Co powiecie na narrację gospodarczą?

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe
Michal_Feliks

Re: Co powiecie na narrację gospodarczą?

Post by Michal_Feliks »

Totalnie poprosze przedsiebiorstwo usługowe. Bar "Cannes". Czyli skrót od K***y, alkohol, narkotyki. Pokątny handel bronią i manowce!

(nie jest to zart, widze tu duze zapotrzebowanie na duza ilosc towarow)
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Czy w tej narracji będę mógł rozwijać swoje Unicorn Media Corporation? :roll:
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Guedes de Lima wrote:Czy w tej narracji będę mógł rozwijać swoje Unicorn Media Corporation? :roll:

Ja jestem bardzo za. Chociaz pewnie bedzie to wymagalo rozbudowania pomyslu drogiego Alfreda o pewne elementy (dosle koncept).
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
AFvTD
Gadu-Gadu: 0

Post by AFvTD »

Informuję, że wątki dla wszystkich przedsiębiorstw zostały założone. Prosiłbym jeszcze, aby na konta prywatne z kasy Królestwa Baridasu zostały przelane odpowiednie kwoty, a potwierdzenia przelewów pojawiły się w wątkach przedsiębiorstw. Oczywiście, jeżeli jest to dla Królestwa problematyczne - proszę przesłać bezpośrednio do mnie kwotę 160 tysięcy, którą rozłożę samodzielnie. Pozostałe przedsiębiorstwa będą otrzymywać subwencję w trakcie zakładania.

Co do UMC - oczywiście, jest możliwość, aby rozwijać przedsiębiorstwo w ramach narracji, natomiast musiałoby ono sobie (chyba że ktoś ustąpi) inną działkę, niż usługowa. Pod koniec tego posta podsumuję jakie jeszcze przedsiębiorstwa zostały do dyspozycji.

Jutro również pierwszy raz podliczę energię - zdobywamy ją pasywnie (po 5 pkt na tydzień, +1/+10 pkt za każdy post opisujący pracę w zależności od obiektywnie postrzeganej jakości (zdjęcia, długość opisu).

Jutro również przyznam pierwszą produkcję pasywną w wysokości 5 jednostek (później będzie ona wynosić również 5 jo, ale na tydzień)

Opisów dokonujemy bezpośrednio w działach przedsiębiorstw. Niedługo postaram się również rozpisać pierwszy przetarg handlowy, przedsiębiorstwa mogą pomiędzy sobą również nawiązywać już umowy dotyczące dostaw potrzebnych produktów ;)

I tak jak mówiłem, lista dostępnych przedsiębiorstw:
1. Tartaki (0)
2. Wytwórnie (1)
3. Elektrownie (0)
4. Zakłady mechaniczne (1)
5. Huty (1)
6. Kopalnie (0)
7. Kompostowniki (1)
8. Przedsiębiorstwa rolnicze (1)
9. Tkalnie (1)
10. Cegielnie (1)*(do przejęcia)
11. Odzieżalnie (1)
12. Firmy budowlane (2)
13. Przedsiębiorstwa usługowe (0)*(chyba, że Santiago rezygnuje, bo jego deklaracja nie jest dla mnie w 100% oczywista)

//Przydałaby się firma budowlana :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Filip I Gryf
Gadu-Gadu: 67831896

Post by Filip I Gryf »

AFvTD wrote:
Informuję, że wątki dla wszystkich przedsiębiorstw zostały założone. Prosiłbym jeszcze, aby na konta prywatne z kasy Królestwa Baridasu zostały przelane odpowiednie kwoty, a potwierdzenia przelewów pojawiły się w wątkach przedsiębiorstw. Oczywiście, jeżeli jest to dla Królestwa problematyczne - proszę przesłać bezpośrednio do mnie kwotę 160 tysięcy, którą rozłożę samodzielnie.

Dla takiego Królestwa nic nie jest problematyczne. 8-)
Pieniądze poprzelewałem - w wątkach za chwile pojawiać się będą potwierdzenia.

Achtung! Przy 4 osobach mające 2 przedsiębiorstwa jest jeden przelew - ale 2 potwierdzenia, żeby nie było. :D
Image
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ImageImageImageImageImageImage
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Ja dostałem 10 000, a mam 2 przedsiębiorstwa. Miało być chyba 10 000 na przedsiębiorstwo?
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Filip I Gryf
Gadu-Gadu: 67831896

Post by Filip I Gryf »

Joahim-von-R wrote:Ja dostałem 10 000, a mam 2 przedsiębiorstwa. Miało być chyba 10 000 na przedsiębiorstwo?

Masz założony wątek tylko na kopalnie im. Przyjażni Baridajsko-Sarmackiej, a Baridajskie drewno nie ma wątku, więc dopóki nie będzie to nie wypłacę żeby potem na mnie nie było 8-)

@joahimvonribertrop dogadaj się z @AFvTD , jak wątek 2 powstanie to id razu przeleję. ;)
Image
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ImageImageImageImageImageImage
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

AFvTD wrote:
Cóż na bank - zgoda. Ale jedynie jeden, centralny i znacjonalizowany. Dużo formalności i jak najmniej użytku. Bo jednak nie o to chodzi w całym systemie, aby grać na krechę - tym bardziej, że każdy dostaje środki na start, które musi odrobić i oddać, a wprowadzenie środków prywatnych na rynek ma być bardzo trudne - przynajmniej takie założenia przyświecały mi, gdy pisałem pierwszy post w tym wątku :D

A ja mysle ze docelowo powinno byc pelne polaczenie ze srodkami prywatnymi. Bo inaczej mamy mechanizm gry w grze. A taka narracja daje nadzieje na totalna odnowe Sarmacji. Dlatego tez super bylaby kreacja pieniadza kredytem. Natomiast poki co - sprawdzmy to testowo w wersji Alfredowskiej, na ile ta gra wypali.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
AFvTD

Post by AFvTD »

Michal_Feliks wrote:
A ja mysle ze docelowo powinno byc pelne polaczenie ze srodkami prywatnymi. Bo inaczej mamy mechanizm gry w grze. A taka narracja daje nadzieje na totalna odnowe Sarmacji. Dlatego tez super bylaby kreacja pieniadza kredytem. Natomiast poki co - sprawdzmy to testowo w wersji Alfredowskiej, na ile ta gra wypali.

Pozwolę sobie odpowiedzieć krótko - pomyślimy :D
Zoolog z powołania.
AFvTD

Post by AFvTD »

Pierwsze podsumowanie - dodanie pasywnej produkcji oraz energii, razem z ogólnym dodaniem energii aktywnej - już są w wątkach przedsiębiorstw do wglądu bezpośredniego.

Ogłaszam, że oficjalnie przedsiębiorstwa już mogą produkować normalnie (no prawie, bo jednak pewne niedogodności związane z brakiem niektórych typów przedsiębiorstw zostaną), więc have fun!

Zachęcam też do dołączania do zabawy przez inne osoby - parę przedsiębiorstw jeszcze zostało do objęcia ;)
Zoolog z powołania.
Locked

Return to “Archiwum Placu Centralnego”