Kolejne pytanie [PKOJ]

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Awatar użytkownika
Kristian Arped
Gadu-Gadu: 50827909

Kolejne pytanie [PKOJ]

Post autor: Kristian Arped » 15 sty 2016, o 21:48

Droga Rado Ministrów,
Wielce Umiłowany Ministrze Dziedzictwa Narodowego,
Wybitni członkowie PKOJ,

będzie prosto, krótko i na temat. Dlaczego „Wieczna noc” dssy von Lichtenstein nie została nagrodzona? Poprzednio myślałem, że oceniane były same artykuły (bez odnośników). Dzisiaj, jak pokazały wydane przez Komitet oceny – nie było tak.

Co zatem przemawia za nienagrodzeniem ww. dzieła? Czy wg Szanownych Oceniających jest ono zbyt frazesowe? A może za mało przystępne? Chętnie poznam opinie tych głosujących przeciw przyznaniu wyrazów uznania dla niego. Mam – i chyba nie tylko ja – wrażenie, że część zasiadających w Komitecie wykonuje swoją pracę z wątpliwą sumiennością.

Powyższe pytania kieruję również do Ministra hr. von Hohenzollerna, który – jak mniemam – nie skorzystał z przysługujących mu uprawnień właśnie dlatego, że się z wyrokiem Komitetu zgadza stuprocentowo.
Obrazek

K+N+B 2017
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
RCA

Re: Kolejne pytanie [PKOJ]

Post autor: RCA » 15 sty 2016, o 22:29

Szanowny Panie,

Piotr Rogucki z nieistniejącego reala zaśpiewał w jednej ze swoich piosenek: "Ktoś mnie obarczył jarzmem win
Zaszczepił pierworodny grzech [...] Na moją głowę święty gniew, Proszę by dobrze zrozumiano mnie [...]
".

Dlaczego pozwalam sobie rozpocząć od w/w cytatu? Bo tak trochę zaczynamy się czuć będąc kolejny raz bombardowani pytaniami o suwerenną decyzję PKOJ. Wydaje mi się bowiem, że już aż nadto wyraźnie zostało wykazane w jaki sposób MDN wyłaniać będzie AnM. Streszczając zatem to co już powiedziano: PKOJ jest ciałem doradczym, liczącym wraz z MDN pięć osób, i AnM wyłaniane są w oparciu o prostą większość głosów członków PKOJ. W zakresie artykułu, o który Szanowny Pan pyta informuję, że 3 spośród 5 członków PKOJ zagłosowało na NIE względem uznania tego dzieła za AnM. To jest aż takie proste.

Artykułów zakwalifikowanych do AnM w edycji "grudzień 2015" było w sumie aż 44. CZTERDZIEŚCI I CZTERY. Jedenaście z nich, 11, nagrodzono statusem AnM a ich autorów stosownymi nagrodami. W tym także inne teksty autorstwa diuczessy von Lichtenstein.

Proszę zrozumieć, czy po prostu przyjąć do wiadomości, że członkowie PKOJ, jak i MDN, mogą mieć odrębne zdanie na temat walorów każdego jednego dzieła. Mogą, nie muszą, lubić to, a tamtego nie. I na odwrót. I tak samo może Szanowny Pan i każda inna osoba w Księstwie Sarmacji. Nic tu się nie zmieniło od poprzedniego wyboru, poprzedniej kadencji, poprzedniego składu PKOJ. Sam w PKOJ dwukrotnie zasiadałem. Nie raz miałem inną opinię niż moi koledzy z tego szacownego gremium. Miałem prawo, tak jak prawo mieć odrębne zdanie mają obecni członkowie PKOJ.

Szanowny Panie - nic zdrożnego się nie stało! Po prostu artykuł nie zyskał większości głosów. I tyle. Natomiast, i to już podkreślam z całą stanowczością, nic Pana nie upoważnia do kolejnego już zarzucania członkom PKOJ i MDN braku sumienności. Nic. Apeluję do Pana o spokój i zwykłe pogodzenie się z faktami. Zna Pan też skład PKOJ i może się Pan do członków PKOJ zgłosić kanałami prywatnymi z pytaniami o powody oceny takiej, nie innej. To co Pan robi niebezpiecznie prowadzi nas do sytuacji, że każda decyzja PKOJ będzie kontestowana - na to zgody Rządu nie będzie. Nie po to PKOJ jest powołany, i nie temu jego praca służy. Dość łatwo wyobrażam sobie protesty w sprawie pozostałych 33, TRZYDZIESTU TRZECH, nienagrodzonych tytułem AnM dzieł. Apeluję więc w imieniu Rady Ministrów - pośle Arped nie idź tą drogą.

Ufam, że odpowiedziałem na wszelkie pańskie wątpliwości w tym zakresie i informuję, że Minister Dziedzictwa Narodowego otrzymał polecenie służbowe by nie udzielać odpowiedzi w tym wątku. Jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania chętnie na nie odpowiem. Informuję Pana również, że członkowie PKOJ, poza MDN, nie są członkami Rządu i nie muszą udzielać Panu odpowiedzi w tym wątku - jeśli to zrobią to liczę, że ich dobrą wolę Pan doceni.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Kristian Arped

Post autor: Kristian Arped » 16 sty 2016, o 00:09

Umiłowany Panie Kanclerzu,

niepotrzebnym jest – w tej materii – przybliżanie mi struktury budowy i zasad funkcjonowanie PKOJ-u. Raz, że są one irrelewantne w tej kwestii, dwa – są one mi, w – jak się zdaje – przeciwieństwie do Pana Kanclerza, doskonale znane. Bynajmniej nie jest tak, że PKOJ odpowiada za przyznanie odpowiednim artykułom nagród, co zostało m.in. wyjaśnione w sposób naprawdę prosty przez diuka Arpeda. Nie będę więc powtarzał po nim.

Doskonale wiem, ile artykułów zakwalifikowanych było do miana „Artykułu na Medal” – sarmacką prasę śledzę na bieżąco. Nie interesują mnie w tym momencie inne teksty dssy von Lichtenstein. Pytam o tę konkretną, wielostronicową, niełatwą do napisania.

Członkowie PKOJ-u nie powinni sugerować się przy opiniowaniu tym, czy dany artykuł przypadł im do gustu, tylko jego walorami, związanymi z szeroko pojętą kulturą. Nawiązując do świata realnego – wątpię, że większości Polaków podoba się np. „Pan Tadeusz”, ale czy można mu odmówić ww. wartości? Kontynuując – no właśnie, zasiadał Pan Kanclerz w samym Komitecie, a nie nim kierował, co jest kluczowym dla całej sprawy. I pewnie m.in. stąd, choć nie tylko, bierze się u Pana błędny tok rozumowania.

Owszem, stało się coś. Został odrzucony artykuł zawierający coś, czego nie spotkamy na co dzień, oraz będący czymś, czego się często nie publikuje. Wy chcecie zachęcić ludzi, do tworzenia kultury? Bo póki co, to jedynie zniechęcacie, a decyzje podejmowane, bądź co bądź, przez Ministra Dziedzictwa Narodowego, będące jedynie nieśmiesznym żartem pozostawiającym niesmak, z całą pewnością upoważniają mnie do kwestionowania jakości wykonywanej przez PKOJ pracy.

Moje nazwisko się odmienia. :) M. – Arped (Arpedowie), d. – Arpeda (Arpedów), c. – Arpedowi (Arpedom), b. – Arpeda (Arpedów), n. – Arpedem (Arpedami), ms. – Arpedzie (Arpedach), w. – Arpedzie (Arpedowie) – w nawiasie podałem liczbę mnoga.

Smuci mnie fakt, że Minister sam nie zabrał (i nie zabierze) głosu w tej sprawie w tym wątku. Liczyłem na polubowne rozwiązanie sprawy, a zamiast tego spotkała mnie agresja ze strony Rady Ministrów. Nikt, łącznie z członkami rządu, nie ma obowiązku prawnego do udzielenia odpowiedzi na nurtujące mnie, i przyszłych pytających, kwestie. Proszę się jednak liczyć z tym, że w przypadku dalszego nieudzielania takowych, mogą się pojawić stosowne interpelacje, na które już będzie zobligowany udzielić responsy. A naprawdę nie chciałbym tego rozwiązywać w ten sposób, ni łapać ministrów na „pułapki interpelacyjne”, jakże krytykowane za poprzedniej kadencji.

Ponadto, wydaje mi się, że dział, a raczej poddział, w którym rozmawiamy właśnie, powstał właśnie z myślą o dialogu, dlatego też niepokoi mnie hipokryzja ze strony rządzących, objawiająca się w ucinaniu dyskusji, kiedy takowa staje się dla nich niewygodna.

Członkowie PKOJ wchodzą w skład administracji rządowej, tak samo jak np. pracownicy CAPS LOCK i nic innego jak Rada Ministrów jest odpowiedzialne za pełnienie nad nimi nadzoru, mobilizowania ich do pracy oraz ponoszenia odpowiedzialności za możliwe uchybienia w wykonywanej przez nich pracy.

Minister hr. von Hohenzollern dumnie podpisuje się jako „twórca antykultury”. Ona, jednakże, nie oznacza kompletnego braku oraz poszanowania dla sztuki, tylko pójście innymi ścieżkami. To, co serwuje nam Wielebne Ministerstwo, jest jedynie jej zrównaniem z brukiem i/lub brukowcem.

Jedno potknięcie Sarmaci są w stanie wybaczyć. Dwa – pewnie również. Proszę się liczyć z tym, że trzecie może już nie być tak pobłażliwie traktowane.
Obrazek

K+N+B 2017

Awatar użytkownika
IUdR
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: IUdR » 16 sty 2016, o 05:12

Przepraszam, że się wtrącam. Stać mnie, zapłacę mandat, jeśli trzeba. Do sedna: uważam za bezgraniczne infantylne i słabe podpieranie się w obronie jakimikolwiek statystykami, liczbami. Co to w ogóle jest, będziemy kulturę przekładać na kilogramy? Z Milanem Kunderą E. L. James wygrywa już w realu, nie po to uciekam się do kaesów, by znów stawać wobec takich problemów. PKOJ nie bywa szacownym gronem. Niestety, raczej filisterskim. (To już ocena całościowa, stawiana nie tylko z powodu liczb).
Odpowiedź kanclerska jest bardzo nietrafiona także z innego powodu - opisuje jakieś procedurki luźno z tematem związane. Z tego, co rozumiem, pytanie dotyczyło artystycznych walorów dzieła. Ale co ja wiem, tylko sikam żółcią...
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 16 sty 2016, o 06:38

Po prostu artykuł nie zyskał większości głosów. I tyle. Natomiast, i to już podkreślam z całą stanowczością, nic Pana nie upoważnia do kolejnego już zarzucania członkom PKOJ i MDN braku sumienności. Nic.

Panie Kanclerzu! Jak to?! Kristian Arped jest jednym z czołowych twórców kultury, ma prawo wyrażać swoje oburzenie i niezadowolenie. Ja również! PKOJ znowu pokazało, jak bardzo jest niekompetentne i kiepsko dobrane. I proszę mi nie tłumaczyć, że to jakaś tam suwerenna decyzja. Jeśli według Pana Kanclerza to i to ma taką samą wartość jak ten badziew to niestety ma Pan bardzo wypaczony gust.

Piotr Rogucki z nieistniejącego reala zaśpiewał w jednej ze swoich piosenek: "Ktoś mnie obarczył jarzmem win
Zaszczepił pierworodny grzech [...] Na moją głowę święty gniew, Proszę by dobrze zrozumiano mnie [...]". Dlaczego pozwalam sobie rozpocząć od w/w cytatu? Bo tak trochę zaczynamy się czuć będąc kolejny raz bombardowani pytaniami o suwerenną decyzję PKOJ.

Co za hipokryzja! Gdy Pan Kanclerz bombardował bzdurnymi pytaniami rząd Kakulskiego to było dobrze? :3
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 16 sty 2016, o 09:13

Szanowni Państwo,

dziękuję za podniesione przez Was kwestie. Odpowiedzi na Państwa pytania zostały już udzielone i powtarzanie tych pytań nie zmieni tego stanu rzeczy. Wątek otwarty dla społeczeństwa, w którym można z Radą Ministrów rozmawiać i zadawać, także niełatwe i niewygodne, pytania nie powstał jednak by Radę Ministrów bluzgać, jej członków wyzywać, czy wręcz pluć.

Minister Dziedzictwa Narodowego ma wystarczająco wiele pracy i nie potrzebuje wikłania się w kłótnie bo jedna, czy dwie osoby nie są zadowolone z decyzji jaką podjęło osób pięć. Jeśli szanowni Panowie nie rozumieją istoty funkcjonowania PKOJ i nie umieją uszanować zasad jakie w zakresie PKOJ przyjął w swej pracy Minister von Hohenzollern to pozostaje mi raz jeszcze serdecznie Wam podziękować za pytania, podkreślić, że odpowiedzi udzielono i zamknąć wątek.

Pośle Arped - jeśli złoży Pan interpelację czy też zapytanie poselskie do MDN - otrzyma Pan stosowną odpowiedź w stosownej procedurze. Ma Pan, jako poseł, takie prawo - proszę ze swych praw korzystać. My, w przeciwieństwie do naszych politycznych przeciwników rozumiemy coś takiego jak prawa opozycji, czy uprawnienia poselskie i nigdy pytań poselskich nie nazwiemy pułapkami - nie ważne ile by ich było. My dotrzymujemy terminów, my też odpowiedzi udzielamy - zawsze. Nie jest naszą winą, że nasze odpowiedzi nie wszystkim pasują. Taki urok tej pracy.

Nie ma, nie będzie i nigdy nie było zgody Kanclerza na bezpodstawne opluwanie Ministrów. Ministrowie pracują i ze swoich zadań wywiązują się - w przypadku MDN wzorowo. Jeśli wciąż mają Panowie wątpliwości co do ocen danych przez członków PKOJ proszę o kontakt z członkami PKOJ. Rząd się w tej kwestii wypowiedział.

Życzę Panom miłego dnia.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Kristian Arped

Post autor: Kristian Arped » 16 sty 2016, o 15:17

Umiłowany Panie Kanclerzu,

nie bluzgam na żadnego z członków Rady Ministrów – wyraziłem jedynie, dobitnie (dodatkowo podsycone faktem, że Minister sam nie udzieli odpowiedzi w tym wątku, tylko wysługuje się kimś innym), moje ubolewanie na temat niszczenia potencjału literackiego sarmackich obywateli. Jeżeli odpowiedź równoważna „nie, bo nie” może za wystarczającą uchodzić, to nie wiem, do jakich standardów chce Rada Ministrów dążyć, bo na pewno nie do wysokich.

Ministrowie w rządzie Gauleitera Kakulskiego również mieli „wystarczająco wiele pracy”, by jeszcze dodatkowo męczyć się z udzielaniem co chwila odpowiedzi na interpelacje Umiłowanego Pana Kanclerza. Jednakże, jak mniemam, wtedy było to jak najbardziej w porządku, teraz, gdy odczuwa się to na własnej skórze – już niekoniecznie?

Jak już wcześniej napomknąłem – nie zdecydowałem się na użycie procedury właściwej dla kontroli działań Rady Ministrów przez Sejm, ponieważ chciałem załatwić sprawę tylko i wyłącznie dialogiem, nie używając przy tym całej tej machiny prawno-formalnej.

Minister Dziedzictwa Narodowego może i wywiązuje się ze swoich obowiązków, ale bynajmniej nie robi tego wzorowo. Natomiast Pan Kanclerz notorycznie ignoruje (lub próbuje ignorować) niepodważalny fakt, że PKOJ podlega bezpośrednio pod MDN, ergo to właśnie Minister hr. von Hohenzollern odpowiada za jego działania.

Mam wrażenie, że Pan Kanclerz nawet nie czyta wiadomości, które są w tym wątku wysyłane. Jak to zostało powiedziane w trakcie (a może krótko po) kampanii wyborczej – „Mamy przygotowane odpowiedzi na każde pytanie”. O ile wątpię w fizyczną możliwość wykonania powyższego, tak z naszej rozmowy można by wyciągnąć wnioski, że ze strony Pana Kanclerza jest ona w stopniu znacznym zrobotyzowana.

Tezę tę udowadnia fakt, że pomimo stwierdzenia wyraźnie uwagi na kwestię deklinacji mojego nazwiska – Pan Kanclerz nie zastosował się do pouczenia. Jeżeli język polski nie odpowiada Radzie Ministrów – możemy przejść na inny: angielski, hiszpański lub niemiecki. Byleby mówić w jakimś poprawnie.

Ww. – bardziej mniej niż bardziej poważnie – przykład może rzutować na ustosunkowanie się rządu na przyszłe uwagi. Jeżeli będzie on każdą odbierał jako atak, i nawet jeżeli sugestie w nich zawarte będą całkowicie słuszne, to nie będzie się do nich stosował, to obecna Rada Ministrów z całą pewnością nie będzie „dobrą zmianą”, tylko papugowaniem stylu rządzenia od tych, od których zaczerpnięte zostało chociażby hasło wyborcze.

Wątek nie został zamknięty. ;)
Obrazek

K+N+B 2017

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 16 sty 2016, o 15:35

Dziękujemy za wszelkie Pańskie uwagi. Weźmiemy je pod uwagę zachowując przy tym zasady jakimi w naszej codziennej pracy się kierujemy.

Minister nikim się nie wysluguje. Minister rwal się do odpowiedzi na pańskie pytania tak bardzo, że musiałem sięgnąć po polecenie służbowe by mu te zapędy zahamować. Udzielilem Panu odpowiedzi w zakresie zasad jakimi się kieruje MDN i powtarzanie pytań nie zmieni faktów.

Czytam każda wiadomość kierowaną do tego rządu. Fakt, że nie udzielamy odpowiedzi, która by Pana usatysfakcjonowala nie oznacza, że odpowiedzi kreuje robot. Ubolewam nad faktem, że nie umie się Pan pogodzić z tak rozumiana przez nas rola PKOJ. My Pańskie prawo do postrzegania inaczej tych samych spraw szanujemy.

Kończąc dyskusję, w której nic nowego się już raczej nie pojawi raz jeszcze życzę miłego dnia.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Sierg

Post autor: Sierg » 16 sty 2016, o 17:24

Nie chcąc zakładać nowego wątku, czy dotychczasowi członkowie PKOJ zostali zaproszeni do uczestnictwa w pracach kolejnej kadencji?
Obrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 16 sty 2016, o 17:49

Nie zostali. Kolejna runda PKOJ bazuje na mechanizmie znanym z poprzednich kadencji.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Zablokowany

Wróć do „Pytania od społeczeństwa”