[K] Koncepcja organizacyjna

Dział archiwalny
Locked
kielbasa-krakowski
Gadu-Gadu: 1069134

[K] Koncepcja organizacyjna

Post by kielbasa-krakowski »

Jako świeżo upieczony dowódca 2. Floty KMW postanowiłem przedstawić koncepcję dotyczącą zmiany organizacji jednostki. Zmiany te rzutują też na ogólny kształt Marynarki, dlatego postanowiłem je upublicznić i poddać pod dyskusję.

Głównym moim zamierzeniem jest przekształcenie 2. Floty w jednostkę składającą się stricte tylko i wyłącznie z okrętów podwodnych. Tutaj sugeruję się organizacją US Navy, gdzie jej flota podwodna stanowi oddzielną jednostkę organizacyjną, podporządkowaną bezpośrednio pod dowództwo floty. Dlatego moim postulatem jest przetransferowanie jednostek nawodnych 2. Floty do 1. Floty oraz przeniesienie jednostek podwodnych w drugą stronę.

Dlaczego tak? W moim przekonaniu zbytnie rozdrobnienie zadań wchodzących w zakres jednej floty powoduje spadek jej elastyczności jak i zdolności operacyjnej. Uważam osobiście, że sensownym byłoby przekształcenie 1. Floty w jednostkę (zajmującą się też działaniami ZOP) na wzór lotniskowcowych grup uderzeniowych US Navy zaś 2. Floty, jak już wspomniałem, w formację stricte podwodną.

2. Flota, podzielona na rozmieszczone w kilku bazach flotylle okrętów podwodnych, mogłaby odpowiadać tylko i wyłącznie za wojnę podwodną, pozostawiając zadania nawodne 1. Flocie. Kwestie szczegółowej organizacji 2. Floty uzależniam od tego ilu aktywnych marynarzy uda mi się znaleźć.

Proszę o uwagi i dyskusję.
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
suchy

Re: [K] Koncepcja organizacyjna

Post by suchy »

Jako dowódca 1. Floty muszę powiedzieć, że to ciekawy pomysł. Z pewnością warty zrealizowania.
A jako, że mam zamiar w końcu zacząć aktywnie działać w KSZ, deklaruję chęć współpracy.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Hetman.Jack
Gadu-Gadu: 39273845

Post by Hetman.Jack »

Bardzo dobrze, że KMW odżywa. Proszę również o stworzenie narracyjnej struktury Flot oraz propozycje lokalizacji Baz Morskich.
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
IUdR
Gadu-Gadu: 0

Post by IUdR »

O! Marynarka w końcu ożywa. Chociaż sam wolę klimaty nawodne/ratownictwo wodne/straż wybrzeża to uważam pomysł za fajny. Zdecydowanie warty zrealizowania :D
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Locked

Return to “Książęca Marynarka Wojenna”