Page 1 of 1

Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 15:53
by Marceli
Wielce Szanowna Pani Konsul,
Poddaję pod rozważenie pomysł utworzenia Sclavińskiej Królewskiej Akademii Medycznej z siedzibą w Eldoracie. Moglibyśmy rozwijać się w dziedzinach zdrowia, prowadzić badania naukowe (np. nad wykorzystaniem witaminizowanego smogu w zbiorowej inhalacji prozdrowotnej) i sprawować opiekę nad zdrowiem obywateli Sclavinii. Myślę, że byłaby to niezwykle cenna inicjatywa.

Pozostaję do dyspozycji,

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 17:53
by Joanna Izabela
Nie chce się wtrącać do spraw Sclavinii ale wydaje mi się, ze jedna Akademia Medyczna wystarczy na Sarmację. Jednak samej mi się przyda świeża krew, która razem ze mną by się chciała zająć tematem zdrowia w mikronacjach.

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 17:59
by OvS
Wtrącasz się. :P
Po pierwsze, podania do Pani Konsul mogą nie dotrzeć, bo jakiś czas temu zrzekła się urzędu i właśnie kończą się wybory następcy.
Jak już zauważono, w Sarmacji jest już jedna akakemia medyczna. I jest ona w zasadzie martwa, więc tworzenie kolejnej jest trochę bez sensu, skoro można działać w tej już istniejącej.
Inna sprawa to fakt, że Sclavinia posiada już dwa instytuty naukowe, historyczny oraz zajmujący się naukami ścisłymi. I jeśli już się mocno chce działać tylko na konto Sclavinii i mieć w poważaniu Teutonię, to można się podpiąć pod KNP.
Oczywiście jestem tylko hucpiarzem, więc moje stanowisko nie jest oficjalne.

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 18:01
by Cudzoziemiec 1
Jednym z punktów moich zapowiedzi wyborczych było utworzenie jakiejś formy szkoły wyższej w Sclavinii, która połączy SIH i KNP. W tym nowym tworze na pewno będzie miejsce do rozwoju innych form aktywności naukowej. Pytanie tylko kto wygra wybory...

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 19:01
by Marceli
KNP wydaje się śpiąca i stąd też moja propozycja. Nie ukrywam, że chciałbym działać na konto naszej społeczności i stworzyć coś na kształt lokalnej marki. Oczywiście Carmen bardzo dziękuję za propozycję. Może zrewiduję swój pomysł, może Książęca Akademia Nauk coś ciekawego zaproponuje nam w tym zakresie. :geek:

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Posted: 15 Oct 2017, o 19:03
by Cudzoziemiec 1
KNP z całą pewnością śpiąca nie jest. Najważniejsze sprawy w KNP zostały załatwione, reszta to praca bieżąca.