Tablica Ogłoszeń Zgromadzenia Prokonsulów

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii
OvS
Gadu-Gadu: 0

Re: Ogłoszenia Prezydium Rady

Post by OvS »

Uważam, że samorząd nie powinien pozostawać w rękach osoby nie pełniącej żadnej funkcji publicznej w Konsulacie, jak również mieszkającej poza jego granicami.

Świetna opina, popieram ją z całego serca, tylko dosyć długo się krystalizowała chyba.
Natomiast, leci protip: konieczne jest upoważnienie członka Prezydium Rady do pełnienia określonych jego funkcji, potem je się linkuje we wniosku, przez co jest ładnie, legalnie i bezpłatnie. Jeśli ktoś ma słaby talent pisarski, można odnaleźć jakieś stare w DP, a są takie dwa, i tylko zmienić dane.
Pozdrawiam.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Krystalizowała się długo ze względu na bardzo duże zaangażowanie każdego z Członków Prezydium Rady w inne aspekty funkcjonowania Konsulatu Sclavinii. Myślę, że zgodzą się bez wahania. Pozostali Członkowie Prezydium podpiszą się pod moim wnioskiem i po problemie. Ewentualnie zdecydują o wyborze innego kandydata. Pozdrawiam również.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
OvS
Gadu-Gadu: 0

Post by OvS »

Jasne, że góra sie zgodzi, jak i inni członkowie Prezydium Rady, ba, wniosek już został nawet przyklepany. Spokojnie, rozgoryczony nie jestem (no może trochę :P), ale jako obywatel Konsulatu Sclavinii mam chyba prawo wyrazić troskę o legalność podejmowanych w samorządzie decyzji, zwłaszcza gdy obecnie jest nawet sprawa w TK w tej kwestii.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Guedes de Lima

Post by Guedes de Lima »

OvS wrote:Jasne, że góra sie zgodzi, jak i inni członkowie Prezydium Rady, ba, wniosek już został nawet przyklepany. Spokojnie, rozgoryczony nie jestem (no może trochę :P), ale jako obywatel Konsulatu Sclavinii mam chyba prawo wyrazić troskę o legalność podejmowanych w samorządzie decyzji, zwłaszcza gdy obecnie jest nawet sprawa w TK w tej kwestii.

I za tą czujność serdeczne Bóg zapłać, dziękuję!

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Mustafa Owski

Post by Mustafa Owski »

Oczywiscie moje poparcie jest, zgadzam sie w 100% co napisales Guedesie.
v-hr. Mustafa Owski h.Roch
TRUP
- kmdr ppor. Książęcej Marynarki Wojennej
Guedes de Lima

Post by Guedes de Lima »

Szanowne Prezydium,

Wracamy do punktu wyjścia, gdyż Ustawę o obywatelstwie uchwaliliśmy niezgodnie z prawem:

Chciałbym Wam zwrócić uwagę, że działacie jako Prezydium Rady z jawnym pogwałceniem sclavińskiej ustawy zasadniczej.

Prezydium urzęduje już ponad dwa razy za długo; kadencja upłynęła 20 września, a mamy 24 listopada. Nikt nawet nie spróbował przeprowadzić wyborów.

Uchwaliliście ustawę o obywatelstwie, w której przewidziana jest instytucja odebrania obywatelstwa; ponadto jej art. 14 pozbawia obywatelstwa sclavińskiego część mających go osób. Jest to sprzeczne z art. 1 ust. 1 ustawy zasadniczej; tylko przez zrzeczenie się można utracić obywatelstwo.

Trudno, ten się nie myli kto nic nie robi.

Musimy wyprostować sytuację.

P.S. Dzięki za cenne wskazówki.

Image

Mustafa Owski

Post by Mustafa Owski »

Wobec czego porponuje następującą zmiane w Ustawie zasadniczej, Art 1

2. Obywatelstwo osoba nabywa na zasadach określonych w ustawie, a traci przez złożenie odpowiedniego oświadczenia woli przed Radą.

na

2. Obywatelstwo osoba nabywa i traci na zasadach określonych w ustawie.

to powinno naprostować sytuację.
TRUP
Guedes de Lima

Post by Guedes de Lima »

Mustafa Owski wrote:
Wobec czego porponuje następującą zmiane w Ustawie zasadniczej, Art 1

2. Obywatelstwo osoba nabywa na zasadach określonych w ustawie, a traci przez złożenie odpowiedniego oświadczenia woli przed Radą.

na

2. Obywatelstwo osoba nabywa i traci na zasadach określonych w ustawie.

to powinno naprostować sytuację.

Wydaje mi się, że tak. Panie Malcher, co Pan sądzi o tym?

Image

Malcher Estery Naw

Post by Malcher Estery Naw »

Moje niedopatrzenie, przepraszam i dziękuję za czujność. Projekt jest okey. Przejdźmy do głosowania tylko wcześniej jedna mała formalność...

//

Jeszcze jedna kwestia, bo nie mogę tego znaleźć - zmiana konstytucji wymaga uchwalenia większością zwykłą?
Image
Mustafa Owski

Post by Mustafa Owski »

2. Rada uchwala ustawy, w tym o zmianie ustawy zasadniczej, zwykłą większością głosów, w głosowaniu trwającym co najmniej 2 dni, a w przypadku ustawy o zmianie ustawy zasadniczej — co najmniej 5 dni.

Rada może zmienić ustawę zasadniczą zwykłą większością głosów ale głosowanie musi trwać co najmniej 5 dni :/
TRUP
Locked

Return to “Archiwum pałacowe”