Wybór Marszałka Sejmu LIII kadencji / Kristian Arped

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Awatar użytkownika
christosza
Gadu-Gadu: 1872511

Wybór Marszałka Sejmu LIII kadencji / Kristian Arped

Post autor: christosza » 17 sie 2017, o 00:14

WKM,
WKW Regencie,
Czcigodni Posłowie,

rozpoczynam trzydniową (do 20 sierpnia, do godziny 0:15) debatę nad kandydaturą Kristiana Arpeda na stanowisko Marszałka Sejmu.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór Marszałka Sejmu LIII kadencji / Kristian Arped

Post autor: Konrad Friedman » 17 sie 2017, o 13:55

JO Marszałku,
Wysoka Izbo,

serdecznie popieram kandydaturę mojego brata Wielmożnego Kristiana wicehrabiego Arpeda. Jest to osoba która posiada już doświadczenie na stanowisku Marszałka Sejmu, zna swoje prawa i obowiązki oraz dysponuje niezbędną wiedzą do pełnienia tego urzędu.

Gorąco zachęcam do oddawania głosów właśnie na Niego.
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Sławomir Wikidajło
Gadu-Gadu: 6003560

Post autor: Sławomir Wikidajło » 17 sie 2017, o 15:17

Dobrze by było by kandydat opowiedział coś o sobie i swojej przeszłości. i dlaczego jest winny :D
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Awatar użytkownika
Kristian Arped
Gadu-Gadu: 50827909

Post autor: Kristian Arped » 17 sie 2017, o 18:22

Sławomir Wikidajło pisze:Dobrze by było by kandydat opowiedział coś o sobie i swojej przeszłości. i dlaczego jest winny :D
Szanowny Panie Pośle,
do Sarmacji przybyłem dwa lata temu, czyli w sierpniu 2015 r. Tego samego miesiąca zostałem regentem w Baridasie, w którym też — w ciągu mojej kariery samorządowej — pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Królestwa (wybrany dwukrotnie) oraz Kustosza.

Jeżeli chodzi o moje doświadczenie sejmowe — zasiadałem w ławach poselskich od grudnia 2015 r. do sierpnia 2016 r. (trzykrotnie wybrany; kadencje XLIX, L, LI). Jako Marszałek Sejmu LI kadencji — w mojej ocenie — byłem marszałkiem sprawnym, sumiennym i chętnym do współpracy, czego potwierdzeniem są m.in. pozytywne recenzje „Obserwatora Sarmackiego”, pojawiające się w cyklu „Monitora Sejmu”.

Serdecznie zachęcam do zadawania dalszych pytań. :)
Obrazek

K+N+B 2017

Awatar użytkownika
Sławomir Wikidajło
Gadu-Gadu: 6003560

Post autor: Sławomir Wikidajło » 18 sie 2017, o 01:19

Dziękuję. Był pan Marszałkiem i zapewne nie było do pana zastrzeżeń w urzędowaniu, bowiem nikt o niczym nie wspomina. Idzie za panem doświadczenie, ale czy nadal się panu chce? Chodzi mi o to czy nie wypali się pan w połowie kadencji jak to nieraz bywa u osób które po raz wtóry są na tym samym stanowisku.
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Awatar użytkownika
Kristian Arped

Post autor: Kristian Arped » 18 sie 2017, o 10:17

Sławomir Wikidajło pisze:Idzie za panem doświadczenie, ale czy nadal się panu chce? Chodzi mi o to czy nie wypali się pan w połowie kadencji jak to nieraz bywa u osób które po raz wtóry są na tym samym stanowisku.
Oczywiście, że się nie wypalę — rok przerwy pozwolił mi na odpoczęcie od mikronacji oraz nabraniu sił na całą kadencję ciężkiej i konstruktywnej pracy na rzecz naszej wspólnoty w roli Marszałka Sejmu. :)
Obrazek

K+N+B 2017

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 18 sie 2017, o 17:03

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Szanowny Panie Pośle Arped,

w związku z końcem okresu wakacyjnego chciałbym zapytać Pana Posła o dyspozycyjność czasową w nadchodzących miesiącach - czy będzie Pan dysponował czasem potrzebnym do sprawnego przewodzenia Sejmowi? Niestety nieco cieniem na Pana kandydaturze kładzie mi się pańska przygoda jako członka Książęcej Komisji Wyborczej gdy w ostatniej chwili utracił Pan możliwość pracy jako członek KKW o czym nie poinformował Pan pozostałych członków KKW (a w szczególności Księcia). Czy dokonując wyboru Pana Posła na Marszałka Sejmu możemy mieć pewność, że podobne historie nie będą miały miejsca?
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Konrad Friedman » 18 sie 2017, o 18:16

To bardzo poważny zarzut i szczerze mówiąc, sam teraz zastanawiam się nad słusznością głosowania nad kandydaturą wicehrabiego Arpeda.

Czy kandydat zdaje sobie sprawę, że te kilka godzin nieobecności kładzie się cieniem na pańską dalszą karierę? Ja na Pana miejscu złożyłbym mandat poselski i poprosił o odebranie obywatelstwa. Nie chcemy tu takich typów spod ciemnej gwiazdy.

Bo przecież wszyscy wiemy, że kilkugodzinna nagła nieobecność w wakacyjny weekend, może przełożyć się na 3 miesiące absencji jako Marszałek Sejmu. A co jeżeli Wicemarszałek też będzie musiał wtedy odejść na te kilka godzin? I Sejm ma pozostać bez Marszałka, bo się Panu zachciało kilka godzin urlopu od KS w lipcową sobotę? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Kristian Arped

Post autor: Kristian Arped » 18 sie 2017, o 19:45

Szanowny Panie Pośle,

w zasadzie kolega Arped-Friedman napisał wszystko, co chciałem w swojej odpowiedzi zawrzeć. KKW monitoruje prawidłowość przebiegu wyborów, które trwają 3 dni. Powtórzę: monitoruje.

Co chciałbym również przypomnieć — podczas ostatnich wyborów do Sejmu również byłem członkiem KKW. Nie przypominam sobie, bym i wtedy zawiódł w tej roli. Rozumiem, że jedno niedotrzymanie terminu w karierze ruguje całą resztę?
Obrazek

K+N+B 2017

Zablokowany

Wróć do „Sala obrad Sejmu”