II Wsparcie Ruhnhoff

Miejsce na składanie wniosków o dotacje oraz zapytania do Jej Królewskiej Mości
Locked
User avatar
Hetman_Gotfryd
Posts: 6736
Joined: 13 Dec 2009, o 15:16
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

II Wsparcie Ruhnhoff

Post by Hetman_Gotfryd »

Godfryd Slavik de Ruth
Palatyn Ruhnhoff
Starosta Enderasji

Wasza Królewska Mość

Zwracam się ponownie z wnioskiem. O dofinansowanie, z budżetu państwa miasta- Ruhnhoff. Potrzebuje łącznie 16.000 na kolejny poziom, oraz pełną kantynę. Nie mniej zdaję sobie sprawę, że ostatnio proszę o to wsparcie często. Czy zatem nie może WKW mi tej kwoty podwoić ? 36.000 i mielibyśmy spokój na Mn 2-3 miesiące...

Liczę na pozytywne, rozpatrzenie mojego wniosku.
Uniżony Sługa Waszej Królewskiej Mości.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
anglov
Posts: 2724
Joined: 16 Nov 2013, o 23:44

Re: II Wsparcie Ruhnhoff

Post by anglov »

Wasza Królewska Mość,
Gotfrydzie,

proszę mi wybaczyć, ale pozwolę się wtrącić.

Cały problem wciąż brakujących funduszy w Ruhnhoff jest… Niegospodarność. Oczywiście nie chcę tutaj oskarżać, jedynie chciałem zauważyć fakt, że obecny poziom industrializacji tego miasto wynosi 39… Dla przykładu – miastem o drugim najwyższym poziomie industrializacji jest Złoty Gród, gdzie ta wartość wynosi 14. Starosarmacja zaś największy poziom owej ma w Grodzisku i wynosi ona tam 20. Ruhnhoff ma prawie 2 razy tyle!!!

Na szczęście miasta już nie są poddawane kwarantannie. Gdy były – cierpieliśmy na zbyt dużą industrializację w miastach, ponieważ wpływa ona – przede wszystkim – na pojemność kantyny. A zupy nie schodziły. Ponieważ kiedyś najbardziej opłacało się kupować zupy w większych ilościach (teraz już chyba nie ma tej zależności), poprzez walkę z kwarantanną, traciliśmy na kupnie zup. Pamiętam jak dziś jak z Danielem ustalałem do jakiego pułapu chcemy obniżyć poziom. A schodziliśmy bodajże z 23.

Teraz już tego problemu nie ma, więc zbyt wysoka industrializacja problemem aż takim nie jest. Wciąż jednak w zupełności nie opłaca się jej podnosić tak wysoko. W ciągu miesiąca zjedzono 31 zup. Oznacza to, że przy obecnym poziomie miasta, uzupełnić ją trzeba około co 25 dni (pojemność kantyny 24). Gdyby miasto miało poziom taki jak Złoty Gród, gdzie pojemność wynosi 15, uzupełniać trzeba co około 15 dni. Czy uzupełnianie kantyny 2 razy w miesiącu to jest taki problem…?

Pragnę też przypomnieć, że podniesienie poziomu miasta kosztuje 4000 lt. Oznacza to, że skoro poziom jest podniesiony o nadmiarowe 25 poziomów, Teutonia utopiła w tym 100 000 lt. Czy to dużo? Niektórzy powiedzą, że nie, ja powiem, że to 1/5 systemowej ceny miejscowości. A zupełnie nic nam to nie daje.

Wobec tego apeluję do Gotfryda o zaprzestanie podnoszenia poziomu industrializacji i pozwolenie na spadnięcie do rozsądnego poziomu. Waszą Królewską Mość proszę zaś o owszem – udzielenie dotacji, jednakże wyłącznie na cel zakupu zupy, stosunkowo małą. Po pewnym czasie takiego działania miasto powinno zaczynać przynosić zyski zamiast strat.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
User avatar
Taddeo
Posts: 584
Joined: 15 Nov 2018, o 21:32
Gadu-Gadu: 68034442

Re: II Wsparcie Ruhnhoff

Post by Taddeo »

Wasza Królewska Mość Joanno Izabelo
Wasza Królewska Wysokość Andrzeju Fryderyki
Jaśnie Oświecony Gotrydzie Slaviku de Ruth
Chciałbym zwrócić uwagę na to, że jednak w mieście Ruhnhoff muszą się żywić takie osoby jak Gotfryd, Adam, Albert, Timan i ja. Raczej te osoby są na tyle aktywne, by często spożywać zupy. Może zwiększanie poziomu industralizacji nie jest najlepszym pomysłem, ale wsparcie na zakup zupy jest konieczne. Mam jeszcze pytanie. Kiedy kupuję zupę, część idzie do kasy Ruhnhoff i jeszcze płacę podatek od zakupu zupy- to idzie do kasy Teutonii. Czemu z tych pieniędzy, które trafiają do miasta nie można zakupić zupy?
Z wyrazami szacunku i oddania
Uniżony sługa
Tadeusz von Hippogriff-Brus
(~) chor abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ

Szef Sztabu Generalnego KSZ
Lord Wysoki Admiralicji LMiK
Image
User avatar
Joanna Izabela
Posts: 1492
Joined: 16 Oct 2016, o 15:20

Re: II Wsparcie Ruhnhoff

Post by Joanna Izabela »

Wasza Królewska Wysokość Andrzeju Fryderyku,
Jaśnie Oświecony Gotrydzie Slaviku de Ruth,

Wzięłam sobie do serca uwagę WKW i przyznaje mu racje. Pozwólmy na razie zaprzestać industrializacji, natomiast oczywiście nie pozwolę na to, żeby panował głód w mieście. Przyznaje zatem Ruhnhoff 12 000 lt, które na sam zakup zup powinien być wystarczający. Pieniądze zostały już wysłane
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
anglov
Posts: 2724
Joined: 16 Nov 2013, o 23:44

Re: II Wsparcie Ruhnhoff

Post by anglov »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy dyskutanci,

z powodu zaistniałego problemu, zrobiłem małe wyliczenia. I przyznam, że sytuacja miast wygląda dość… Średnio. Wszystko za sprawą tego rozporządzenia: http://prawo.sarmacja.org/akt,10437.html

Kiedyś kantyny były opłacalne dla miast. Już nie są. Krótkie wyliczenia za maj dla Ruhnhoff:
W maju zjedzono 29 zup, których sprzedaż zapewniła 4941 lt.
Koszy zakupu 29 zup (na podstawie rozporządzenia) wynosi 11600 lt.
Powoduje to stratę konieczną do wsparcia z budżetu na kwotę 6659 lt.

Czyli 12 tys. faktycznie powinno starczyć na około 2 miesiące, bez dalszej industrializacji.

Zadałem pytanie w Radzie Ministrów na jakiej zasadzie pobierane są opłaty za zakup zupy. Generalnie wygląda na to, że faktycznie, ze względu na największe zaludnienie, to do Ruhnhoff trzeba będzie najwięcej pieniędzy zwracać.

Oczywiście industrializacja nie pomagała, bo wydano na nią w maju 12 tys. lt. Na szczęście zapomniałem że połowa tej kwoty trafia z powrotem na konto Teutonii, wciąż jednak jest to 6 tys. lt straty.

Jeżeli czas mi pozwoli postaram się przygotować dla WKM raport, jak wygląda kwestia w pozostałych miejscowościach.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Locked

Return to “Sala Petentów [Úre Inafratenzaale]”