[K] Symulatory KMW

Dział archiwalny
Locked
Valanthir

[K] Symulatory KMW

Post by Valanthir »

Chciałbym, żeby marynarze faktycznie ćwiczyli na jakichś symulatorach. W trakcie konkursu na 1FM opracowałem wstępną listę ewentualnych aplikacji, możnaby pomyśleć oczywiście nad czymś innym, ale wkleję tutaj dla przypomnienia co już "jest". Choć jak wtedy już pisałem, to lista na pewno do rozwinięcia.

1. Silent Hunter - preferowana III część, symulator dla marynarzy okrętów podwodnych
  2. WarThunder - gdy zostaną wprowadzone okręty
  3. World of Warships - gdy tylko będzie dostępne
  4. Global Conflict Blue - strategia morska w realiach współczesnych, taka bardziej... globalna
  5. Leviathan: Warships - symulator taktyczny, ciekawa pozycja

Najpierw pytanie co jeszcze z ogólnie morskiej tematyki istnieje jeśli chodzi o przeróżne symulatory? Jak już będziemy mieli pokaźny zasób tytułów, czas przyjdzie coś wybrać, co większości najbardziej odpowiada. Na bazie tych symulatorów chciałbym później również organizować może ćwiczenia mikronacyjne, ale to trochę dalsza przyszłość.

(—) p.o. mat Wojciech Wiśnicki,
Dowódca 1. Floty Marynarki.
bosmanmat Wojciech wicehrabia Wiśnicki
Dowódca 1. Floty Marynarki,
Asesor Trybunału Koronnego,
Podskarbi Królestwa Baridasu.
Image Image
Hetman_Gotfryd
Gadu-Gadu: 0

Re: [K] Symulatory KMW

Post by Hetman_Gotfryd »

Salut
Wprawdzie marynarka to nie moja działka, ale z podanych tu symulatorów kojarzę tylko Silent Hunter.
Co do reszty to tylko znam ze słyszenia; może jakieś wstępne przybliżenie tych wariantów dostępnych...?
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Valanthir

Post by Valanthir »

Global Conflict Blue

Image Image Image Image

Wczoraj zainstalowałem i uruchomiłem. Na pierwszy rzut oka wygląda nieco skomplikowanie, ale jakby przy tym dłużej posiedzieć to zapowiada się dość ciekawie. Tylko to raczej jest poziom zarządzania całą flotą z tego co widzę, a nie pojedynczym okrętem. Dodatkowo, to wygląda na dosyć złożoną strategię. Jest co prawda tylko mapa realowego świata, ale z tego co ogarnąłem to jest edytor scenariuszy, więc moglibyśmy chyba stworzyć scenariusz odwzorowując np 1 i 2 Flotę Marynarki, i po przeciwnej stronie jakieś fikcyjne wrogie siły. Tyle że jak mówiłem, trzeba będzie usiąść przy tym i ogarnąć zasady, napisać jakiś wstępny poradnik na FC dla marynarzy... Ale ogólnie to całkowicie bym nie skreślał.
Image Image
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Post by Laurẽt »

Fajnie się zapowiada. Większość ciekawych gier z początku wydaje się trudna. Za to jak zaczyna się łatwo i bez problemów to zazwyczaj człowiek się szybko potrafi znudzić. Spróbuję zagrać jak znajdę trochę czasu :)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Valanthir

Post by Valanthir »

Jeśli mogę tylko podpowiedzieć jedno, to u mnie działało dopiero po uruchomieniu "jako Administrator" (Windows 7).
Image Image
Kamil Warior

Post by Kamil Warior »

Jak wygląda to Gcb? Masz jakieś odczucia po graniu? Dobra/słaba? Ładnie wygląda? Ostatnio był free alpha weekend w WoWships, ale oczywiście nie wiedziałem :(
(-) Kamil Warior
Kapral Królewskiej Gwardii Baridasu,
Starszy szeregowy KSZ,
Dyrektor ds. Eksploracji i użytku kosmosu w MaHi ASTRO
Locked

Return to “Książęca Marynarka Wojenna”