Wybór ATK — Robert von Thorn

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Awatar użytkownika
Kristian Arped
Gadu-Gadu: 50827909

Wybór ATK — Robert von Thorn

Post autor: Kristian Arped » 27 sie 2017, o 18:37

Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość,
Wysoka Izbo,

w związku ze złożeniem kandydatury przez Roberta von Thorna [A0062] na urząd asesora rozpoczynam debatę nad następującą uchwałą:
Sejm wybiera Roberta von Thorna [A0062] na funkcję asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
Wypowiedź zgłaszającego się:
RCA pisze:
Szanowny Panie Marszałku,

zgłaszam się. Ponadto oświadczam, że spełniam ustawowe wymagania.

Pełniłem rolę ATK już dwukrotnie. Prawo KS znam dobrze, wciąż zresztą je zgłębiam. Obecnie jestem całkowicie apolityczny, nie współpracuję z którymkolwiek ugrupowaniem, a jedyna moja działalność skupia się w Obserwatorze Sarmackim oraz jako prezez Kolegium Nauk Przyrodniczych w Konsulacie Sclavinii.

Nigdy do wyroków wydawanych w sprawach, które prowadzilem jako PSO, nie było zastrzeżeń. Swoje zadania w TK wypełniałem sprawnie i poprawnie. Chcę poprosić Sejm o szansę na zajęcie się tym znów.

Chętnie odpowiem na pytania posłów.
Z poważaniem,
Informuję, że debata nad kandydaturą potrwa do 3 września br., do godz. 19.00.
(—) Kristian Arped
Marszałek Sejmu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
RCA

Re: Wybór ATK — Robert von Thorn

Post autor: RCA » 27 sie 2017, o 19:06

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Jestem świadom kontrowersyjności mojej kandydatury, szczególnie dla niektórych z Panów. Wiem doskonale również jakie poparcie muszę zgromadzić w głosowaniu Wysokiej Izby by zostać Asesorem. Wiem, że to zadanie trudne, rzec by można, iż niemożliwe w obecnym układzie Sejmu. A jednak zdecydowałem się przed Wami wystąpić i poprosić o zaufanie i umożliwienie mi objęcia funkcji Asesora.

W Sarmacji osób, które obecnie można nazwać apolitycznymi jest bardzo mało. Wierzę, że mogę obiektywnie również siebie taką osobą nazwać. W kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami nie opowiadałem się za żadnym z ugrupowań. Nie agitowałem za żadnym z ugrupowań. Uczciwie zrobiłem rachunek sumienia i programów i poparłem jedną z opcji. Wcale nie był to prosty wybór. Moje apolityczne podejście do tej kwestii prezentowałem już w czasie kampanii na łamach Obserwatora Sarmackiego, kiedy to analizując programy ugrupowań uczciwie popierałem postulaty i jednego i drugiego stronnictwa. Również już po wyborach odświeżając cykl "Monitor Sejmu" czynię tę publikację możliwie neutralną politycznie, bardziej w formie depesz niż oceniających felietonów. Zapewniam Was, że w nadchodzącym czasie to się nie zmieni, nie zamierzam również stawać do wyborów za trzy miesiące.

Kolejna rzecz to moje doświadczenie. Jak już podnosiłem w swym zgłoszeniu posiadam je. Byłem Asesorem TK kilkukrotnie (w obecnym modelu TK dwukrotnie). Do żadnego z moich wyroków nie było zastrzeżeń, jak również nie było takich do mojej współpracy z kolegami asesorami. Wewnętrzne debaty były sprawnie prowadzone i dawały właściwe owoce. Mówię to zupełnie obiektywnie. Prawo Księstwa Sarmacji znam w stopniu znacznym. Nie powiem, że całe i doskonale, bo to nie byłaby prawda. Znam je w stopniu wystarczającym by w razie wątpliwości wiedzieć dokąd sięgnąć. Zawsze też istnieje możliwość konsultacji. Zapewniam, że wiedzę tę w dalszym ciągu zgłębiam i staram się być na bieżąco ze wszelkimi zmianami, które w naszej dynamicznej rzeczywistości zachodzą.

Ostatnia kwestia to kontrowersyjność mojego charakteru. Jest jaki jest. Nie będę udawał, że jestem najłatwiejszym do dyskusji człowiekiem. Ale też nie udawajmy, że Asesor Trybunału Koronnego ma pałać empatią i miłością do podsądnych, a Ci do niego. Owszem wpadam w konflikty z różnymi osobami. Każdorazowo, gdyby taka potrzeba zaszła, prosiłbym Marszałka Trybunału o odsunięcie mnie od sprawy z taką osobą. Wiele konfliktów zostało w ostatnich czasach wygaszonych, niektóre trwają. Jestem i byłem zawsze osobą aktywną i szybką w działaniu. Czasem też zbyt szybką w ocenach i wypowiedziach. To nie ułatwia budowy stosunków międzyludzkich. A mimo to staję przed Wami prosząc o nominację bowiem chcę również specyfikę pracy w TK wykorzystać do dalszej pracy nad swoim charakterem. Jestem pragmatyczny. Z każdej sytuacji można wyciągnąć lekcję. Praca w TK byłaby dla mnie więc nie tylko służbą sarmackiemu społeczeństwu, ale i nauką. Przyjemne z pożytecznym,

Dlatego proszę Was o poparcie. O pewien kredyt zaufania. O umożliwienie mi podjęcia trudów posługi społecznej na tym jednym z najważniejszych stanowisk publicznych w Księstwie Sarmacji. Obiecuję, że dotrwam do końca kadencji, że nie odejdę z Trybunału w trakcie jej trwania. Daję swoje słowo.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Kłaniam się Panom.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 29 sie 2017, o 15:50

Marszałek TK jak zwykle gorąco popiera kandydaturę osoby z doświadczeniem na urząd ATK. Szczególnie, że walki o to stanowisko nie ma, a asesorów nigdy dość :) Rekomenduję Wysokiej Izbie poparcie kandydatury.
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 2 wrz 2017, o 09:01

Wysoka Izbo!

Dostrzegam, że nie pojawiają się w tej debacie pytania do mnie. Chciałbym brać to za dobrą monetę. Jednakże nauczony doświadczeniem chcę Was poprosić o rozważenie mojej kandydatury na poważnie. Nie kierowanie się osobistymi uprzedzeniami. Pan Marszałek wyznaczył na te debatę niezwykle długi czas. Mamy jeszcze dwa dni. Jestem do Waszej pełnej dyspozycji.

Pozdrawiam
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
christosza
Gadu-Gadu: 1872511

Post autor: christosza » 2 wrz 2017, o 10:20

Wysoka Izbo,
PT Kandydacie,

nie można zaprzeczyć doświadczeniu PT Kandydata i znajomości sarmackiego prawa. Wielokrotny kontakt z wymiarem sprawiedliwości w Księstwie, w ten lub inny sposób, a także praca w Sejmie, pozwalają takową wiedzę nabyć.

Jednakże w świetle tego co PT Kandydat napisał, jak PT Kandydat poradzi sobie z niewypowiadaniem się w sprawach, które mogą trafić na wokandę, gdy, jak sam wskazuje, bywa zbyt szybki w wypowiedziach? To dość znacząco może uszczuplić pole manewru Marszałkowi Trybunału, jeśli chodzi o przydzielanie do spraw. To samo tyczy się wpadania w konflikty. Gro spraw, które trafiły ostatnimi czasy do TK, dotyczyły PT Kandydata.

Jak zbyt duża szybkość oceny, w połączeniu z pragmatyzmem, może pozytywnie wpłynąć na wydawane wyroki? Zbyt szybko przyjęta ocena czynu i pragmatyzm w dążeniu do celu, a wszyscy dobrze wiedzą, że PT Kandydat umie naginać ludzi do swojej woli, nie jest zbyt korzystne, choć pozwala sprawić, by debaty dawały właściwe owoce.

Obiektywnie rzecz ujmując, odcinając się absolutnie od mojego stosunku do osoby kandydata, mam wątpliwości co do tej kandydatury. Członek Trybunału winien wykazywać się pewną powściągliwością w słowach i czynach, której PT Kandydatowi zawsze brakowało.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 2 wrz 2017, o 15:23

Wysoka Izbo,
Szanowny Diuku,
christosza pisze:nie można zaprzeczyć doświadczeniu PT Kandydata i znajomości sarmackiego prawa. Wielokrotny kontakt z wymiarem sprawiedliwości w Księstwie, w ten lub inny sposób, a także praca w Sejmie, pozwalają takową wiedzę nabyć.
Dziękuję. Wiedzę tę staram się ciągle poszerzać. Zapoznaję się nie tylko ze zmianami w sarmackim prawie, ale i z uzasadnieniami do wydawanych przez TK wyroków i postanowień.
christosza pisze:Gro spraw, które trafiły ostatnimi czasy do TK, dotyczyły PT Kandydata.
Proszę pozwolić, że skoryguję tę wypowiedź. W ostatnim czasie gro spraw trafiających do TK było inicjowanych przeze mnie, nie ja zaś byłem ich adresatem. Z kolei we wcześniejszych (jeszcze z ubiegłego roku) sprawach Trybunał Koronny nie znajdował mojej winy. Z drugiej zaś strony kilka spraw wytaczanych przed TK również w toku postępowań, np. na skutek zwyczajnych przeprosin, wycofywałem. Nigdy bowiem nie zależało mi na wysyłaniu kogokolwiek do książęcych lochów.
christosza pisze:Jak zbyt duża szybkość oceny, w połączeniu z pragmatyzmem, może pozytywnie wpłynąć na wydawane wyroki? Zbyt szybko przyjęta ocena czynu i pragmatyzm w dążeniu do celu, a wszyscy dobrze wiedzą, że PT Kandydat umie naginać ludzi do swojej woli, nie jest zbyt korzystne, choć pozwala sprawić, by debaty dawały właściwe owoce.
Akurat nigdy, kiedy pracowałem w TK, nie wydawałem osądów czy nie wyrabiałem sobie zdania, nim nie zapoznałem się w pełni ze sprawą. Czym innym jest działalność polityczna, czy innym praca na rzecz społeczności w Trybunale Koronnym. Nawet w najgłośniejszej sprawie, którą prowadziłem, tj. postępowaniu kontrolnym wobec decyzji Rady Ministrów przyznającej AZUL 5 mln lt dofinansowania, nim wydałem wyrok dogłębnie zbadałem sprawę, jej prawne podstawy, itd. Wielokrotnie już, w różnych miejscach, zdarzało mi się tłumaczyć, iż gdyby nie pewien proceduralny błąd popełniony przez Kanclerza Asketila TK nie miałby za bardzo podstaw prawnych do uchylenia tej decyzji. Ten błąd jednak miał miejsce, wykazało go postępowanie i wobec tego faktu podjąłem taką, nie inną, decyzję.
christosza pisze:Obiektywnie rzecz ujmując, odcinając się absolutnie od mojego stosunku do osoby kandydata, mam wątpliwości co do tej kandydatury. Członek Trybunału winien wykazywać się pewną powściągliwością w słowach i czynach, której PT Kandydatowi zawsze brakowało.
Ma diuk absolutną rację. Nie zaprzeczam i nie ukrywam trudności z moim charakterem. Ale też winien diuk zauważyć, a jest przecież diuk osobą wnikliwą i spostrzegawczą, że od jakiegoś już czasu staram się ową powściągliwość rozbudowywać. Nie feruję wyroków, nie oceniam publicznie, nie wypowiadam się w tematach politycznych — unikam kwestii, które mogą zachwiać tą powściągliwością. Unikam także konfliktów, nie inicjuję ich, a jeśli w jakimś się znajduję, to nie z mojej winy. Tak jest już od jakiegoś czasu.

Przy czym podkreślam, nie bronię się. Wiem, że zasłużyłem sobie i na brak zaufania, i na surowe oceny. Jednak to właśnie o dwie rzeczy Was, i diuka też, proszę. Jedna to odrobina kredytu zaufania, druga to odrobina przychylności względem trudnej walki o zmiany w zachowaniu. One już następują, widać je, to jednak proces, który nie trwa tydzień.

Ufam i wierzę, że swą pracą w Trybunale Koronnym przekonam wiele osób, w tym i diuka, iż warto było mi zaufać. Z Marszałkiem Trybunału nie mamy problemów z komunikacją, nie mamy trudności z porozumieniem, jestem też przekonany, że nie będzie miewał z mego powodu bólu głowy.

Z poważaniem,
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Sławomir Wikidajło
Gadu-Gadu: 6003560

Post autor: Sławomir Wikidajło » 3 wrz 2017, o 19:05

Wasza Książęca Mość
Wysoka Izbo

Niniejszym Zamykam debatę nad zgłoszoną kandydaturą i rozpoczynam nad nią głosowanie. Będzie ono trwało 4 dni

To link do głosowania http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/574

Wicemarszałek Sejmu
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Awatar użytkownika
Kristian Arped
Gadu-Gadu: 50827909

Post autor: Kristian Arped » 7 wrz 2017, o 11:26

Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość,
Wysoka Izbo,

w związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów skracam drugie czytanie projektu oraz stwierdzam, iż Sejm dokonał wyboru Roberta von Thorna na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego. Podjętą uchwałę opublikowano.
(—) Kristian Arped
Marszałek Sejmu

Zablokowany

Wróć do „Sala obrad Sejmu”