Historia Baridasu

Informacje o trwających konkursach i plebiscytach
Awatar użytkownika
Laurencjusz
Posty: 5218
Rejestracja: 13 sie 2014, o 23:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gidena
Kontakt:

Historia Baridasu

Post autor: Laurencjusz » 29 lis 2016, o 22:12

Szanowni Sarmaci!

Historia każdego kraju to jedna z podstaw jego istnienia, a "Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się".

Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie, który będzie miał na celu odszukanie treści historycznych związanych z istnieniem Republiki Baridasu, Republiki Południowego Baridasu oraz Królestwa Baridasu.

Chciałbym zaznaczyć, iż nie jest to typowy konkurs o sztywno określonych zasadach, bo czy idzie wycenić dawno zapomnianą grafikę lub tekst odkopany w czeluściach sieci? Niemniej jakieś zasady obowiązywać nas muszą by to co zostanie znalezione zostało dobrze spożytkowane.

W związku z tym nagrody, które będą przyznawane będą nagrodami uznaniowymi. Ze swojej strony jestem w stanie zaofiarować część z kolekcji monet lub znaczków, a i Królestwo Baridasu liberta nie poskąpi.

ZASADY:


1. Treść lub zamieszczona grafika winna zawierać źródło jej pochodzenia oraz jej autora (o ile jest to możliwe).
2. Oceniana treść i grafika nie powinna się powtarzać i dlatego należy zapoznać się z wcześniej zamieszczonymi wątkami by nie powielać tych samych treści.
3. Nagrody w konkursie są uznaniowe.
4. Czas trwania konkursu jest nieokreślony.


PS: Liczę na Waszą pomoc :)

(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera
Marszałek Dworu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Julian FER
Posty: 1866
Rejestracja: 24 paź 2014, o 16:16

Re: Historia Baridasu

Post autor: Julian FER » 30 lis 2016, o 13:09

Jaśnie Wielmożny Panie!

Przesyłam tekst opisujący jedną z najznamienitszych osób Królestwa Baridasu Mikołaja diuka Torpeda:

Dawniej znany jako Majkel Bumbum i Mikołaj Arped-Muzyk. Odznaczony Orderem Przemysłu Włókienniczego we wrześniu 2005 r. podczas III Zjazdu Mikronacji, jako Prezydent Republiki Baridas.

Gubernator Baridasu od 13 listopada 2006 r. do 6 stycznia 2007 roku, ponownie od 21 kwietnia 2007 r. do 9 maja 2007 r.

W Baridasie od grudnia 2004 roku. Podczas Unii z Dreamlandem pełnił funkcje Ministra Spraw Wewnętrznych i p.o. Lorda Gubernatora. Po odłączeniu się Baridasu, od sierpnia 2005 r. Prezydent Republiki, otrzymał tytuł trybuna, a później szafarza.

W czerwcu 2006 roku ogłosił się królem Królestwa Baridas pod imieniem Mikołaja Aleksandra Piotra, przejmując w Baridasie władzę absolutną. Kontrowersyjnie, ceremonia koronacji została przeprowadzona dnia 12 lipca 2006 r przez ówczesnego archiksięcia Świeckiego Kościoła Wandejskiego, Defloriusza Dymana Wandera.

W listopadzie 2006 r. sprzedał koronę królewską ówczesnemu księciowi Sarmacji, Piotrowi Mikołajowi w zamian za sarmacki tytuł diuka dla samego siebie, przyłączając jednocześnie Baridas do Sarmacji jako kraj korony.

W Księstwie Sarmacji pełnił urząd Marszałka Izby Senatorskiej, Ministera Kanclerza, członek NZM. Monarchofaszyta. Umiarkowany, jak twierdzi. Według hipotezy prof. Modrzewia, chwilowo omotany przez Tyranię Złych Ludzi. Nieuniknionym jest jego przejście na stronę Dobra.

Prywatnie były mąż Michasia Winnickiego, a następnie członek legalnego trójkąta małżeńskiego z Alojzym Pupką-Bumbumem oraz Solidariuszem Kandelabrem Sodomowem-Gomorowem, który jednak również zakończył się rozwodem.


Wpis pochodzi z Encyklopedii wandejskiej

Obrazek


Grafika pochodzi z Encyklopedii wandejskiej
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Posty: 5218
Rejestracja: 13 sie 2014, o 23:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gidena
Kontakt:

Re: Historia Baridasu

Post autor: Laurencjusz » 24 mar 2017, o 00:33

Szanowni Sarmaci!

Temat trochę zapomniany, ale cały czas aktualny. Zachęcam archeologów do prowadzenia dalszych wykopalisk w archiwum.(—) Laurencjusz markiz MaHi at Atera
Marszałek Dworu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Konkursy i plebiscyty”