Page 1 of 1

[K] Koncepcja organizacyjna

Posted: 28 Mar 2013, o 21:06
by kielbasa-krakowski
Jako świeżo upieczony dowódca 2. Floty KMW postanowiłem przedstawić koncepcję dotyczącą zmiany organizacji jednostki. Zmiany te rzutują też na ogólny kształt Marynarki, dlatego postanowiłem je upublicznić i poddać pod dyskusję.

Głównym moim zamierzeniem jest przekształcenie 2. Floty w jednostkę składającą się stricte tylko i wyłącznie z okrętów podwodnych. Tutaj sugeruję się organizacją US Navy, gdzie jej flota podwodna stanowi oddzielną jednostkę organizacyjną, podporządkowaną bezpośrednio pod dowództwo floty. Dlatego moim postulatem jest przetransferowanie jednostek nawodnych 2. Floty do 1. Floty oraz przeniesienie jednostek podwodnych w drugą stronę.

Dlaczego tak? W moim przekonaniu zbytnie rozdrobnienie zadań wchodzących w zakres jednej floty powoduje spadek jej elastyczności jak i zdolności operacyjnej. Uważam osobiście, że sensownym byłoby przekształcenie 1. Floty w jednostkę (zajmującą się też działaniami ZOP) na wzór lotniskowcowych grup uderzeniowych US Navy zaś 2. Floty, jak już wspomniałem, w formację stricte podwodną.

2. Flota, podzielona na rozmieszczone w kilku bazach flotylle okrętów podwodnych, mogłaby odpowiadać tylko i wyłącznie za wojnę podwodną, pozostawiając zadania nawodne 1. Flocie. Kwestie szczegółowej organizacji 2. Floty uzależniam od tego ilu aktywnych marynarzy uda mi się znaleźć.

Proszę o uwagi i dyskusję.

Re: [K] Koncepcja organizacyjna

Posted: 28 Mar 2013, o 22:03
by suchy
Jako dowódca 1. Floty muszę powiedzieć, że to ciekawy pomysł. Z pewnością warty zrealizowania.
A jako, że mam zamiar w końcu zacząć aktywnie działać w KSZ, deklaruję chęć współpracy.

Re: [K] Koncepcja organizacyjna

Posted: 29 Mar 2013, o 00:41
by Hetman.Jack
Bardzo dobrze, że KMW odżywa. Proszę również o stworzenie narracyjnej struktury Flot oraz propozycje lokalizacji Baz Morskich.

Re: [K] Koncepcja organizacyjna

Posted: 29 Mar 2013, o 00:56
by IUdR
O! Marynarka w końcu ożywa. Chociaż sam wolę klimaty nawodne/ratownictwo wodne/straż wybrzeża to uważam pomysł za fajny. Zdecydowanie warty zrealizowania :D