Wybór Atk-Heweliusz Popow-Chojnacki

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Awatar użytkownika
ДЯIП
Gadu-Gadu: 0

Wybór Atk-Heweliusz Popow-Chojnacki

Post autor: ДЯIП » 27 lip 2017, o 19:48

Wysoka Izbo
Panie marszałku seniorze.

zarządzam 3 dniową debatę nad zgłoszoną kandydaturą Heweliusza Popowa-Chojnackiego na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego. Poniżej treść zgłoszenia. Zachęcam Panie i Panów posłów do zadawania pytań kandydatowi. Tutaj załącznik:

pozdrawiam
(-)Tymoteusz von Hohenzollern
Wicemarszałek Sejmu
Heweliusz Popow pisze:
Panie Marszałku-Seniorze.
Wysoka Izbo.

Pragnę zgłosić swoją skromną kandydaturę na zaszczytny urząd Asesora Trybunału Koronnego. Oczywiście spełniam postawione mi wymogi.

Świadom odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam możliwość sprawowania funkcji publicznych, nie jest obywatelem innej mikronacji ani nie sprawuje w niej funkcji publicznych oraz, że nie zakończyłem odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.

Jeśli Czcigodne Prezydium Sejmu zechce otworzyć debatę nad moją kandydaturą, to zachęcam Państwa do zadawania mi pytań. Postaram się starannie na nie odpowiedzieć. Dziękuję bardzo.
Łączę wyrazy szacunku,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Heweliusz Popow

Re: Wybór Atk-Heweliusz Popow-Chojnacki

Post autor: Heweliusz Popow » 28 lip 2017, o 00:39

Panie Marszałku-Seniorze.
Wysoka Izbo.

Szanowny Pan Wicemarszałek Tymoteusz von Hohenzollern otwierając debatę nad moją kandydaturą (za co Mu serdecznie dziękuję) napisał: "Zachęcam Panie i panów Posłów do zadawania pytań kandydatowi". Oczywiście — ja również do tej zachęty się przyłączam.

Jednak jeśli, któreś z Państwa nie chciało czy nie miało czasu lub okazji zadać mi pytania to pragnę teraz przedstawić swą krótką, skromną notkę biograficzną. Mam nadzieję, że przysłuży się ona i doda Wysokiej Izbie świadomości dokonywanego wyboru. Tą notką chcę także być przyzwoity wobec Państwa, ale i też wobec siebie, bowiem ubiegam się o zaszczytny urząd Asesora sarmackiego wymiaru sprawiedliwości. Nie mogę przecież wejść do TK "jak do obory i ani be, ani me, ani kukuryku”.

Na wirtualną ziemię przybyłem 29 marca 2015 roku, czyli ponad dwa lata temu. Po moich v-narodzinach czekałem kilka miesięcy, aby przyswoić zasady panujące w naszym Księstwie. Gdy w pewnym stopniu tak się stało, zostałem powołany na Sekretarza w Ministerstwie Informacji Książęcej Rady Ministrów. Wówczas współpracowałem z Jaśnie Oświeconą Diuczessą Karoliną von Lichtenstein, która nie długo potem poszła na urlop i to ja — zgodnie z wolą JKM i Pani Minister — przejąłem resort. Nie trwało to długo, bo na początku września z powodów realnych byłem zmuszony zrezygnować z urzędu. Lecz nieco ponad dwa miesiące później objąłem nowo powstały, nieistniejący obecnie SUSPENS (odpowiednik dzisiejszego KAR-u), którym miałem przyjemność zarządzać przez blisko rok. To właśnie pracując w SUSPENS zdobyłem większość mojego wirtualnego doświadczenia. Oprócz tego pracowałem i wciąż pracuję na Dworze Jego Książęcej Mości. Przez ok. miesiąc byłem także Marszałkiem Dworu wspomnianej już wcześniej JO Diuczessy, która przez pewien czas zastępowała Księcia na tronie, jako Regentka. Do tego miałem swój krótki epizod w nieistniejącej Państwowej Komisji Oceny Jakości. W zeszłym roku otrzymałem od JKM swoje własne lenno, które prowadziłem i mam nadzieję będę dalej prowadził. I jeśli Wysoka Izba zechce — do swojego życiorysu doliczę piastowanie zacnego urzędu Asesora Trybunału Koronnego.
Z poważaniem,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki.

Awatar użytkownika
Salvadore

Post autor: Salvadore » 28 lip 2017, o 16:58

Wasza Książęca Mość,
Wasza Marszałkowska Mość,
Izbo, której wysokości przedstawiać nie będę, albowiem każdy sam może sobie ją zmierzyć,

Informuję, iż udzielam poparcia kandydaturze Wielmożnego Pana Heweliusza Popowa-Chojnackiego. Apeluję również do wielce czcigodnych posłów o nie głosowanie za, tylko dlatego, iż jam głosuje przeciw, czy też przeciw, dlatego iż jam głosuje za daną kandydaturą. Czy takie zachowanie przystoi posłom na Sejm Księstwa Sarmacji?

Dziękuję.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 29 lip 2017, o 09:34

Kandydat jest kandydatem dobrym, bo jest i kandyduje. Trybunał Koronny cierpi strasznie. Jesteśmy bardzo zapracowani. Pal go sześć, że jest sporo spraw. Mamy tyle imprez w kulisach, że już nie wyrabiamy sami tego przepijać. Każdy nowy, w szczególności weteran, jest na wagę złotego kufla. MTK popiera kandydaturę w całej rozciągłości i rekomenduje posłom poparcie kandydata.
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
ДЯIП
Gadu-Gadu: 0

Post autor: ДЯIП » 31 lip 2017, o 11:54

Wysoka Izbo
Wasza Książęca Mość
Panie Marszałku Seniorze

Zamykam Debatę nad zgłoszoną Kandydaturą, a otwieram nad nią głosowanie. Będzie ono trwać 3 dni.

Tutaj Link do głosowania

Pozdrawiam
Tymoteusz von Hohenzollern
Wicemarszałek Sejmu
Obrazek

Awatar użytkownika
John Rasmusen

Post autor: John Rasmusen » 4 sie 2017, o 23:27

Wysoka Izbo,
Wasza Książęca Mość,
W związku z zakończeniem głosowania ogłaszam, iż Sejm dokonał wyboru Heweliusza Popow-Chojnackiego na funkcję Asesora Trybunału Koronnego.

Głosowało 13 posłów. 11 oddało głos za, 2 wstrzymało się od głosu.

Uchwałę opublikowano w Dzienniku Praw.

(-) John v-hr. Rasmusen
Wicemarszałek Sejmu
Obrazek

John wicehrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa

Zablokowany

Wróć do „Sala obrad Sejmu”