Druga flota MW

Dział archiwalny
Locked
M. Kawowy
Gadu-Gadu: 9449139

Druga flota MW

Post by M. Kawowy »

Czołem,

Czy na temat drugiej floty istnieje więcej danych niż widnieje tutaj? Niezależnie od odpowiedzi, uprzejmie proszę o aktualizację tej podstrony i wciągnięcie na listę żołnierzy pełniących służbę 2. Flocie KMW mojej skromnej osoby. Równocześnie - rozpoczynając służbę - mam kilka sugestii dot. floty.

1) Chciałbym zaproponować bazę Anheim jako port macierzysty floty. Baza na Awarze będzie lub nie; przynajmniej tymczasowo okręty mogłyby stacjonować w Anheim, skąd jest niedaleko na Awarę.

2) Uważam, że należałoby nadać okrętom 2. Floty odpowiednie imiona i oznaczenia kodowe. Czy mam w tej materii dowolność jako obecny dowódca?

3) Ponadto dobrym pomysłem byłoby ograniczenie 26. Eskadry Minowej. Zamiast trzech trałowców proponuję wystawienie dodatkowego okrętu w Eskadrze Osłonowej lub wystawienie eskadry złożonej z mniejszych jednostek: np. kutrów torpedowych? Albo też eskadry ratowniczo-patrolowej - w każdym razie grupy okrętów o większej mobilności i uniwersalności. To zwiększyłoby możliwości reagowania drugiej floty.

--
mar. Młynek Kawowy
Valanthir

Re: Druga flota MW

Post by Valanthir »

Ja zaś zastanawiam się, czy faktycznie dzielenie Floty ma więcej plusów niż minusów? Obecnie, według tego co póki co jest opracowane, jest spokojnie miejsce na około 10 dowódców dywizjonów czy też grup okrętów - i w zasadzie jestem otwarty na sugestie w kwestii struktury, póki co troszkę tylko z Panem Podpułkownikiem Sławomirem rozmawialiśmy prywatnie. Wydaje mi się, że lepiej stworzyć jedną ale w pełni obsadzoną flotę. Ale to taka luźna myśl, chciałbym sprowokować tym spokojną i rzeczową dyskusję nad sytuacją. :)
bosmanmat Wojciech wicehrabia Wiśnicki
Dowódca 1. Floty Marynarki,
Asesor Trybunału Koronnego,
Podskarbi Królestwa Baridasu.
Image Image
M. Kawowy

Post by M. Kawowy »

Jeśli chodzi o mnie, to w warunkach mikronacyjnych wgl jestem zwolennikiem tworzenia samodzielnych grup bojowych składających się z jednostek morskich, powietrznych i lądowych. Mam na myśli podporządkowanie jednemu dowódcy ogólnowojskowej grupy jednostek - dzięki temu reagowanie jest łatwiejsze, bo jedna osoba może poruszyć wszystkie siły, jakie jej potrzebne. Jeśli natomiast armia, lotnictwo, marynarka podlegają trzem różnym dowództwom, to potrzebne jest zaangażowanie trzech różnych osób, co w warunkach mikronacyjnych może być kłopotliwe.

Ale skoro dzielimy jednostki wg klucza morskie/lądowe/powietrzne, a nie według funkcjonalności, uważam, że zdecydowanie warto mieć dwa związki taktyczne w marynarce. Z tą tylko uwagę, że - jak mówiłem - skład oby flot nie powinien być taki sam. Biorąc pod uwagę, że pierwsza flota to jest naprawdę duży związek z dużymi okrętami, warto wyposażyć drugą flotę w jednostki mniejsze i lżejsze: patrolowce, kutry rakietowe, statki ratownicze (pokusiłbym się nawet o przesunięcie Grupy Okrętów Ratowniczych 1. Floty do 2. Floty). Największym okrętem, jaki widziałbym w 2. Flocie to korweta.

edit: Coś takiego też się nada.

Jeżeli chcemy wzmocnić siły marynarki to jest jedyny sposób, ponieważ 1. Flota jest już dość duża. Natomiast druga flota mogłaby być dla niej wsparciem i rozwinięciem. I byłaby dla dowództwa bardziej poręczna, bo taki np. Dywizjon Okrętów Bojowych 1. Floty to nie jest siła, którą łatwo użyć w czasie pokoju.

PS. Czy nie należałoby uaktualnić danych dot. 1. Floty na stronie? Teraz jest tam co innego niż podlinkowano.

--
mar. Młynek Kawowy
Hetman_Gotfryd
Gadu-Gadu: 0

Post by Hetman_Gotfryd »

Czołem
Wprawdzie to nie moja działka, ale faktycznie zwracałem mat.Wiśnickiemu uwagi co do struktury i liczebności okrętów w ramach KMW. Dalej uważam że nasza Flota powinna być narracyjnie większa. Trzeba wziąć pod uwagę obszar naszego całego Księstwa, i dopiero wtedy docelowo rozmieścić nowe bazy. Obecnie z tego co wiem tylko w Zommerland jest jedyna baza na Kontynencie ( KWL i KWM ). Co do ewentualnego składu 2 Floty, może pość w kierunku Floty ochrony wybrzeża ? Wtedy mogła by, spokojnie posiadać mniejsze jednostki... maksymalnie Fregaty ? uzupełnieniem była by flota okrętów Straży Granicznej. Nie mniej popieram pomysł stworzenia 2 Floty niezależnie od jej ukierunkowania. Warto by się zastanowić jaką rolę ma odegrać KMW w ramach KSZ...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Valanthir

Post by Valanthir »

Więcej wypowiem się jak znajdę więcej czasu, bo dzisiaj trochę realowych spraw w związku ze zmianą pracy, ale podoba mi się kierunek żeby rozdzielić to na tej zasadzie, by właśnie 2 była bardziej taka... Hm, poręczna, przybrzeżna, coś w tym kierunku. Co do grupy okrętów ratowniczych pod 2FM, też dobry pomysł. Obecna struktura jest jaka jest bo na horyzoncie nie było 2, ale mając 2, możnaby to tak podzielić faktycznie, że w 1 pozostawić te "duże" okręty bojowe, do "konkretnego" użycia w razie czego. :)

edit: Tak w zasadzie, to nawet taka forma pozwoli na ciekawsze zorganizowanie ćwiczeń, ale to już prywatnie szczegóły z dowódca 2FM, jak będzie więcej czasu niż dziś. :) Bo już od jakiegoś czasu mam w głowie zalążek scenariusza, 2FM w takim kształcie miałaby w nim spory udział. :)
bosmanmat Wojciech wicehrabia Wiśnicki
Dowódca 1. Floty Marynarki,
Asesor Trybunału Koronnego,
Podskarbi Królestwa Baridasu.
Image Image
Hetman.Jack
Gadu-Gadu: 39273845

Post by Hetman.Jack »

Szanowni żołnierze. Stworzenie 2 flot umożliwi konkurencyjne podejście do sprawy.
Narracyjnie ja nie widzę problemu byle bez przesady. Okręty posiadające pociski balistyczne od razu odrzucam jako nie potrzebne w realiach mikronacyjnych. Powiem tylko, że z mojego doświadczenia w KSZ pomysłów było wiele i na nich się przeważnie skończyło.
Życzę sobie stworzenie narracyjnych struktur do końca stycznia po tym okresie umieścimy je na nowo tworzonej stronie internetowej jeżeli powstanie jeżeli nie umieścimy to na starej.
Z mojej strony powiem tylko, że poprę każdą taką inicjatywę. Jednak proszę nie zapominać, że jesteście dowódcami i to na Was ciąży odpowiedzialność za Waszych żołnierzy. Bo co Wam po strukturze jak żołnierze się będą nudzić a co za tym idzie odejdą z Waszych struktur.
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
Hetman_Gotfryd

Post by Hetman_Gotfryd »

Salut
Faktycznie powstanie 2 Floty wydaje się jak najbardziej zasadne i w naszych realiach wskazane.
Co do słów pana Hetmana to po raz pierwszy od dawna KSZ ruszyło, widać chęć i możliwości jego ponownego rozruszania.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Image
M. Kawowy

Post by M. Kawowy »

Zaczynam coś kreślić.

Proponuję, żeby druga flota wyglądała mniej więcej tak, jak będę podawał to niżej. W zestawieniu nie ma okrętu dowodzenia; sztab pozostanie na lądzie, w bazie, którą wybierze dowództwo KSZ. Grupa Okrętów Ratowniczych to jednostki, które obecnie służą w 1. Flocie, imho większy pożytek będzie z nich w drugiej. Ponieważ wyciąganie okrętów z kapelusza jest marne, proponuję, by w zaproponowanym składzie 2. Flota zaczęła funkcjonować za rok. Do tego czasu kolejne okręty będą sukcesywnie wchodziły do służby.

• Eskadra Reagowania Kryzysowego
Największe okręty drugiej floty. Nie tyle trzon floty, co wsparcie w razie zagrożenia dla wód terytorialnych i wybrzeża. ERK składa się z dwóch zespołów w składzie: korweta z dwoma okrętami wspierającymi.

• Dywizjon Patrolowy
Okręty patrolowe w ilości do ustalenia, stale monitorujące wody terytorialne KS.

--
mar. Młynek Kawowy
Hetman_Gotfryd

Post by Hetman_Gotfryd »

Salut
To ja może odniosę się na początek do kwestii okrętów:
-A co z korwetami typu SIGMA ?
-Zaopatrzeniowcami typu JSS ?
A gdyby przyjąć zasadę eskadra okrętów to min. 4 okręty a dwizjon to 3-4 eskadry tak jak to ma miejsce w lotnictwie ?
Pomysł z stopniowym wprowadzaniem Floty do użycia, jest jak najbardziej fajny i pozwoli zbudować odpowiednią narrację.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Image
M. Kawowy

Post by M. Kawowy »

Sławomir wrote:A co z korwetami typu SIGMA ?

Może być sigma, dlaczego nie.

Sławomir wrote:
Zaopatrzeniowcami typu JSS ?

Tymczasem w ogóle nie ma zaopatrzeniowców. Chciałem rozpisać całą flotę od razu, ale zabrakło czasu. :)

Sławomir wrote:A gdyby przyjąć zasadę eskadra okrętów to min. 4 okręty a dwizjon to 3-4 eskadry tak jak to ma miejsce w lotnictwie ?

To by się zgadzało z tym, co napisałem. ERK miałaby docelowo liczyć 6 okrętów (zgrupowanych w dwa zespoły zadaniowe), a DP - gdyby ustalić jego liczebność na kilkanaście jednostek - można podzielić na kilka eskadr.

--
mar. Młynek Kawowy
Locked

Return to “Książęca Marynarka Wojenna”