Historia Loardii

Siedziba Teutońskiego Instytutu Historii, instytucji naukowej badającej przeszłość tak Teutonii, jak i całej Sarmacji.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Historia Loardii

Post autor: Vladimir » 9 sie 2017, o 14:29

Szanowni!

Od 2008 roku Loardia stanowi część Teutonii, a mimo to nienależycie chronimy przed zapomnieniem historię tej niegdyś, tak jak Teutonia, samodzielnej mikronacji, a przecież był to projekt, któremu swój czas poświęcili ludzie. Wielka szkoda, gdyby miało pójść to na zatracenie.

Nie wiem, czy ktoś posiada obszerniejsze materiały. Na Micropedii, która powoli staje się wielkim śmietnikiem, udało mi się znaleźć tylko krótkie kalendarium [1], [2].

Być może ktoś, kto posiada dostęp do stron TIHu, mógłby dodać poniższe daty, by przynajmniej mieć bardzo ogólny zarys dziejów.
1.10.2006 - Powstanie Królestwa Lolardii.
3.10.2006 - Utworzenie systemu bankowego.
6.10.2006 - Mateusz von Karczewski zostaje Królem Lolardii.
12.10.2006 - Pierwsza osoba w rządzie. Minister KNIS została leady MiniMoris.
15.10.2006 - Liczba mieszkańców Królestwa osiąga 10 osób.
23.10.2006 - Odejście Króla Mateusza I z nieznanych przyczyn.
23.10.2006 - Powołanie nowego Króla Lolardii - Mateusza II von Larii.
16.11.2006 - Lolardia została uznana przez Księstwo Sarmacji.
20.11.2006 - Księstwo Maerchwii staje się prowincją Lolardii na mocy podpisanej Unii.
3.12.2006 - Księstwo Maerchwii podczas buntu odłącza się od Lolardii.
2.02.2007 - Otwarcie Centralnego Rejestru Mieszkańców.
25.02.2007 - Wprwadzenie nowej strony oraz systemu ALPHA.
18.05.2007 - Powołanie nowego Premiera Rządu Królewskiego, Arkban Blackburn.
11.06.2007 - Wprowadzenie do Lolardii nowych stron i SG Fenix.
23.07.2007 - Abdykacja Mateusz II Lariego. Powołanie nowego Króla w rękach Rady Królewskiej.
24.07.2007 - Powołanie nowego Króla. Po dość długich debatach, wybrano nie jednogłośnie Piotra Arthura.
8.08.2007 - Inkorporacja Lolardii do Księstwa Sarmacji.
19.03.2008 - Na mocy rozporządzenia kanclerza Księstwa Sarmacji nr 4/2008 (za zgodą Namiestnika Mateusz Karczewskiego) Loardia przestała być samodzielną prowincją. Jej ziemie stały się częścią Królestwa Teutonii (innej sarmackiej prowincji).
16.07.2012 - Na mocy Ustawy Senatu Królestwa Teutonii nr 1/2012 o reformie terytorialnej Królestwa Teutonii, miejscowości znajdujące się na terenach Hrabstwa utworzyły nową jednostkę samorządową - Ligę Miast Złotego Brzasku.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Sławomir
Gadu-Gadu: 0

Re: Historia Loardii

Post autor: Sławomir » 9 sie 2017, o 22:21

Spróbuje podpytać o jakies dane Kwaziego...Ja nie spotkałem się z większą ilością informacji niz to co tu pokazano.
Tak na marginesie z okazji 10 lat razem. Wypadało by jakąś ustawę i medal rocznicowy ;)
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 9 sie 2017, o 22:28

Vladimir pisze:Być może ktoś, kto posiada dostęp do stron TIHu, mógłby dodać poniższe daty, by przynajmniej mieć bardzo ogólny zarys dziejów.
Dacie mi treść, którą chcecie wrzucić, miejsce w które chcecie wrzucić, z chęcią w tym pomogę.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Post autor: AJ Piastowski » 9 sie 2017, o 23:16

A może macie jakieś mapy Loardii? To machnę coś podobnego na wzór tego co ostatnio popełniłem nad Teutonią... Oczywiście znowu pewnie mi zajmie to pół roku, ale co tam :P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 10 sie 2017, o 00:29

http://loardia.teutonia.one.pl/index.php?kl=kartografia

Póki co nie wiem o niczym więcej. Jakieś materiały może ma Kwazi, ale z tego co wiem, jest z tym biednie.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 10 sie 2017, o 06:42

anglov pisze:
Vladimir pisze:Być może ktoś, kto posiada dostęp do stron TIHu, mógłby dodać poniższe daty, by przynajmniej mieć bardzo ogólny zarys dziejów.
Dacie mi treść, którą chcecie wrzucić, miejsce w które chcecie wrzucić, z chęcią w tym pomogę.
W wolnej chwili coś przygotuję i prześlę tu lub na poczcie konnej. :)
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Teutoński Instytut Historii [Úr Teutoniš Institut ik Historie]”