjusz Diuk Azoramath-Arped Obrazek

Pan i władca Hrabstwa Dahrim

Ara, jé etté av Castavo Baridas. (Starobaridajski)
Hara, as esta et Aryossá Baridasa. (Baridajski)

Awatar użytkownika
Simon Liberi
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Simon Liberi » 20 sty 2012, o 14:15

meval pisze:Zostałem sprowokowany przez Silenta. Celowo dał mi różowy nick, nawet zażądałem zmian koloru czy celowe wychodzenie z pokoju i wrócenie po co by powrócić do normalnego (pomarańczowego) koloru. To i to natarczywie i (cenzura bo Silent się obrazi) dalej dawał mi różowy nick. Po tym zdenerwowałem strasznie (nerwowy dzień) pisałem "pedał" ileś tam razy. To silent bladolił "raz, dwa, trzy" po czym zbanował mnie.

Wysoki sądzie, te docinki jasno wskazują na charakter oskarżonego.
Przyznaję, nadawałem osobie wyżej wypowiadającej się na czacie różowy kolor guest, tak jak zezwalają mi na to uprawnienia operatora pokoju.

Ponadto nie przypominam sobie, by nadawanie różowego koloru łamało prawo Księstwa Sarmacji. Tym bardziej nie jestem Zygmuntem Freudem by przewidzieć, że żart może doprowadzić do ataku furii. Coś tu jest nie tak i nie jest moją sprawą co, moją sprawą jest to, że zostałem obrażony w miejscu publicznym i to w sposób godny pożałowania.

meval pisze:I stad moje zachowanie i oczywiście zdaję z tego sprawy z niewłaściwego zachowania. I żałuję że tak wyszło, i jestem po prostu człowiekiem. Stało i nieostanie, i nie będę przepraszać Silenta, bo celowo mnie prowokował. Ba sam prosił, nawet celowo dla "doświadczenia/badań" dla realnych badań socjologicznych bądź dla zabawy w nadużycia władzy.

Wysoki sądzie.
Nie przypominam sobie tych słów, możliwe że one padły, ale jeżeli tak to nie przywiązałem do nich wagi (co wyklucza charakter badawczy mojego zachowania). Jeżeli te słowa padły były one żartem, charakterystycznym dla mojego poczucia humoru.
Markiz Simon Peter Liberi h. Omerta

Awatar użytkownika
Helwetyk

Post autor: Helwetyk » 21 sty 2012, o 13:04

Obrazek
WYROK
W IMIENIU KSIĘSTWA SARMACJI

Sąd Koronny w składzie:
● JKW Piotr Mikołaj — przewodniczący składu
● Mikołaj hr. Wiśnicki

po rozpoznaniu sprawy Teodozjusza hr. Azoramath-Arpeda (A7970) oskarżonego o to, że w dniu 14 stycznia 2012 r. publicznie znieważył Szymona v-hr. Nowickiego (A5787) określeniami „pedał” i „cham”, oskarżonego Teodozjusza hr. Azoramath-Arpeda uznaje za winnego tego, że w dniu 14 stycznia 2012 r. nazwał Szymona v-hr. Nowickiego „pedałem” i „chamem”, czym wyczerpał dyspozycję art. 40 pkt 12 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 4 k.s. i za to na podstawie art. 40 k.s. wymierza mu karę 30 dni więzienia.

Uzasadnienie

Przedstawiony przez oskarżyciela materiał dowodowy był jednoznaczny i przekonywający. Oskarżony przyznał się do winy oraz wyraził częściową skruchę. Sąd nie miał wątpliwości co do jego winy. Dokonując kwalifikacji prawnej czynu zabronionego, sąd wziął pod uwagę, iż użyte pod adresem oskarżyciela określenie „pedał” należy do najbardziej obraźliwych w Polsce (por. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pe ... -obrazliwe). Tym samym, uczyniona zniewaga została uznana za popełnioną w sposób zasługujący na szczególne potępienie, co oznaczało maksymalny wymiar kary w wysokości sześciu miesięcy więzienia lub kary banicji.

Ustawodawca słusznie uznał wyjątkowo ordynarne zniewagi — a niewątpliwie taką sąd rozpatrywał w niniejszej sprawie — za należące do kategorii najcięższych przestępstw. Naruszenia dóbr osobistych wielokrotnie stanowiły przyczynę braku chęci do aktywności, a nawet kontynuowania obecności w Księstwie Sarmacji. Szkodliwość społeczna uczynionej zniewagi była znaczna, i jako taka musi się spotkać z odpowiednią reakcją wymiaru sprawiedliwości. Oskarżony również w przeszłości zbyt często uciekał się do — w najlepszym razie — wycieczek osobistych pod adresem innych członków społeczności, co nie pozostało bez wpływu na wymiar kary.

Reakcja oskarżonego na fakt „pokolorowania” jego nicka na czacie sarmackim na kolor różowy była w oczywisty sposób przesadzona. Oskarżony miał wszelkie możliwości ku temu, aby skontaktować się z administracją czata w celu powstrzymania niewłaściwego postępowania ze strony oskarżyciela. Zamiast zniewagi, mógł chociażby wyrazić publiczne potępienie dla praktyk v-hr. Nowickiego. Nie ulega jednak wątpliwości, iż skandaliczne zachowanie oskarżonego zostało sprowokowane. Jednoznacznie dawał on do zrozumienia, że nie życzy sobie „zabaw” z jego nickiem, i życzenie to powinno było zostać przez będącego administratorem czata oskarżyciela bezwzględnie uszanowane.

Wobec tego należało orzec powyższy — w świetle maksymalnego zagrożenia, łagodny — wymiar kary. Jednocześnie sąd poucza Teodozjusza hr. Azoramath-Arpeda, iż na podstawie art. 37 ust. 2 k.s. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu co najmniej jednej trzeciej orzeczonej kary więzienia, to jest po upływie 10 dni — 31 stycznia 2012 r.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, chyba dyrektor Mennicy Eldorackiej,
były funkcjonariusz publiczny

Zablokowany

Wróć do „Sąd Koronny”