Gildia Oficjalistów

Cudzoziemiec 1

Re: Gildia Oficjalistów

Post by Cudzoziemiec 1 »

Ogólnie super :)
IUdR
Gadu-Gadu: 0

Post by IUdR »

Zgadzam się sensu largo, z tymże mam - oczywiście - ale. Bo jak dla mnie: referent, reformator i intendent są do zunifkowania - to funkcje synonimiczne. I, sprawa druga, nie widzę nic o zasadach przeskakiwania lvli. Ja wiem, że to można określić w akcie niższym - ale jakieś odwołanie bym zapodał. To jednak sprawa ustrojowa, nieco grubsza nić trybuńskie "sprawy wewnątrz Gildii wszelakie oraz (...) które na zewnątrz Gildii wychodzić mogą".

edit: Jestę Markizę XD
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Julian FER

Post by Julian FER »

ICF wrote:Zgadzam się sensu largo, z tymże mam - oczywiście - ale. Bo jak dla mnie: referent, reformator i intendent są do zunifkowania - to funkcje synonimiczne. I, sprawa druga, nie widzę nic o zasadach przeskakiwania lvli. Ja wiem, że to można określić w akcie niższym - ale jakieś odwołanie bym zapodał. To jednak sprawa ustrojowa, nieco grubsza nić trybuńskie "sprawy wewnątrz Gildii wszelakie oraz (...) które na zewnątrz Gildii wychodzić mogą".

edit: Jestę Markizę XD

Fajnie podsumowane, tylko szkoda, że bez konkretnej propozycji poprawki, ale może Markiz coś jeszcze doda - taką mam nadzieję, jako mniej obeznany z tematem ;)
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Dzień dobry Panie i Panowie,

Jak dalej ma się temat? Czy jest szansa, że to wkrótce powstanie? odnoszę paskudne wrażenie, że Korona jest strasznie martwa i brakuje nam wszystkim pomysłu na nia.

Dalek Caan baronet od Skaro - mobilnie
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Nazbyt skomplikowaliśmy system który nie może ruszyć bez konsensusu dużej grupy ludzi. A jak wiadomo w wirtualu często potrzebna jest furtka jednoosobowej decyzyjności.

Nie ma osoby która mogłaby powiedzieć "dogadajcie się do jutra albo statut będzie taki..... (i szablon)".

Może więc podsumujcie stan aktualny i przyjmijcie, że z braku zaangażowania zainteresowanych dalej nie drążycie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Zombiakov wrote:Może więc podsumujcie stan aktualny i przyjmijcie, że z braku zaangażowania zainteresowanych dalej nie drążycie.

Może problem w tym, że aż trzech z nas nie jest obywatelami KKS? Spróbuję napisać jakieś regulację tj. umowę, którą może da się podpisać przynajmniej z KB. Bardzo by pomogła gdyż Diuk Zborow mocno tego pilnuje.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Laurencjusz wrote:Może problem w tym, że aż trzech z nas nie jest obywatelami KKS? Spróbuję napisać jakieś regulację tj. umowę, którą może da się podpisać przynajmniej z KB. Bardzo by pomogła gdyż Diuk Zborow mocno tego pilnuje.

Ale to nie jest realny problem bo można przyjąć, że tak czy inaczej każdy zainteresowany będzie miał możliwość do Gildii przynależeć. Mając to na uwadze statut można popychać.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Zombiakov wrote: ...tak czy inaczej każdy zainteresowany będzie miał możliwość do Gildii przynależeć. Mając to na uwadze statut można popychać.

Tak czy inaczej jeśli odejmiemy Obywateli KB, to ta Gildia nie istnieje. Kto miał by nią kierować bez Obywatelstwa KKS?
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
IUdR

Post by IUdR »

Laurencjusz wrote:Tak czy inaczej jeśli odejmiemy Obywateli KB, to ta Gildia nie istnieje.

Dlaczego? Mnie się nie odejmuje.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

ICF wrote:Zgadzam się sensu largo, z tymże mam - oczywiście - ale. Bo jak dla mnie: referent, reformator i intendent są do zunifkowania - to funkcje synonimiczne. I, sprawa druga, nie widzę nic o zasadach przeskakiwania lvli. Ja wiem, że to można określić w akcie niższym - ale jakieś odwołanie bym zapodał. To jednak sprawa ustrojowa, nieco grubsza nić trybuńskie "sprawy wewnątrz Gildii wszelakie oraz (...) które na zewnątrz Gildii wychodzić mogą".
Jeśli chodzi o levelowanie, to jest tylko w przypadku z Farysa do Adepta, więc uzupełniam. Zmniejszyłem też liczbę stanowisk w najwyższym kręgu (choć i tak nie wiem czy nie za dużo). Ostateczny tekst statutu prezentuję poniżej i jutro zgłaszam pod obrady Sejmiku Koronnego. Trzeci krąg nazwałem po prostu Nestorami - Kolegium Nestorów jest organem władzy Gildii i i tak z nich będzie się składać.

Art. 1.
Podstawowymi celami Gildii są:
1) bycie innowatorem i twórcą stanu prawnego Korony,
2) stanie na straży prawa i porządku,
3) tworzenie projektów druków wszelakich.

Art. 2.
1. Gildią Oficjalistów przewodzi Kolegium Nestorów składające się z trzech do pięciu Nestorów.
2. Kolegium przewodzi Mistrz Gildii zwany Trybunem, którego Nestorzy wybierają w drodze tajnego głosowania spośród siebie.
3. Trybun reguluje sprawy wewnątrz Gildii wszelakie oraz zatwierdza sprawy, które na zewnątrz Gildii wychodzić mogą
4. W skład kolegium mogą wchodzić Obywatele Korony Księstwa Sarmacji, którzy jeno tytuł Barona jako minimum posiadać mają. Pierwsze Kolegium Nestorów stanowią członkowie założyciele Gildii.
5. Kolegium dodatkowo ze swego grona wybierać będzie Wicetrybuna, który sprawy Gildii prowadzić będzie pod nieobecność Trybuna.
6. Nowego Trybuna, Kolegium wybrać może nie wcześniej niż po upływie 8 niedziel od ostatniego głosowania.
7. Raz na 4 niedziele Kolegium po naradach tajnych decyzję podejmuję o tem, czy kogoś z pozostałych Nestorów w swe szeregi przyjąć można lub też należy z grona Kolegium wyprowadzić.

Art. 3.
1. Trzy stopnie wtajemniczenia w Gildii się przewiduje, według ważności od najmniej ważnego: Farys, Adept i Nestor.
2. Farys, to kandydat ubiegający się o członkostwo w Gildii i przyjmowany jest do grona członków po zakończeniu wyznaczonego okresu weryfikacji, potwierdzeniu własnych umiejętności, po którym pełnoprawnym jej członkiem zostanie. Okres weryfikacji dla Farysa skrócony być może na wniosek Trybuna, a decyzja w tej sprawie przez Kolegium Nestorów zatwierdzona być musi.
3. Adept drugiego stopnia wtajemniczenia realizujący prace zlecone przez członków Nestorów. Po wyznaczonym przez Kolegium Nestorów okresie kompetentnej, sumiennej i twórczej pracy, Adept do grona Nestorów może być przyjętym. Gdy Adept na polu swych obowiązków niezwykłymi osiągnięciami się wykaże, okres ów skrócony może być przez Trybuna.
4. Nestorami są kompetentne osoby, które w ramach swego cechu do realizacji zadań wynikających z zakresu przyznanych praw i obowiązków realizować będą. Wyróżnikiem specjalizacji cechu przydomek Kompetentny pisany przed niżej podanym określeniem profesji będzie:
1) Inkwizytor – strażnik przestrzegania prawa i porządku prawnego,
2) Legat – dyplomata,
3) Intendent – pisarz,
4) Reformator – techniczny twórca projektów druków wszelakich.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Locked

Return to “Gildia Oficjalistów”