Pomysł na Sarmację

Awatar użytkownika
Hochenhauser
Gadu-Gadu: 0

Pomysł na Sarmację

Post autor: Hochenhauser » 6 paź 2013, o 18:21

Od dawna nikt nie wypowiedział się w naszej małej świątyni rozumu, dlatego też robię to ja :D
W związku z obecnym interregnum ( interprincepsium ? ) co jakiś czas wybuchają mniejsze lub większe spory o przyszły kształt Księstwa, dlatego chciałbym zapytać się Kolegów-Filozofów jaki jest ich wymarzony ustrój, a zarazem przedstawić własny pomysł:
W dalszym ciągu jestem przeciw kadencyjności Księcia, a zarazem chciałbym, by lud miał w swoich rękach swoisty miecz Damoklesa: dlatego też proponuję 9-miesięczne okresy "ewaluacyjne", po których zakończeniu Sarmaci głosowaliby, czy pragną, by Książę pozostał na tronie. Dodatkowo pomyślałem, że fajnie by było założyć sobie dynastię: miałaby ona polegać na tym, że Książę za zgodą Sejmu adoptowałby 2 osoby, które stawałyby się Następcami Tronu, przy czym po każdym okresie Ewaluacyjnym Sarmaci mogliby też głosować za lub przeciw wydziedziczeniu danego następcy, a w razie abdykacji/usunięcia Księcia- wybrać, którego z nich woleliby na nowego monarchę. Książęta ci mogliby nosić tytuły Księcia Baridasu i Księcia Sclavinii, a ponadto przybrać nazwisko od nazwiska założyciela dynastii, lecz odróżniające od jego "pozaksiążęcego" potomstwa- na przykład, w wypadku obecnego kandydata, Książę Pac zamiast Pac-Karakachanow czy jakoś tak. Dynastia powinna mieć znacznie dłuższy "okres ewaluacyjny", na przykład 24 miesiące- w razie negatywnego wyniku wybierałoby się nowego Księcia, dającego początek nowej dynastii.
Sama władza książęca powinna wyglądać podobnie jak za P2G, z tym że bez systemowego samowładztwa i z możliwością postawienia księcia przed sądem za odpowiednio ciężkie przestępstwa.
Zapraszam do dyskusji.
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Sclaviński Instytut Filozofii”