Wstępna mowa powitalna Króla

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe
Locked
User avatar
Laurẽt
Posts: 6977
Joined: 13 Aug 2014, o 22:40
Gadu-Gadu: 0
Location: Gidena
Contact:

Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Laurẽt »

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Zacznę od tego, że pragnę wam wszystkim podziękować za kredyt zaufania jakim zostałem obdarzony. W referendum spodziewałem się dogrywki, więc nie szykowałem jakiejś specjalnej mowy na wypadek wygranej myśląc, że ten stan potrwa jeszcze jakiś czas.

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu w Obwieszczeniu Interrexa Królestwa Baridasu ws. wyników elekcji królewskiej zobaczyłem, że głosowało na mnie, aż 12 z Was. jest to wynik jakiego nigdy bym się nie spodziewał, a skoro głosów pustych nie było to znaczy, że 4 osoby nie głosowały, a 3 były przeciw mojej kandydaturze. Dlaczego wspominam również i swoich przeciwników? O tym ponizej, bo to bardzo ważny aspekt.

1. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 19;
2. Liczba wyborców: 15 (79%);
3. Liczba głosów oddanych na kandydata:
a. Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera - 12 głosów
4. Liczbę głosów pustych: 0;

W poprzednim Obwieszczeniu Interrexa Królestwa Baridasu ws. wyników elekcji królewskiej z dnia 16 czerwca 2019 r. wyniki podzielone zostały pomiędzy trzech kandydatów.
1. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 19;
2. Liczba wyborców: 14 (74%);
3. Liczba głosów pierwszej preferencji oddanych na poszczególnych kandydatów:
a. Przeciw wszystkim: 1,
b. Adrian Maksymilian Józef hr. Alatriste: 6,
c. Januszek bar. von Hippogriff-Pałasz: 3,
d. JKM Piotr III Łukasz: 3,
4. Liczbę głosów pustych: 1;

Kontynuując swoja myśl chciałbym zaznaczyć, że Król jest tak ważny jak mieszkańcy jego królestwa. Wiem, że w wielu sprawach się różnimy, ale mam nadzieję, że w drodze różnego rodzaju kompromisów będziemy współpracować i wspólnie konstruować prawo tak by służyło nam wszystkim oraz umożliwiało realizację naszych pomysłów. Dlatego na początku chcę wszystko zmienić i napisać od nowa w bardziej uproszczonej formie, bo uważam, że obecnych aktów prawnych jest aż nadto, a potem gdy skończę to mam nadzieję na małą rewolucję, by docelowo zmienić wspólnie to co napisałem w taki sposób by przynajmniej większość z was była zadowolona :)

Na wstępie chcę zaproponować Wam być możne i radykalne zmiany prawne, bo zmiany, które w mojej ocenie usprawnią moją pracę skierowaną do pobudzenia aktywności i sprawnej pracy organu doradczego, który na jakiś czas (myślę, że niezbyt długo) zastąpi działania Rady Królestwa jako organu niewydolnego obecnie.

Od tygodnia pracuje nad tym by wprowadzić prawo sankcjonujące wprowadzenie stanu wyjątkowego oraz działalność Patriotycznej Radzie Ocalenia Narodowego Dziedzictwa Królestwa Baridasu tzw. PROND. Tu ubiegł mnie Książe i jako pierwszy wprowadzić chce stan wyjątkowy w całej Sarmacji. Mam nadzieję, że jeśli organizacyjnie sprawy poprowadzi JKW Helwetyk Romański to wyjdzie z tego coś dobrego, bo bardzo liczę na usprawnienie obecnego funkcjonowania Sarmacji.

Wracając na nasze podwórko to muszę zaznaczyć jedną ważną rzecz. O ile cieszy mnie fakt, że głosowało na mnie aż 12 z Was to jak policzę aktywnie udzielające się osoby, które starają się robić coś codziennie lub nawet co kilka dni to wychodzi mi, że tak naprawdę w Baridasie aktywnym jest 4-5 osób. To trochę za mało i z tego powodu myślę, że stan wyjątkowy jest w tej chwili jedynym wyjściem.

Na wstępie tyle. W dniu jutrzejszym będę starał się przekazać więcej szczegółów, a poza tym czeka mnie standardowa procedura w uzyskaniu wszystkich niezbędnych uprawnień i załatwieniu formalności związanych z objęciem tronu.

Na zakończenie jeszcze raz wam wszystkim dziękuję, a dodatkowo dziękuję Interreksowi, który zakończył właśnie panowanie w czasie bezkrólewia za sprawne przekazanie części uprawnień oraz wszelkie poczynione zmiany na forum i w DSG. Serdeczne dzięki @JanuszekvHP. Dzięki pracy Januszka barona von Hippogriff-Pałasza mam mniej pracy związanej ze sprawami czysto formalnymi, a to wielka dla mnie pomoc w tych ciężkich czasach zanikającej aktywności, bo załatwienie formalności mogłoby trwać wiele dni lub nawet tygodni.

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
User avatar
Andronik
Posts: 618
Joined: 30 Dec 2018, o 13:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Andronik »

Choć to dopiero początek królewskiej drogi Waszej Królewskiej Mości, to jednak mam jak najlepsze nadzieje na przyszłość. W imieniu wszystkich Sclavińczyków oraz Urzędu Konsularnego, przyjmijcie — tym razem już oficjalne — serdeczne życzenia. Z pewnością przyjdzie nam nieraz współpracować.

Fare Aryon!
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
User avatar
Hetman_Gotfryd
Posts: 6736
Joined: 13 Dec 2009, o 15:16
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Hetman_Gotfryd »

Tak krótko i po żołniersku, Gratuluje wyboru. Powodzenia i życzę, sukcesów w tym ważnym. I przełomowym momencie, waszej kariery obywatelskiej.
Vivat
Image
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
User avatar
Filip I Gryf
Posts: 2071
Joined: 16 Nov 2018, o 18:48
Gadu-Gadu: 67831896

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Filip I Gryf »

WKM,

Pragnę złożyć na Wasze Królewskie już ręce złożyć wyrazy hołdu i życzenia wszystkiego co najlepsze! Potrzebowaliśmy Baridajczyka, który poprowadzi nasz naród i jestem przekonany, że dobrze wybraliśmy. Jestem WKM oddany i na zawsze pomocny.

Również dziękuje za wypowiedziane miłe słowa w stosunku do mnie zarówno tu jak i w Sejmie. Jest to dla mnie dodatkowa motywacja.

Na zakończenie pragnę jeszcze raz pogratulować i życzyć dobrego, owocnego panowania i rządzenia. :D
Image
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Julian FER
Posts: 3128
Joined: 24 Oct 2014, o 15:16

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Julian FER »

Wasza Królewska Mość!

Z okazji wyboru na Króla Baridasu kłaniam się nisko. Życzę by WKM miał wyrozumiałych poddanych, szczęście zawsze sprzyjało. a tron nie uwierał. By realioza trzymała się z dala, a chętni do pomocy, żeby poświęcili trochę czasu na pracę dla dobra naszego kraju. Oddaję się WKM do dyspozycji i nie czekając na zadania sam też postaram się złożyć stosowne propozycje w zakresie swoich kompetencji.


Fare Aryon,
(Chwała Królowi)

(-) Julian markiz Fer at Atera
Komendant KGB
User avatar
AFvTD
Posts: 2635
Joined: 28 Jan 2017, o 18:37
Gadu-Gadu: 0

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by AFvTD »

Wasza Królewska Mość

Chciałbym jak najszczerzej złożyć życzenia pomyślności, ale bez napływu kreatywności raczej ciekawych życzeń nie ułożę. Mimo to deklaruję gotowość do walki o lepsze jutro, ramię w ramię z WKM, jak i wszystkimi Baridajczykami.


Niech żyje Król!
Fare Aryon!
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
User avatar
piwniczak
Posts: 5595
Joined: 13 Oct 2008, o 18:01
Gadu-Gadu: 1872511
Location: Czarnolas

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by piwniczak »

Jaśnie Oświecony Arcysenatorze Baridasu i Ciuad de Bravo!

Składam najszczersze gratulacje z okazji objęcia baridajskiego tronu. Niech Powaga Was strzeże przed błędami poprzedników, a Mądrość, Rozsądek i Dobroć kierują Waszymi poczynaniami.

Z całego serca diukosławię Wam i całemu narodowi baridajskiemu. In nomine Senatis, et Gravitatis, et Omnes Duces.

Łącząc wyrazy Powagi,

Image
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Image
User avatar
Julian FER
Posts: 3128
Joined: 24 Oct 2014, o 15:16

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Julian FER »

Wasza Królewska Mość!
Wielce Szanowni Baridajczycy!

Korzystając z okazji wyboru nowego o Króla zapraszam JKM i wszystkich chętnych w ten Piątek tj. jutro do mojego lenna na małą degustację w Juwenie, która jest miastem Meleny. Na tą wyspę można dostać się z morza lub wybrać transport powietrzny. Polecam helikopter, gdyż lotnisko polowe wymaga remontu, więc ewentualnie polecam helikopter.

W związku z tym, że od JWP Adama Jerzego Piastowskiego zakupiłem kilka butelek słynnej Teutonnicy to myślę, że od niej zaczniemy degustację przy suto zastawionym stole.
Image

Gorąco zapraszam wszystkich łącznie z tymi co w Piątek nie zdążą, bo jak znam życie to impreza przeciągnie sie do Niedzieli ;)


Fare Aryon!
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
User avatar
Laurẽt
Posts: 6977
Joined: 13 Aug 2014, o 22:40
Gadu-Gadu: 0
Location: Gidena
Contact:

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Laurẽt »

Jaśnie Wielmożny Panie Markizie!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

W związku z tym, że i mi przyda się chwila wytchnienia to z chęcią skorzystam z tej propozycji i odwiedzę Juwenę, a przy okazji może zwiedzę i całe lenno, a przynajmniej zajrzę do Baridajskiego Instytutu Oceanografii i Okrętownictwa, który stworzył dawno temu oddany i zasłużony Baridajczyk Wielmożny Wojciech wicehrabia Wiśnicki.

PS: Ze względu na to, że dość długo będę pracował w komnacie Zamku Królewskiego w Almerze to tam proszę w Piątek do 14.00 podstawić śmigłowiec KGB, który zabierze mnie do Juweny.


„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
User avatar
Julian FER
Posts: 3128
Joined: 24 Oct 2014, o 15:16

Re: Wstępna mowa powitalna Króla

Post by Julian FER »

Wasza Królewska Mość!

Śmigłowiec zatankowany do pełna oczywiście będzie gotowy na czas, a nawet wcześniej, a ja tym czasem udaję się do swojego lenna dopilnować by wszystko było gotowe na czas.


Fare Aryon!
Komendant KGB
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
Locked

Return to “Archiwum Placu Centralnego”