Grupa D: Sarmacja - Parlandia 5:0

XIII V-Mundial w Księstwie Sarmacji! Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Locked
Cudzoziemiec 1

Grupa D: Sarmacja - Parlandia 5:0

Post by Cudzoziemiec 1 »

Emocje towarzyszące dzisiejszemu mundialowemu spotkaniu dochodziły do punktu wrzenia. Po niespodziewanej i wciąż niezrozumiałej porażce w pierwszym swoim spotkaniu tydzień temu dziś drużyna narodowa Księstwa Sarmacji postawiona została pod presją osiągnięcia jednoznacznego zwycięstwa. Na szczęście się udało.

Denerwowałem się do ostatnich chwil. Towarzyszyło mi takie uczucie jakbym stanąć miał przed egzaminatorem z Prawa Sarmackiego, znanym w całym kraju profesorem Paragrafem, i wiedział, że nie jestem dostatecznie przygotowany... odetchnąłem po pierwszym golu. Z każdym kolejnym było tylko lepiej.
- selekcjoner Dalek Caan of Skaro z wyraźną ulgą i uśmiechem odpowiadał na nasze pytania.

Przebieg spotkania przebiegał w całości pod dyktando Mistrzów V-Świata. Co prawda do 25 minuty na boisku nie działo się zbyt wiele, a obie drużyny toczyły walkę głównie w środku pola, tak po tym czasie gdy Parlandczycy opadli z sił, taran Sarmacji ruszył na dobre. W 25 minucie wynik otworzył Patrick Duffy, a piękną asystą popisał się Puyol. W pierwszej połowie to było wszystko. Kolejne gole padały w 55 i 57 minucie - z wolnego Eggert i ponownie z dystansu Duffy. W 74 minucie Duffy podał do Izvora, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Piąta bramka padła w 82 minucie, znów strzelił Izvor, tym razem z podania Eggerta.

Niestety zdarzyły się także dwie nieprzyjemne sytuacje. W 77 minucie boisko opuścił kontuzjowany Puyol, zaś w 80 Boroja... który za faul na Kozaku zobaczył czerwony kartonik. Kozak na noszach został zniesiony z boiska.

W tyłku mam tę kartkę! SZLAG! Nie było faulu, on sam się przewrócił i złamał ten palec... nic nie zrobiłem. Stałem 20 metrów dalej! Sędzia oślepł! Jak on mi mógł to zrobić?! SZLAG! Co za kapeć! Pewnie z Al Rajnu był... wiadomo, że następny mecz gramy z nimi, na pewno się mnie bali! Eh... teraz już nie zrobię... SZLAG z tą czerwoną kartką!
- Boroja lekko rozgoryczony nie szczędził słów krytyki za zaistniałą sytuację.

Ja tam faulu nie widziałem... - powiedział selekcjoner Sarmacji - Sędzia ewidentnie się czepiał... nie chciał byśmy strzelali dalej. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Dziękuję moim zawodnikom za staranie i stanięcie na wysokości zadania! Puyolowi na szczęście nie stało się nic groźnego. Naciągnął mięsień i już za 3 dni wraca do treningów.

Za kilka dni gramy z Al Rajnem, który dziś uległ La Palmie aż 6:1. Liczę, że ponownie nasi zawodnicy staną na wysokości zadania. Ten mecz będzie bardzo ważny bo może na dłuższą chwilę ustawić sytuację w grupie. A awansują przecież tylko dwie drużyny...

Na koniec warto dodać, że aż 6 zawodników Księstwa Sarmacji znalazło się w grupowej 11 kolejki, a nasz selekcjoner został wybrany manadzerem kolejki. Brawo!
Locked

Return to “XIII V-Mundial - Baridas i Sclavinia”