Ustawa o zmianie ustawy zasadniczej Konslutaut Sclavinii

Miejsce urzędowania Rady (parlamentu)

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Regulamin forum
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie finansowe dla nowych mieszkańcówWniosek o grunt w EldoraciePobierz pensję obywatelską
N I E C H T R W A O S T A T E C Z N A K R U C J A T A
Awatar użytkownika
Roland

Re: Ustawa o zmianie ustawy zasadniczej Konslutaut Sclavinii

Post autor: Roland » 1 sty 2017, o 23:54

Wysoka Rado!

Preambuła jest wyłącznie moją propozycją. Jeżeli Rada uzna by jej treść była inna, nie widzę przeciwwskazań i korektę wniosę w drodze autopoprawki. Dlaczego pojawił się fragment o OK? Uważam, że OK pełniła i nadal pełni ważną rolę w kulturze Sclavinii. Uznałem, że coś co było trzonem długiej aktywności winno zostać wzmiankowane w preambule. Ale jeśli Rada nie podziela tego zdania - zrozumiem. Chodzi mi o jak najlepszą zmianę.

Dlatego też apeluję o wydłużenie debaty, zgodnie z wnioskiem powyżej. Wszak jeśli wzmiankowani wypowiedzą się szybciej i uda nam się wypracować stanowisko klarowne przed proponowanym terminem nic nie stoi na przeszkodzie by przejść do głosowania w drodze skrócenia debaty.
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Ignacy
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Ignacy » 2 sty 2017, o 00:02

Wysoka Rado,

Nie rozumiem ciągłego się czepiania tej Ostatecznej Krucjaty. Jako już dosyć doświadczony Sclavińczyk chcę powtórzyć, że Ostateczna Krucjata to nie jest rozumienie wojny! To cały duch Konsulatu, historia, klimat i tak dalej, dlatego wnoszę, żeby Sclavińczycy przestali się w końcu tego czepiać i źle rozumować znaczenie Ostatecznej Krucjaty podnosząc mi ciśnienie.

Awatar użytkownika
Mustafa Owski

Post autor: Mustafa Owski » 2 sty 2017, o 00:17

Wysoka Rado,

Rozumiem doskonale znaczenie Ostatecznej Krucjaty, nie zmienia to jednak faktu ze wyraziłem swoje zdanie.

Uważam że nie powinniśmy zawsze i wszędzie nawiązywać do Ostatecznej Krucjaty, i tak naprawdę do żadnego konkretnego wydarzenia, motywu z historii Sclavinii. Sclavinia miała Klimat, historię i odpowiedniego ducha na długo przed OK. Tylko nie wszyscy wtedy byli na Sclavińskiej ziemi by to pamiętać.
Pomijamy wszystko inne co działa się w Sclavinii na przestrzeni wielu lat, a proszę uwierzyć, że do preambuły byłoby co wybrać z Historii Sclavinii.

Oczywiście to jest moje zdanie. Uszanuję zdanie całej rady jeśli będzie odmienne od mojego i dostosuję się do ewentualnej decyzji czy zmiana preambuły będzie lub nie.
bar. Mustafa Owski h.Roch
- Podporucznik Książęcej Marynarki Wojennej
- Ambasador księstwa Sarmacji w Trizondalu
- Trener Betonu Eldorat (1 Klasa SLP)

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 2 sty 2017, o 00:22

Wysoka Rado!

Sclavinia posiada bogatą historię. Niejednokrotnie burzliwą, a czasami nawet kontrowersyjną. Być może faktycznie nieuprawnionym jest faworyzowanie w preambule jakiegokolwiek okresu dziejowego naszej lokalnej Ojczyzny. Chciałbym poprosić Rajcę Owskiego, by w miarę własnych możliwości przedstawił nam proponowane przez siebie brzmienie preambuły, jeśli chciałby zmienić coś ponad wykreślenie wzmianki i OK.

To bez wątpienia pomogłoby zrozumieć zarówno motywy takich propozycji, jak i usprawniłoby dyskusję w przedmiocie brzmienia preambuły.

Awatar użytkownika
Mustafa Owski

Post autor: Mustafa Owski » 2 sty 2017, o 18:36

Szanowne Prezydium,
Wysoka Rado,

Zarządzam przedłużenie debaty do dnia 5.01.17 do godziny 22:00.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 2 sty 2017, o 18:55

Ja natomiast zachęcam członków Wysokiej Rady do aktywnego udziału w debacie, a w przypadku braku zastrzeżeń, do zdeklarowania tego. Nasza decyzja winna być przemyślana i w miarę możliwości jednomyślna, by powrót do tradycji I Konsulatu miał sens, mandat społeczny i poparcie.

Awatar użytkownika
Mustafa Owski

Post autor: Mustafa Owski » 2 sty 2017, o 19:13

Wysoka Rado!

Roland pisze:(...) Chciałbym poprosić Rajcę Owskiego, by w miarę własnych możliwości przedstawił nam proponowane przez siebie brzmienie preambuły, jeśli chciałby zmienić coś ponad wykreślenie wzmianki i OK.

To bez wątpienia pomogłoby zrozumieć zarówno motywy takich propozycji, jak i usprawniłoby dyskusję w przedmiocie brzmienia preambuły.

Nie chce zmieniać nic, poza wykreśleniem wskazanej przeze mnie frazy. Preambuła otrzymałaby nastepujące brzmienie:

My – Naród Sclavinii – w trosce o los Ojczyzny naszej, która nie ugięła się próbie czasu, którą współtworzymy dla dobra wspólnego, która jest dla nas najwyższym dobrem i najwyższą wartością, wspólnie i w duchu braterstwa, chcąc uchronić dom nasz od wszelakiej pożogi, od chaosu i zamętu, pomni wysiłku przodków, którzy dom nasz wznosili i w historii jego czynny udział brali, bogatsi doświadczeniem i przepełnieni przekonaniem o stworzeniu niewzruszonych fundamentów w Ojczyźnie naszej, w poczuci odpowiedzialności przed historią, sumieniem i przodkami naszymi, Konstytucję Konsulatu Sclavinii ustanawiamy jako prawo podstawowe dla państwa.

Czyli złożona zostaje poprawka: Z preambuły projektu Konstytucji Konsulatu wykreśla się frazę: "działając w duchu Ostatecznej Krucjaty,"

Po przejściu do głosowania, w pierwszej kolejności zagłosujemy nad poprawką (lub poprawkami jeśli będą inne). Jak rada zdecyduje tak będzie.

Awatar użytkownika
Ignacy
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Ignacy » 2 sty 2017, o 19:16

Myślę, że w tej akurat kwestii v-hrabia Heach wprowadzi autopoprawkę jako wnioskodawca, bo nie ma sensu głosować nad takim szczegółem. Preambuła przedstawiona przez baroneta jak najbardziej mi odpowiada.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 2 sty 2017, o 19:27

Wysoka Rado!

Poprawkę Rajcy Owskiego przyjmuję w drodze autopoprawki. Jak już wcześniej pisałem, z treści preambuły po korekcie i tak wynika oddanie czci i hołdu wobec wszystkich dziejowych wysiłków mających na celu umocnienie Sclavinii.

Awatar użytkownika
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post autor: Guedes de Lima » 3 sty 2017, o 20:22

Wysoka Rado!

Niewątpliwie Ostateczna Krucjata stanowi jeden z najjaśniejszych okresów historii Sclavinii. Jestem pełen szacunku dla ludzi ją tworzących i z tego miejsca im dziękuję. Jej naleciałości w moim odczuciu powinny być obecne w kulturze Sclavinii. Myślę, że powinniśmy skłonić się ku modyfikacji preambuły i nie działania w jej duchu, lecz czczenia pamięci o niej, jako zwycięskiej idei przodków. Myślę, że to kompromis pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami Ostatecznej Krucjaty.
GUEDES v–hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
Właściciel Unicorn Media Corporation
Akademik Kolegium Nauk Przyrodniczych Konsulatu Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Zablokowany

Wróć do „Pałac Aarona Rozmana”