Interpelacja Poselska [MEN]

Archiwalne zapytania i interpelacje do Rady Ministrów

Moderator: Prezydium Sejmu

Awatar użytkownika
Daniel J. Tauer-Krak
Gadu-Gadu: 0

Interpelacja Poselska [MEN]

Post autor: Daniel J. Tauer-Krak » 29 kwie 2017, o 19:53

Szanowna Pani Minister!

W związku z tym, że mija już miesiąca i także brakiem jakiegokolwiek widocznego działania Ministerstwa Edukacji Narodowej mam niewątpliwy zaszczyt zadać jako Poseł w trosce o los ojczyzny parę pytań:

• Co dzieje się z projektem "Matura Sarmacka"? Został zawieszony, czy prace wciąż trwają? Na jakim etapie?
  • expose pisze:"Kwestie IESu, mentorów i całego systemu oświaty, zostaną później omówione przez właściwego ministra. Będzie on kontynuował reformę całości systemu edukacji i pomocy dla młodych Sarmatów. Szczegóły już wkrótce."
    Czy możemy liczyć po miesiącu od powołania na przedstawienie szczegółów?
  • Co z tą reformą?
  • Czy IES cokolwiek robi? [Prosiłbym Minister Edukacji Narodowej o przedstawienie raportu dot. IES]
  • Co z Mentorami? Ze spisu władz wynika, że ich nie ma. Czy będzie prowadzona rekrutacja? Kiedy?

Znaków zapytania jest wiele, ale mam nadzieje, że otrzymam satysfakcjonująca odpowiedź.

Daniel January von Tauer-Krak,
Poseł na Sejm,
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Gadu-Gadu: 0

Re: Interpelacja Poselska [MEN]

Post autor: Konrad Friedman » 9 maja 2017, o 19:21

Pani Minister umożliwiłem kontynuowanie pracy jaką rozpoczęła. Jej obecność w Rządzie była na nieco odmiennych zasadach niż reszty członków.

Niestety, siła wyższa spowodowała, że nie było okazji do skorzystania z możliwości jaką przedstawiłem. Natomiast brak odpowiedzi na interpelację poselską w terminie 7 dni, zgodnie z Konstytucją powoduje odwołanie ministra ze składu Rady Ministrów.

Tutaj nic nie mogę zrobić, a i pytanie czy nawet jeżeli mógłbym to zablokować, to byłby tego sens, skoro niniejsza procedura zabezpieczająca i tak przyśpieszyła to, co siłą rzeczy planowałem. Niestety będę musiał się z Panią Minister pożegnać.

Chciałbym jej podziękować za włożony wysiłek, bo początkowo praca przebiegała sprawnie i kilka rzeczy w kwestii IESu czy matury sarmackiej już ustaliliśmy. Mam nadzieję, że Pani Minister jeszcze kiedyś dokończy swojego dzieła, jeżeli pozwoli na to czas i real.
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Zapytania i interpelacje”