Święta w Baridasie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe
Locked
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Święta w Baridasie

Post by Laurẽt »

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowni Baridajczycy!

Święta już za pasem. W związku z tym, życzę Wam wszystkim wielu spotkań w rodzinnym gronie, świątecznego wesołego nastroju, spełnienia życzeń, smacznego karpia, pierogów i wszystkiego czego sobie zapragniecie.

Do Bożego Narodzenia zostało już tylko kilka dni. Większość z Was już rozpoczęło porządki i inne przygotowania, a dodatkowo przecież trzeba kupić prezenty, piec ciasta, czy posprzątać. No i oczywiście przystroić choinkę.

Wielu już często z nas pisało, że My jako Baridajczycy, jesteśmy Narodem może i w tej chwili niezbyt aktywnym, ale silnym. Narodem, który przetrwał wiele zawirowań politycznych, sprzeczek i innych ciężkich doświadczeń. Baridajczycy potrafią się wspierać, bez względu na to czy bardziej kibicują republice, czy monarchii.

Tak, czy inaczej to przecież jesteśmy jedną wielką rodziną, więc czemu ne spędzić tego czau w świątecznej atmosferze.

W związku z powyższym ogłaszam konkurs, w którym szukamy:

1. Mikołaja,
2. choinki,
3. świątecznych potraw,
4. prezentów,
5. świątecznych grafik,
6. baridajskiej kozy,
7. wesołych świątecznych memów.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie nagrodzony zostanie kwotą 2500 libertów, a za pierwsze trzy miejsca przysługiwać będą nagrody w wysokości:

• I miejsce - 50 000 lt,
  • II miejsce - 25 000 lt,
  • III miejsce - 15 000 lt.

Prace konkursowe zgłaszamy w tym wątku do 23 grudnia 2019 roku do północy. Następnie komisja uda się na obrady i do dnia 30 grudnia br. wyłoni zwycięzców.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału!

Image

Baridas sáno alta

Laurẽt Gedeon I
Julian FER

Re: Święta w Baridasie

Post by Julian FER »

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowni Baridajczycy!

Przeglądając stare archiwa oraz albumy ze zdjęciami trafiło mi się takie baridajskie historyczne zdjęcie z Mikołajem na kozie. Od wielu lat w żadnym mieście w Baridasie nie doświadczyłem takiego widoku i postanowiłem zgłosić tą fotkę na konkurs.

Image

PS: Na Eislar (Lodowej Wyspie) w mieście zwanym Árnovike (Perłą Północy) śnieg i atmosfera świąteczna w pełnej krasie, więc udało mi się cyknąć taką fotkę. Przepraszam, ale od frontu jakoś nie miałem odwagi :)

Image

Fare Aryon!
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
AFvTD

Post by AFvTD »

Wasza Królewska Mość
Wasza Królewska Wysokość
Szanowni Baridajczycy

Ja natomiast sięgając myślami bardzo niedaleko, w zeszły rok zdecydowałem się aby wystawić na swojej działce na ul. Nadrzecznej 15 trochę mniejszą niż tradycyjna, baridajską Kozę

Image

Oczywiście moja była trochę mniejsza, bo tradycyjna z rynku almerskiego nie zmieściłaby się - szkoda, że w tym roku jej nie było :/

Na ulicach widziałem również biegającą Kozę (N)ostrą. Być może podczas przygotowań do świąt zbiegła Kasztelanowi Almery? :D

Image

Oczywiście św. Mikołaj mnie odwiedził, w prezencie otrzymałem parę skórzanych butów, które założę na kongres lokacji partnerskich w Eldoracie, a w zamian przy kominku zostawiłem dla Mikołaja ciasteczka według przepisu zamieszczonego w artykule, z którego pochodzą również fotografie :D

Image
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowni Baridajczycy!

Święta już za nami, a oto wyniki konkursu:

• I miejsce - 50 000 lt - Julian markiz Fer at Atera za znalezienie oryginalnej baridajskiej grafiki oraz grafiki z przymrużeniem oka ;)
  • II miejsce - 25 000 lt - Alfred Fabian hrabiavon Tehen-Dżek za przypomnienie baridajskich grafik;
  • III miejsce - nagrody nie przyznano.

Nagrody wypłacono.

Baridas sáno alta

Laurẽt Gedeon I
Locked

Return to “Archiwum Placu Centralnego”