Wnioski o wpisanie do Rejestru Obywateli Baridasu

Dział urzędowy. Miejsce składania skarg i wniosków oraz podpisywania umów

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Awatar użytkownika
MAP
Gadu-Gadu: 6611720

Re: Wnioski o wpisanie do Rejestru Obywateli Baridasu

Post autor: MAP » 21 sty 2017, o 01:30

Szanowny Panie Marszałku, złożenie przysięgi należy poczytać za wniosek o nadanie obywatelstwa.

Biurokracja, formalizmy i formularze to najwspanialsza, najdonioślejsza część dziedzictwa Baridasu.
Mikołaj Torped
diuk Awary Południowej, markiz Sierpca
król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr_II_Grzegorz

Post autor: Piotr_II_Grzegorz » 21 sty 2017, o 01:35

MAP pisze:Szanowny Panie Marszałku, złożenie przysięgi należy poczytać za wniosek o nadanie obywatelstwa.

Biurokracja, formalizmy i formularze to najwspanialsza, najdonioślejsza część dziedzictwa Baridasu.

Tak panie marszałku. Może sobie diuk Arped być diukiem, ale został przeze mnie - drogą prywatną - pouczony. I dobrze, bo oni (wnioskodawcy) jeszcze gotowi pomyśleć, że to my tu jesteśmy dla nich!
Piotr II Grzegorz
Strażnik kluczy, wicekról i sekretarz króla w Baridasie, książę senior Sarmacji
http://zlotawolnosc.pl

Awatar użytkownika
ДЯIП
Gadu-Gadu: 0

Post autor: ДЯIП » 24 lut 2017, o 16:30

Witam

Prosze o wpisanie mnie do rejestru obywateli Baridasu
Obrazek

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 24 lut 2017, o 16:43

Wasza Królewska Mość!
Wierny Obywatelu!

Oznajmiam, że WO znajduje się w dziale urzędowym i wypadałoby zachować właściwą baridajską tytulaturę, ale z uwagi, że jest to dla Wiernego Obywatela okres rozpoczęcia życia w naszym społeczeństwie to dalej nie będę się rozwodził nad sprawą tylko zaoferuję pomoc gdyby ta była potrzebna.

Działając na podstawie art. 3 ust. 2 Ordonansu Króla Baridasu Mały kodeks społeczny z dnia 17 stycznia 2017 r. w związku z zamiarem nadania obywatelstwa Królestwa Baridasu proszę kandydata o złożenie przysięgi, która będzie dla mnie niezbędnym aktem dobrej woli świadczącej o szczerej chęci kandydatki we wspieraniu Baridasu i jego mieszkańców w budowie kraju.

„Ja, NN, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Przysięgę można złożyć z dodaniem formuły religijnej.

(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera
Marszałek Dworu

Awatar użytkownika
Pawel2005

Post autor: Pawel2005 » 24 lut 2017, o 21:46

Ja też proszę o nadanie mi obywatelstwa

„Ja, Paweł Plata, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”
Obrazek

Awatar użytkownika
ДЯIП

Post autor: ДЯIП » 24 lut 2017, o 22:19

„Ja, Tymoteusz Wrigley, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Wpisu dokonano (24 lutego 2017 r.).
(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera, Marszałek Dworu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 24 lut 2017, o 22:27

Pawel2005 pisze:Ja też proszę o nadanie mi obywatelstwa

„Ja, Paweł Plata, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”

Wasza Królewska Mość!
Wierny Obywatelu!

Oznajmiam, że WO znajduje się w dziale urzędowym i wypadałoby zachować właściwą baridajską tytulaturę, ale z uwagi, że jest to dla Wiernego Obywatela okres rozpoczęcia życia w naszym społeczeństwie to również dalej nie będę się rozwodził nad sprawą.

Działając na podstawie art. 3 ust. 3 Ordonansu Króla Baridasu Mały kodeks społeczny z dnia 17 stycznia 2017 r. tj. w związku między innymi z tym, że nie jest Obywatel Sarmacki mieszkańcem Królestwa Baridasu odmawiam.

Marszałek Dworu

Awatar użytkownika
Daniel J. Tauer-Krak

Post autor: Daniel J. Tauer-Krak » 28 lut 2017, o 22:33

WKW,
JW Marszałku!

Jako, że raz nie pamiętam co się stało z moim obywatelstwem, chyba zostało odebrane. W każdym razie składam wniosek o przywrócenie obywatelstwa. A żeby dwa razy nie pisać to poniżej zamieszczam przysięgę.

„Ja, Daniel Krak, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 28 lut 2017, o 22:49

Wasza Królewska Mość!
Prześwietny Hrabio!

Mając na uwadzę, że PP jest już mieszkańcem Ciuad de Bravo i jednocześnie Obywatelem Królestwa Teutonii proszę o chwilę cierpliwości, a ja postaram się jak najszybciej rozpatrzyć sprawę, której nadaję bieg.

PS: W chwili obecnej nie ma regulacji prawnych dotyczących podwójnego obywatelstwa, a po ostatnich rozmowach z Konsulem Sclavinni, w których uczestniczył JKW było kilka pomysłów w tej sprawie oraz propozycja ( między innymi projekcie Ordonansu z dnia 28 lutego 2017 roku o ustroju społecznym) zmiany w prawie muszę swą decyzje zawiesić, bym mógł wykładnie zastosować do każdego z podobnych przypadków.

Marszałek Dworu

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 1 mar 2017, o 00:45

Wasza Królewska Mość!
Prześwietny Hrabio!

Jak już wcześniej zaznaczyłem. Mając na uwadzę, że PP jest już mieszkańcem Ciuad de Bravo i biorąc pod uwagę fakt, że PP jest jednocześnie Obywatelem Królestwa Teutonii oraz brak w obecnej chwili przepisów regulujących podwójne obywatelstwo, a także wcześniejszy wkład pracy społecznej i urzędniczej na rzecz Królestwa Baridasu oraz bieżącą aktywność na podstawie art. 3 ust. 3 Ordonansu Króla Baridasu Mały kodeks społeczny z dnia 17 stycznia 2017 r. tj. w związku między innymi z tym, że PP jest aktywnym mieszkańcem Królestwa Baridasu nadaję obywatelstwo Królestwa Baridasu.

Daniel Krak pisze:WKW,
JW Marszałku!

Jako, że raz nie pamiętam co się stało z moim obywatelstwem, chyba zostało odebrane. W każdym razie składam wniosek o przywrócenie obywatelstwa. A żeby dwa razy nie pisać to poniżej zamieszczam przysięgę.

„Ja, Daniel Krak, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Wpisu dokonano (28 lutego 2017 r.).
(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera, Marszałek Dworu.

Marszałek Dworu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuria”